×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
13. jūnijs, 2018
Drukāt

VIDEO. Daļa aizbraucēju atgriežas Latvijā, bet ātri vien smagi viļas (15)

Foto - LNT Ziņu dienestsFoto - LNT Ziņu dienests

Pilsēta Lielbritānijā.

Daļa valstspiederīgo, kas izvēlējušies no Lielbritānijas atgriezties Latvijā, pēc pāris mēnešu dzīves dzimtenē tomēr nolemj atkal doties emigrācijā uz ārzemēm. Viņi nespēj Latvijā pierast pie zemās minimālās algas, garajām darba stundām un darba devēju nevēlēšanās māmiņām ar bērniem piedāvāt draudzīgāku darba grafiku, – tā “LNT Ziņām” trešdien skaidroja paši tautieši.

“Sapratu to pēc pusgada, ka es neko nevaru. Nevaru tur atvērt savu biznesu, jo nodokļu politika nav tik vilinoša, nav sabalansēta. No tevis tikai prasa, prasa, lai gan neesi lāgā tur sācis strādāt,” stāsta Anglijas pilsētas Regbijas iedzīvotāja Iveta Zīle, kura trīs reizes mēģināja atgriezties Latvijā. Tagad jau kopā ar ģimeni viņa vairs neplāno eksperimentēt ar atgriešanos. Tikmēr Ivetas vecākais dēls Dāvids kā motivāciju atgriezties Latvijā redz minimālās algas straujāku kāpšanu Latvijā. „Redzot, kā mana mamma ir mēģinājusi trīs reizes atgriezties Latvijā, bet nav sanācis, tad man pašam arī nav tā vēlme atgriezties. Bet, ja alga būs vismaz 800 eiro mēnesī uz rokas, tad nebūtu problēmu,” bilst Dāvids.

Līdzīgs stāsts ir arī Treiņu ģimenei. Pirmo reizi atgriežoties Latvijā, sagaidījusi ļoti smaga vilšanās. Tagad uz Lielbritāniju atbraukuši visi, līdzi ņemot arī mammu un tēti. “Latvijā bija jāstrādā 14 līdz 15 stundas dienā. Latvijā tu gandrīz neredzi ģimeni. Situācija bija tāda, ka, man tik daudz strādājot, bērni par mammu sāka saukt vecmammu. Anglijā es strādāju astoņas stundas, man ir divas oficiālas brīvdienas,” stāsta Anglijas pilsētas Regbijas iedzīvotāja Kristiāna Petrovska – Treine. Viņas ģimene neplāno tuvākajā laikā pat apsvērt ideju atgriezties atkal Latvijā. Turklāt uz Angliju līdzi paņemtajiem vecākiem ir veselības problēmas, kuru ārstēšanā Latvijā ir nepieciešama ļoti liela nauda, bet Anglijā tas ir daudzkārt lētāk.

Starptautisko kravu pārvadātājs Normunds Kāposts katru mēnesi uz Angliju atved to cilvēku iedzīves, kuri nesen it kā atgriezās Latvijā. Viņi izturējuši Latvijā vien dažus mēnešus. “Braukāju divas reizes mēnesī šurpu turpu Anglija-Latvija, cilvēkus un pakas vadāju. Ja runā, vai vairāk brauc šurp vai turp, tad vairāk vēl uz šejieni brauc,” saka Normunds. Tie, kuri atgriežas Lielbritānijā, visbiežāk nav spējuši pierast pie Latvijas minimālās algas, bet ar savu kvalifikāciju neko labāku nav atraduši. Savukārt citi remigranti risinājumu meklējuši ātrajos kredītos, bet ātri vien, pēc Normunda teiktā, atkal kļuvuši par prombraucējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. nodokļus šeit maksājuši nav, bet uzreiz grib dārziņu, vietējo vecāku bērni lai stāv rindā. Šitā izturējās migranti padomju laikā – aizlīda visiem priekšā dzīvokļu rindās, dārziņos un citos labumos. Šitas jau ir vienreiz pieredzēts.

 2. Tikai tiem ”valstiskajiem lieatgriezējiem” pirmais jautājums – kā ar bērnu dārzu vietu – atbrauc jau rīt un parīt bērns darziņā?
  Ja tā nav tad valsts nevēlas, lai atgrieztos. Pārējais ir tukšā muldēšana.
  Otrais jautājums – medicīna …
  Trešais jautājums – dzīvoklis …
  Nauda tiek tērēta tukšā runāšanā, bet darbi? Ko var uzrādit – neko…

 3. Tur jau ir tā problēma, ka likumi tā sataisīti, ka nodokļu maksātāji tiek izspiesti kā tādas ogas. Strādājošo skaits privātstruktūrās samazinās. Ierēdņu skaits aug. visiem vajag labas algas,bonusus, polises uc.fīčas. Tāpēc ceļ nodokļus. Vēl tie trakie meli par nodokļu likmēm. Pasaka vienu likmi, jāpiemēro cita, jo daža laba šahiste izdomājusi dižas viltības kā apkrāpt gan cilvēkus, gan firmas. Skumji, ka mūsu sarūgušasi krējums nedomā ilgtermiņā. Viņiem tikai novilkt savu ievēlēto laiku, pieņemt sev un savējiem labvēlīgus likumus, saraust piķi un “gudri” pļurkšķēt. Žēl, ļoti žēl, ka trimdā dodas jaunās ģimenes. Tā ir tikai šķietamība, ka tanī svešajā zemē ir viss OK. Nav. Vergi te un vergi tur.

 4. KO VINI SEIT DARIS ,VISS IR IZZAGTS,PIE TEIKSANAS VECIE KOMUNISTI UN VINU DELINI,DARBS NAV .JA IR IR ,TAD NEKO NEMAKSA ,VIENA ZAGSANA UN FIRESANA.DIRSA ESAM UN ARAA NETIEKAM UN NETIKSIM.

 5. Un tas, ka visiem liekas, ka mūsu nodokļu nauda aiziet tikai deputātiem, ar ir muļķīgi domāt. Nez tad, kas maksā par bezmaksas izglītību skolā, to pašu bērna naudu, pensijām, policijai, ugunsdzēsējiem, aizsardzībai, utt.. Par to mēs maksājam samaksājot savus nodokļus.
  Un jā.. mēs gribam, lai bērnu pabalsti būtu lielāki, bet vai mēs gribam, lai tādēļ visiem paceļ augstākus nodokļus. Bērnu pabalstam tomēr ir nosaukums PABALSTS, tas nenozīmē, ka no valsts pienākas nauda ar, kuras palīdzību vecākiem nebūtu jāiet uz darbu. Ja tā būtu, tad strādājošajiem nodokļi tiktu pacelti krietni augstāki, jo kādam jau šādas izmaksas ir jāsedz.
  Piekrītu, ka nodokļu nauda netiek pienācīgi izlietota visos gadījumos, bet, lai valstī nebūtu korupcijas, mums pašiem ir jāpieprasa, paši varam stāties politikā un darboties pēc vislabākās sirdsapziņas. Tik vajag atrast domubiedrus, jo viens cilvēks šo sistēmu noteikti neizmainīs.

 6. Tā mūžīgā čīkstēšana, nekas nav labi, nekas netiek iedots uz paplātes.. Ak šie nabadziņi..
  Un 800 eiro uz rokas LV vairs nav tik lielas problēmas atrast, īpaši jau vīriešiem, kuriem galva ir uz pleciem, nav pat vajadzīga nez kādas izglītības. Bet tas ir atkarīgs no uzņēmēja, jo paskatoties uz Rimi un Maksimu, kur regulāri darbinieki trūkst, liekas nobrīdīnīties vai uzņēmēji nekad neiedomājas, ka darbiniekiem vajag pacelt algas. Tikmēr pats uzņēmums pelna daudzus miljonus gadā, kamēr darbiniekiem no tā nav pilnīgi nekāds labums. Un to, ka veikalā esošajām precēm ir milzīgs – nesamērīgs uzcenojums, varam dzirdēt no pašiem ražotājiem.

 7. Piekrītu, Krista!

  Ir gluži dabīgi, ka darbaspēka brīvas pārvietošanās laikā katrs izvēlas, kur strādāt.

  Šī izvēle ir katra paša ziņā. Un nav aizbraucēji ne varoņi, ne cietēji.
  Mani nedaudz izbrīna tas, ka viņi tiek uzskatīti par šādiem cietējiem, kuriem vajadzīga nez kāda ekstra palīdzība.

 8. Virpār jau cilvēki arī Latvijā strādā 8 stundas un tiem ir 2 brīvdienas. 800 EUR uz rokas arī šeit nav nekāda pārdabiska alga, ja vien ir vēlēšanās strādāt, ir galva uz pleciem un rokas aug no pareizās vietas, nevis no pakaļas. Ja godīgi, viss šis izskatās pēc tādas čīkstēšanas. Šādiem cilvēkiem nekur nav Labi. Laikam jau arī Anglijā kaut kas neapmierināja, ja jau plivinās visu laiku šurpu turpu.

  • Krista ! Ko tu zini par mums, ārzemēs dzīvojošiem un strādājošiem ! Labāk pastāvi klusu un paklausies ! Es esmu autobusa šoferis pa pilsētu (apm Jelgavas lielumā ). Uz rokām saņemu 1900 Eur mēnesī. Mans darba grafiks ir stingri noteikts no valsts un arī arodbiedrību puses ( tukša vieta LV ). Nevienu lieku stundu mēnesī nepārstrādāju. Man ir apmaksāts ikgadējs atvaļinājums 45 dienas. Man ir tādas sociālās garantijas, par kurām Latvijā var pasapņot. Bet pats galvenais – attieksme pret mani kā tāda. Visos varas un sociālos gaiteņos. Visur tevi sagaida ar smaidu un sirsnīgu attiksmi. Un izglītību, kādu saņēma mans bērns…… !!! Un es negribu atpakaļ uz Latviju visu šo iemeslu dēķ. Un vēl arī tāpēc, ka pie varas esošie, ilgadējie “vecie āži” un bijušie komunisti neko nemainīs. Labāk ej rudenī un pieglaimīgi nobalso atkal par viņiem ! Paliec sveika !

 9. Protams prasts strādnieks Latvijā vairāk par miņimalku nedabūs!
  Tākā paliekiet kur esat.

 10. Un , par cik Latvija ir okupēta zeme, kolonija, ko tad jūs gaidiet? Paverieties kaut vai Mārupē! Vada vieni “kropļi”, ne cilvēki. Kaut vai domes priekšsēdis ,kuru 1995. gadā iesūtīja no Centra . Alga 2200 EUR. mēnesī. Pensija tāda pat, Ar vārdu sakot, deģenerāti. To pašu var teikt arī par Saeimu. Ko gaidam? Mēs to deģenerātus uzturam… Tauta ir vienkārši slima…Latvija bez nākotnes. Kārupes darbinieku vien ir 490 cilvēku. Vienkārši trūkst vārdu…

 11. pievienotā fotografija Atbildēt

  visā spožumā ataino nabago ļaužu dzīvi Lielbritānijā. Spoku ielas, ar pilnīgi vienādām mājelēm, šaurām istabām un pilnīgi tukšo dzīvi svešā zemē un svešā apkārtnē, kas bieži vien ir naidīga. Izejot uz ielasstūra, sajūta ir sirreāla – viss vienāds, ej uz kuru pusi gribi. Tā nav nevienā zemē, ne Vācijā, ne Zviedrijā, nekur.

 12. Vienīgais ,kas Latvijā ir patiešām skaisti , tas ir Latvijas daba .Jo ir gan ziema , gan pavasaris ,gan vasara un rudens .Un tas ir iemesls ,kas daudzus notur Latvijā , neskatoties uz mafiozo valdību ,

  • Jā, neprakstāms skaistums – visapkārt līdzenums un krūmāji, vasarā skaists, mežonīgs karstums un knišļu mākoņi, rudens skaisti drēgns, tumšs un auksts, ziema skaisti pretīga, tumša un vēl aukstāka, pavasaris mazliet mazāk skaisti pretīgs, un visur redzamas “jauko sunīšu” atstātās skaistās kakas. Skaisti!

 13. Ei nu ei! Tas nu gan nevar būt!

Draugiem Facebook Twitter Google+