×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Dalailama: Cilvēkiem pašiem jāveicina miers sabiedrībā (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Atbildot uz piektdien Parīzē notikušajiem terora aktiem, Dalailama intervijā raidstacijai “Deutsche Welle” sacīja, ka pašiem cilvēkiem jāveicina miers sabiedrībā, nevis jāmeklē Dieva vai valdību palīdzība.

“Cilvēki grib dzīvot mierā. Teroristi ir tuvredzīgi, un tas ir viens no iemesliem nikniem teroristu pašnāvnieku uzbrukumiem,” sacīja Dalailama. “Mēs nevaram atrisināt problēmas tikai ar lūgšanām. Es esmu budists un ticu lūgšanām. Taču paši cilvēki ir radījuši šo problēmu, un tagad mēs lūdzam Dievam, lai Viņš to atrisina. Tas nav loģiski. Dievs teiks: “Atrisiniet paši, jo jūs to paši radījāt.””

Dalailama sacīja, ka 20. gadsimta vardarbība pārplūdusi pašreizējā gadsimtā, un ka vardarbību iespējams novērst tikai tad, ja cilvēki uzsver harmoniju. Viņš pauda, ka ikviena interesēs ir strādāt miera labā.

“Mums nepieciešama sistēmiska pieeja humānu vērtību, vienības un harmonijas stiprināšanai,” Dalailama sacīja “Deutsche Welle”. “Ja sāksim tagad, ir cerība, ka šis gadsimts atšķirsies no iepriekšējā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Hamids Bobs Klimpovičs Atbildēt

    Islams ir tumsonīga ticība, iestrēgusi viduslaikos.

Draugiem Facebook Twitter Google+