×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Daļā renovēto skolu nav padomāts par ventilāciju. Belēvičs satraukts par bērnu veselību (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Bērnu veselības stāvoklis Latvijā ir katastrofāls, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Viņš skaidroja, ka bērni par maz kustas, ēd neveselīgi, pārāk ilgu laiku pavada pie datora, kā arī skolās mācību stundas pavada nevēdināmās telpās.

Ministrs skaidroja, ka Latvijā daudzviet veikta vienkāršota skolu renovācija, nepadomājot par ventilāciju. Līdz ar to, starpbrīžos ir jāver vaļā logi un ziemā jālaiž iekšā aukstais ziemas gaiss. Taču mācību stundas beigās skābekļa saturs klasēs ir tik minimāls, ka bērniem paliek slikti, nemaz nerunājot par mācību vielas apgūšanu.

Kā atzina ministrs, esot slikti, ka Dziesmusvētku ģenerālmēģinājumā ģībst bērni, bet būs vēl sliktāk, ja mēs no šīs situācijas neko neiemācīsimies.

Belēvičs teica, ka neizdodas panākt Izglītības un zinātnes ministrijas attieksmes maiņu. Piemēram, pret fizkultūras stundām. Viņaprāt, ir jāievieš trešā fizkultūras stunda, jo, ja bērnu neiekustina līdz 10 gadu vecumam, tad vēlāk to nevar izdarīt.

Kā piemēru fiziskās slodzes palielināšanas pozitīvajai ietekmei ministrs minēja Dziesmusvētkus, kuros ģība koristi, nevis dejotāji, jo dejotāji regulāri trenējas un viņiem ir liela fiziska slodze.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. VSAA TIK NONEM BERNIEM PABALSTUS, JA LIDZ 2008,GADAM MAKSAJA PABALSTU BERNAM,KURS MACAS VAI STUDE LIDZ 24 GADU VECUMAM, TAD TAGAD PEC 9, VAI 12,KLASES MOMENTA NOGRIEZ!

    VISS PA KLUSO UN JA VALSTS KO NONEM, TAD NEKAD ATPAKAL NEATDOD!

    VEIXMES STASTS NOLADETAIS!

  2. Prieks, ka politiķu aprindās sastopami arī par tautas labklājību domājoši cilvēki. No vienas puses es uzskatu, ka ziemā atvērt to logu – nekas pārāk traks. Latvijas klimatā mūsu laikos nekad nav -40 un pildspalva pie galda pa to vēdināšanas laiku nepiesals. Bērni lai iziet no klases laukā, izkustas drusku, nevis sēž pie tā loga 10 min (tik ilgi parasti ir starpbrīdis) un čīkst, ka nosala. neviens viņus tur netur – lai pastaigā un izstaipa kaulus. Kad ienāks drusku vēsākā klasē, aizvērs logu. Vismaz drusku imūnsistēma uzlabosies, nevis kā tik vējiņš uzpūš, tā ar plaušu karsoni slimnīcā. Pie reizes uzlabosies mazkustības problēma. Interesanti gan – ar plikām pakaļām un mugurām (miņuki, bikses ar zemo jostasvietu un tās īsās virsjakas, ko tik daudzi nēsā, kā arī pliki kakli un bez cepurēm) skraidīt nav nekādu problēmu. Ne tur salst, ne slimo. Taču atvērt logu – vaimandieniņ, kādas šausmas!!! Jā, protams, ka iebūvēta ventilācija ir ok, taču vēdināt ar logu virināšanas metodi, kamēr Latvijas budžeta sadalījums un līdzekļu daudzums nespēj visur nodrošināt luksus klases komforta līmeni – tur es nekādu problēmu nesaskatu. Nevajag pašiem jauniešiem būt tik slinkiem un mīkstčaulīgiem. Labāk drusku vēsāks, bet svaigs gaiss, nevis silts un smirdīgs kaut vai no mūsu “čaklo” zeķu mazgātāju, apavu nemainītāju jauniešu aprindām (piemirkušas un sviedrainas botas smird pa gabalu, bet citas nekad neiegādāsies) vai citiem elementārās higiēnas trūkuma radītiem izgarojumiem un dažādām smakām, nerunājot jau par izlietoto skābekli. Vismaz manā praksē tiek darīts tā: kā starpbrīdis, tā visus no klases laukā, logus vaļā (un nejau līdz kājai, bet normāli vēdināšanas režīmā), bet klasi aizslēdz. Izvēdinās, noskan zvans uz stundu, klasi atslēdz, logus aizver. Svaigā gaisā turpinām mācības. Un neviens nečīkst, kaut kādā mistiskā veidā dzīvi un veseli visi paliek un sūdzības neraksta. Tā, ka visu cieņu Guntim Belēvičam un ceru, ka viņam izdosies sekmēt situācijas uzlabošanos šajā jomā, taču pašreizējais stāvoklis pamatā skolēniem nāk tikai par labu – izkustēties ir veselīgi un norūdīties- arī.

  3. Pirmais ministrs, kurš ir savā vietā!

  4. nepareizi renovētas ir arī liela daļa dzīvojamo māju,par ventilāciju nerunājot

Draugiem Facebook Twitter Google+