×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2016
Drukāt

Daļa apvērsuma dalībnieku aizbēgusi uz Grieķiju (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu sestdien paziņoja, ka viņa Grieķijas kolēģis telefonsarunā apsolījis “drīzumā” izdot Ankarai ar helikopteri uz Grieķiju aizbēgušās astoņas turku militārpersonas, kas it kā piedalījušās neveiksmīgajā pučā, ziņo valsts ziņu aģentūra “Anadolu”.

Grieķijas policija sestdien apstiprināja, ka Aleksandrupoles lidostā valsts ziemeļos nosēdies Turcijas armijas helikopters “Black Hawk”, kurā esošie astoņi cilvēki pieprasījuši politisko patvērumu. Septiņi no viņiem bijuši tērpti armijas uniformās, un tiek uzskatīts, ka viņi ir apvērsuma mēģinājuma dalībnieki.

Ankara nekavējoties pieprasīja šo cilvēku izdošanu. “Mēs pieprasījām Grieķijai izdot astoņus nodevējus, cik drīz vien iespējams,” televīzijā sacīja Čavušolu.

Karavīru advokāts setdien gan kategoriski noliedza, ka viņi būtu piedalījušies apvērsumā. “Viņi atradās Stambulā ar pavēli transportēt ievainotos. Viņi vispār nesaprata, kas tieši notiek,” paziņoja karavīru grieķu advokāts. “Kad sestdienas rītā uz viņiem sāka šaut policisti, karavīri nolēma doties prom.”

Advokāts piebilda, ka visi karavīri ir precējušies un atrodas “garīgi sliktā stāvoklī”, jo baidās gan par savām, gan ģimeņu locekļu dzīvībām.

Atēnu ziņu aģentūra vēsta, ka pārbēdzēju grupā ir trīs majori, trīs kapteiņi un divi seržanti.
adolu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Valdis Freimantāls Atbildēt

    Tāpat būs jābēg KOMUNISTIEM un ČEKISTIEM, kad sāks izmeklēt likumīgi atjaunotās Rīgas Latviešu Biedrības brutālo, 1993.gada 18.februāra naktī, krimināli veikto atjaunotās biedrības iznīcināšanu un 1938.gada likumīgo biedrības statūtu A I Z L I E G Š A N U.

Draugiem Facebook Twitter Google+