×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
8. jūnijs, 2018
Drukāt

Lietuvā varētu tikt izsludināts stihisks sausums (4)

Foto - LETA/Kaspars NordensFoto - LETA/Kaspars Nordens

Ilustratīvs attēls.

Lietuvā turpinoties karstam un sausam laikam, piecās no 60 valsts pašvaldībām piektdien varētu tikt izsludināts stihisks sausums, ziņu aģentūrai BNS apliecinājusi Hidrometeoroloģijas dienesta Meteoroloģisko novērojumu nodaļas galvenā speciāliste Justīna Kazlauskiene.

Pēc viņas teiktā, šāda situācija pašlaik izveidojusies Lazdiju, Alītas, Marijampoles, Kalvarijas, Šaķu un Traķu pašvaldībās.

Kā pastāstījusi Kazlauskiene, pēdējo reizi stihisks sausums dažās Lietuvas pašvaldībās, kurās trīsdesmit dienas pēc kārtas nebija lijis, tika izsludināts 2005.gadā, bet tikai uz pāris dienām, jo drīz pēc tam sāka līt.

Savukārt pašlaik sauss laiks tiek prognozēts vismaz līdz nākamās nedēļas vidum, bet netiek izslēgta arī iespēja, ka tas varētu turpināties līdz pat jūlijam.

“Pagaidām prognozes šonedēļ lietu nesola, nākamnedēļ – otrdien un trešdien – gaidāmi negaisi, bet līs tikai vietumis. Bet vajadzētu, lai debesis apmāktos pār visu Lietuvu un lītu diennakti vai divas,” spriedusi speciāliste.

“Faktiski jau visā Lietuvas dienviddaļā un rietumdaļā, kā arī daļā ziemeļu rajonu laiks ir ļoti sauss, bet līdz stihiskam sausumam vēl ir tālu,” viņa piebildusi, bet vienlaikus atgādinājusi, ka pērn maijs bijis krietni sausāks nekā šogad, taču vēsāks un jūnijā sācies lietains laiks.

Labāka situācija ir atsevišķos rajonos valsts austrumos, kā arī Radvilišķu un Kauņas apkaimē, kur vērojams tikai nebūtisks valgmes trūkums, un vienīgi Molētu rajonā situāciju šai ziņā var uzskatīt par optimālu.

Sausā laika dēļ pieaugusi arī ugunsbīstamība mežos.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lauksaimniecība noteikti ir tā nozare, kur leiši mums nav priekšā. Valsts atbalsts lauksaimniekiem ir ļoti labs. Kompensācijas tiek izmaksātas gan tad, ja bijuši pamatīgi lieti, gan, ja sausums.

  2. Jā, ja runa par lauksaimniecību, leiši noteikti nav mums priekšā. Valsts atbalsts Latvijā zemniekiem ir ļoti labs, vienalga, vai runa ir par lietavām vai lielu sausumu.

  3. Nav ne mazāko šaubu, ka, ja būs nepieciešams, pie mums arī to izsludinās valdība. Labā atmiņā vēl pērnais rudens, kad lietavas appludināja un neļāva novākt ražas, Dūklavs aiztesa uz Latgali, Sēliju, paskatījās, parunāja ar vietējiem zemniekiem, novērtēja postījumu milzu apjomus un aši vien dabūja atbalsta naudu zemniekiem i no mūsu valdības, i no Eiropas.

  4. Cerams, ka līdz tam nenonāks Latvijā, bet sausums arī te posta sējumus un dārza kultūras. Kaut nu lietus ātrāk atnāktu.

Draugiem Facebook Twitter Google+