×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Daļa kultūras profesionāļu pauž atbalstu ministrei

Foto - LETAFoto - LETA

Konfliktā ap Nacionālo operu pēdējās dienās iesaistījušies daudzi ietekmīgi kultūras profesionāļi, paužot atbalstu ministrei. 

Kā vieni no pirmajiem to izteica “Latvijas Koncertu” direktors Guntars Ķirsis, Austrumlatvijas koncertzāles vadītāja Diāna Zirniņa, mākslas augstskolu pārstāvji, kā arī 33 operas orķestra mūziķi. Vakar šādu lēmumu pieņēmis arī Kultūras ministrijas partneris – Kultūras alianse (KA). To, ka šāds pagaidām vēl neizplatīts paziņojums tapis, “LA” apstiprināja KA pārstāve, Latvijas Radošo savienību padomes priekšsēdētāja Dace Bluķe. KA uzskatot, ka šobrīd pieprasītā kultūras ministres demisija nav balstīta racionālos argumentos un nav atbalstāma.

Jau tā visai sensitīvo situāciju ap šo pamatā profesionālo strīdu vēl īpatnējāku padarījis advokāts Aldis Gobzems, kurš pēdējo dienu laikā ļoti aktīvi iesaistījies kustībā par ministres nomaiņu. Kļuvis zināms, ka 2012. gadā A. Gobzems izveidojis savu biedrību arī ar nosaukumu “Kultūras alianse”, kā viņš pats atzina “LA” – sākotnēji tas noticis ar mērķi veikt labdarības pasākumus un šobrīd tā arī pārstāvot ministres atkāpšanos pieprasošos kultūras profesionāļus. Dace Bluķe “LA” apstiprināja – KA ir sašutusi par šo situāciju, jo A. Gobzems nekaunīgi izmantojis jau eksistējošu, bet oficiāli nereģistrētu nosaukumu. Tāpēc KA pilnībā norobežojas no viņa dibinātās biedrības izplatītajiem paziņojumiem. Savukārt A. Gobzems vakar bija izplatījis aicinājumu, vēršoties pie “godātajiem cīņu biedriem”, aicinot viņus neparakstīt tobrīd vēl oficiāli atklātībā nenākušo KA vēstuli, kurā pausts atbalsts ministrei.

A. Gobzema aktivitātes vairākos kultūras ļaudīs raisījušas pretēju reakciju. Kultūras raidījuma “100 g kultūras” vadītāja Kristīne Želve, piemēram, sociālajā tīklā “Twitter” vakar pauda šādu viedokli: “Aicinu visus konfliktā par kultūras nozares problēmām, pirmkārt, palikt cilvēkiem un, otrkārt, norobežoties no 
Gobzema aktivitātēm.”

Pats A. Gobzems “LA” uzsvēra, ka viņa šī brīža aktīvā darbošanās kultūras jomā esot pilsoniska ierosme, sakņota lielajā interesē par šo sfēru. Reaģējot uz “LA” pirmdien publicēto informāciju, A. Gobzems norāda, ka viņš nav Einara Repšes pārstāvētās biedrības “Latvijas attīstībai” biedrs, nav arī tās dibinātājs. Esot gan ziedojis minētajai biedrībai, taču vienlaikus sniedzis finansiālu atbalstu arī virknei ar kultūru saistītu notikumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+