×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Daļa Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa, iespējams, būs jādemontē, daļu varētu pielabot (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Daļa Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa, iespējams, būs jādemontē, daļu varētu pielabot, intervijā Latvijas Radio trešdien sacīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Viņa atzina, ka, visticamāk, būs daļa darbu, kurus varēs pielabot, bet daļa jaunā korpusa var būt jādemontē un jāuzceļ no jauna. Lai to precizētu, VM gaida neatkarīgo būvekspertu atzinumu.

Viņa paskaidroja, ka jau pašlaik eksperti atzinuši, ka ir “neatbilstošas normas, novirzes, kuras nedrīkst pieļaut, runājot par nesošām konstrukcijām, būvkonstrukcijām, kas var apdraudēt būves drošību”.

VM valsts sekretāre arī informēja, ka būvdarbi Stradiņa slimnīcas korpusā apturēti jau sesto reizi.

Zvidriņa uzsvēra, ka Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss ir Eiropas Savienības finansētais projekts. Taču būvniecības termiņos iekļauties vairs nav iespējams.

“Mēs termiņos iekļauties vairs nevaram, lai apgūtu tos resursus, kas pienāktos no Eiropas Savienības budžeta,” viņa sacīja Zvidriņa, informējot, ka trešdien ar Finanšu ministriju plānots pārrunāt izveidojušos situāciju, kā tālāk rīkoties, kādus darbus varētu pārcelt uz nākamo ERAF projektu periodu.

Viņa teica, ka pirmās kārtas projekts kopumā plānots aptuveni 40 miljoni, bet otrās kārtas celtniecība plānota nākamajā fondu plānošanas periodā, un ar Finanšu ministriju tiek runāts par atļauju ātrāk sākt šo līdzekļu apgūšanu.

Jau vēstīts, ka, pamatojoties uz slimnīcas būvuzrauga iesniegumu, Rīgas Būvvalde 16.februārī pieņēma lēmumu par celtniecības darbu apturēšanu Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā. Pašlaik notiek intensīva situācijas apzināšana un iespējamo risinājumu izvēle kopā ar Veselības ministriju. Jau paveikto būvdarbu kvalitātes izvērtēšanā ir piesaistīti profesionāli neatkarīgi eksperti. Šajā procesā atbilstošā apjomā ir iesaistīti būvnieki, un kopīgu sarunu ceļā ceram rast konstruktīvu risinājumu un atsākt būvniecību.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Zvidriņa ir āzis par dārznieku. oranžo ieliktene un N.Štāls arī no tā pašas mucas. skumji.

 2. Redzat ka ir kad konkursā vinē lētakais 😀 😀 visi iepirkumi valsti ir javinē pa letako cenu tatad leti matrielai lēts drbspēks un rulējam tā tik turpināt 😀

 3. Kaut kāds vājprāts.Tik daudz jau uzcelts-visu acu priekšā…un NEVIENS nesekoja līdzi tam,kas notiek !!!Visticamāk,ka tas ir VEIKLI IZSPĒLĒTS TRIKS,JO NAUDAS VIENKĀRŠI VAIRS NAV !!!-Un tieši tāpēc,vajadzēja “publisku skandālu”.
  Slimnīcas valde saņem algās četrciparu skaitli,-tātad nauda no kaut kurienes jāņem.Un lūk-te ir redzams rezultāts.Uz jauno gadu prēmijās-kas saņēma un kas nesaņēma.Saņēma vadošie “aktieri”…arī godīgie nodaļu vadītāji-[piešķirto summu sadalīja uz visu personālu,=bet ir tādi,kuri VISU IELIKA SAVĀS KABATĀS.Nauda arī reiz beidzas…un atrada “neveiksmīgi celto jaunbūvi”.MĪĻIE CILVĒKI-LATVIJAS IEDZĪVOTĀJI…TAS ,KAS NOTIEK STRADIŅU SLIMNĪCĀ IR PRĀTAM NEAPTVERAMS…divas reizes pazuda iespaidīgas piešķirtās naudas summas,bet ar trešo reizi…šāds “vietējo aktieru skatuves uznāciens”KAUNIETIES REIZ…DARBOŅI,ŠANTĀŽISTI UN KORUMPĒTĀS NIECĪBAS !!!

 4. ”aktieri”, kuri spēlējaa ar valsts naudu? Jā spēlējas un nekas …paliek jau %.

 5. “Daļa Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa, iespējams, būs jādemonē, daļu varētu pielabot” – varbūt “nedemonēt’, bet “izdemolēt”?

 6. Nav zināms neviens ekspertu slēdziens kurš paredz daļas jaunbūves nojaukšanu!!!
  Valsts sekretāre ir pilnīgi neatbilstoša savam amatam.”Klaču” palaišana apliecina “šauro” pierīti un liekas ka dāmīte tikai seksā un pie tam gultā var pareizi spriest…vai zēnam stāv vai nestāv/Absurds ka šādas personības ir valsts pārvaldē.Viņa izskatās nav vienīgā….bet patreiz neredzam ka kāds šīs dižās personības palaidīs uz brīvām kājām!!!!
  PAR KO MAKSĀ ALGU?
  CIK ILGI NEPROFESIONĀĻI BŪS VALSTS PĀRVALDĒ??????????????????????????????????????????

  • Valsts sekretāre parāda izcilu demagoģiju!
   Kā valsts amatpersona var teikt ka būs jānojauc?Nav taču tāda slēdziena!
   Runā un dara ko grib
   Tik lielu nemākuli savā dzīvē neesmu redzējis jo tautas mēlē viņa ir ” tenkotāja” un nav svarīgi kādā jautājumā bet galvenais ir pārliecinoši melot visai sabiedrībai.
   ĀRPRĀCCCCCC miller…jeb PRĀTIŅ!NĀC MĀJĀS!
   Tukša ķivere jeb smadzeņu pods bez satura(tukšs)

Draugiem Facebook Twitter Google+