×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Somija daļēji atjauno robežkontroli ar Zviedriju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somija nedēļas nogalē atjaunojusi robežkontroli Tornio robežpārejas punktā ar Zviedriju, caur kuru sācis ierasties liels skaits nelegālo imigrantu.

Vietējie iedzīvotāji uzsākuši protesta akcijas pret nekontrolēto imigrāciju, aicinot slēgt robežu. Iekšlietu ministrija norāda, ka nelegālie imigranti vairs nevar turpināt ceļu dziļāk Somijas teritorijā, nereģistrējoties kā patvēruma meklētāji. Somijas valdība paziņojusi, ka patvērumu valstī šogad pieprasījuši jau 11 000 ārvalstnieku, pamatā irākieši, kamēr pērn patvēruma meklētāju bija tikai 3600. Pagājušajā nedēļā Helsinki piekrita papildus uzņemt divus procentus no 120 000 bēgļu, kas nelegāli ieradušies Grieķijā, Itālijā un Ungārijā un kurus Eiropas Komisija vēlas izdalīt pa citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Vienlaikus Somija noraidījusi EK priekšlikumu ieviest obligātas patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotas. Valdība gatavojas arī samazināt patvēruma meklētāju pabalstus, kas šobrīd vientuļam pieaugušajam, neierēķinot pārtiku, ir 316 eiro mēnesī. Iecerēts samazināt arī sociālās integrācijas pabalstus. Arvien pieaugošo patvēruma meklētāju uzturēšanas izdevumu segšanai valdība gatavojas paaugstināt kapitāla peļņas nodokli un aplikt ar augstākiem nodokļiem somus ar lieliem ienākumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zviedrijā ir augstāki pabalsti un tur uzņem visus, pat nelegālos imigrantus. Ko viņi dara Somijas ziemeļos?
    Atļaušos minēt – pabalsti Zviedrijā beigušies, izmantojot mākslīgi radīto haosu, likvidē savas pases, un ceļo uz Somiju lai atkal varētu dzīvot no pabalstiem. Somijas ekonomikai jau tā neiet viegli, bet tagad būs vēl sliktāk. Paldies Merkelei par welcome “refugies”.
    Lai zibeigtu diskusijas par bēgļiem ir jāsaprot, ka bēgļi sīrieši ir tikai līdz Turcijai vai Libānai, tur ir jāreģistrējās kā patvēruma meklētājiem. Pēc tam viņi ir nelegāli emeigranti.
    Eiropieši, ateisti un kriestieši, attopieties, tā ir Islāma Invāzija, sen plānota un tagad noorganizēta. Islāms savu būtību nemaina. Neņemsim odzi sev kabatā.

Draugiem Facebook Twitter Google+