Dalailama: Šim jābūt dialoga gadsimtam – problēmas jārisina sarunu ceļā 0

Saskaroties ar jebkāda rakstura problēmām, mums ir jāatrod iespējas tās risināt ar sarunas palīdzību, ne ar ieročiem vai spēku, šodien žurnālistiem sacīja Nobela miera prēmijas laureāts Dalailama, kad komentēja notikumus Sīrijā.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka šim vajadzētu būt dialoga gadsimtam, kad problēmas tiek risinātas sarunu ceļā. Viņš minēja, ka mūsdienās ir jādomā nopietnākā līmenī, kā šādas lietas novērst un veicināt cilvēku pamatvērtības.

Viņš akcentēja, ka vardarbība neatrisina problēmas un tās ir jāmēģina risināt nevardarbīgā veidā, caur dialogu. Dalailama pieļāva, ka dažkārt spēka pielietošana varētu šķist vieglākais risinājums, tomēr tas rada vēl vairāk konfliktu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad viņš viesojies Latvijā 2001.gadā, Tibetas garīgais līderis tikās ar tā laika Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, bet šoreiz augstākās valsts amatpersonas – Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) – ar Dalailamu tikties neplāno.

Dalailama akcentē, ka viņa vizīte ikvienā valstī nav politiska, bet tās mērķis ir pievērst uzmanību cilvēciskām vērtībām. Arī šoreiz viņa galvenā interese, viesojoties Latvijā, ir tikties un runāt ar sabiedrību.

Tāpat Dalailama atgādināja, ka viņam vairs nav politiskās atbildības, taču aizvien ir atbildība par budisma tradīcijām un kultūru, kas vērsta uz mieru un žēlsirdību, ne vardarbību.

Dalailama pauda prieku trešo reizi viesojoties Latvijā. Viņš uzsvēra problēmu risināšanu bez spēka palīdzības, kā arī akcentēja tādu cilvēcisko vērtību nozīmīgumu kā žēlsirdība, tolerance, piedošana.

Pēc preses konferences Tibetas garīgais līderis nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa. Viņu satikt bija ieradušies ap 30 atbalstītāji ar ziediem rokās. Kā novēroja aģentūra LETA, viņu vidū bija arī vairāki Saeimas deputāti, tostarp Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), Inguna Rībena (V), Daina Kazāka (RP) un Lolita Čigāne (V).

{gallery id=”2138″}

Jau vēstīts, ka no svētdienas līdz 11.septembrim Latvijā viesojas Dalailama. Viņš 2011.gada 16.augustā ieradās Igaunijā, un tā bija jau trešā reize, kad viņš viesojās Latvijas kaimiņvalstī. Savukārt Latvijā Dalailama viesojies 1991. un 2001.gadā.

Ķīna pārvalda Tibetu kopš 1951.gada, kad šajā Himalaju reģionā tika iesūtīts komunistu valdības karaspēks. Daudzi tibetieši vaino Ķīnas valdību viņu kultūras un reliģijas apspiešanā, ko Pekina kategoriski noliedz. Ķīna apgalvo, ka tibetieši bauda reliģisko brīvību un ar investīciju palīdzību Pekina ir uzlabojusi dzīves standartus un modernizējusi šos reģionus.

Reklāma
Reklāma

Šodien Dalailama XIV plkst.13.30 ”Arēnā Rīga” uzstāsies ar publisku lekciju “Līdzcietības kultūra”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji. Vizītes laikā viņš uzsvērs līdzcietības lomu sabiedrībā un konstruktīva dialoga ar valsti nozīmi, aicinās uz dzīvi bez vardarbības. Lekciju būs iespējams skatīties tiešraidē interneta vietnē “www.dalailama.lv”.

Ārlietu ministrijas (ĀM) Informācijas un sabiedrisko attiecību departamentā aģentūrai LETA jau iepriekš norādīja, ka Dalailamas vizīte Latvijā ir privāta iniciatīva, kuru organizē nevalstiskas organizācijas un privātpersonas. Ministrijas rīcībā neesot plašākas informācijas par šo vizīti, kā vien tā, kas pieejama masu medijos.

“Latvija vienmēr ir konsekventi atbalstījusi Ķīnas Tautas Republikas teritoriālo integritāti un uzskata, ka Tibetas autonomais rajons ir Ķīnas Tautas Republikas teritorijas neatņemama sastāvdaļa,” uzsver ĀM.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.