×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Dakteris Klauns priecēs Ventspils mazos slimniekus

Foto - LETAFoto - LETA

Ventspilī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas bērnu nodaļā darbu sācis Dakteris Klauns.

 

“Dakteris Klauns ir veiksmīgi sācis savas gaitas Ventspils slimnīcā. Slimnīcas personāls un bērni ir priecīgi par šādu jaunumu. Ārsti plāno tā klātbūtni izmantot gan procedūrās, gan pirms operācijām,” stāsta pediatrijas dienesta vadītāja ārste Ieva Ozola.

Dakteris Klauns ir īpaši sagatavots profesionālis. Viņa darba arsenālā ir gan aktierdarba iemaņas, spēja kontaktēties ar bērniem un prasme smīdināt un rādīt trikus, gan īpaša psiholoģiskā sagatavotība, gan zināšanas par ārstniecības procesu, medicīniskām procedūrām, kā arī spēja improvizēt un elastīgi reaģēt netipiskās situācijās. Dakteru Klaunu terapiju lieto bērniem, kuriem nepieciešama ilgāka ārstēšana un kuri pārdzīvojuši psiholoģisku diskomfortu, kas nereti saglabājas pat pēc ārstēšanās. Spēle, komunikācija, smiekli atgriež bērnu viņa ierastajā pasaulē pat slimnīcas apstākļos. Darbības mērķis ir palīdzēt bērniem aizmirst bailes, sāpes, dažādas negatīvas emocijas, kas nereti ir ārstniecības procesa psiholoģiskās sastāvdaļas.

Latvijā pirmās Dakteru Klaunu grupas mācības sākās 2013. gada martā. Pēc četru mēnešu mācībām 15 jaunie profesionāļi devās pie Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas mazajiem pacientiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+