Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
3. februāris, 2015
Drukāt

Daļēji dzēsīs lauksaimniecības produktu pārstrādātāju kredītprocentus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ministru kabinets otrdien sēdē atbalstīja kredītprocentu daļēju dzēšanu lauksaimniecības produktu pārstādes uzņēmumiem, lai veicinātu investīciju ieplūšanu sektorā un vienlaikus arī sekmētu uzņēmēju efektivitāti, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Ministrijā skaidro, ka primārie lauksaimniecības produktu ražotāji, atbilstīgas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti savas darbības finansēšanai aktīvi izmanto banku kredītus un lielus līdzekļus, ko varētu izmantot investīcijām efektivitātes palielināšanai un jaunu darbavietu radīšanai.

Valdības atbalstītie noteikumi paredz: ja uzņēmumā ir veiktas investīcijas (ņemts aizdevums vai līzings), tad lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti varēs saņemt kredītprocentu atbalstu par ilgtermiņa aizdevuma (ilgāk par 12 mēnešiem no līguma noslēgšanas dienas) faktiski samaksātajiem kredītprocentiem, kā arī īstermiņa aizdevuma un faktoringa kredītprocentu daļējai dzēšanai par apgrozāmajiem līdzekļiem.

Paredzēts kompensēt līdz 4% par īstermiņa vai ilgtermiņa kredītiem – par samaksātajiem kredītprocentiem laikā no 2014.gada 1.oktobra līdz 2015.gada 30.septembrim. Ja uzņēmēja samaksātā kredītprocentu likme bijusi mazāka par 4%, piemēram, 3,6%- tiks kompensēta faktiskā likme.

Iesniegumi atbalsta pretendentiem kredītprocentu daļējai dzēšanai Lauku atbalsta dienestā jāiesniedz no 2015.gada līdz 20.oktobrim.

LETA ziņo, ka lauksaimniecības produktu pārstrādātāju kredītprocentu daļējai dzēšanai tiks novirzīti 10 miljoni eiro, tai skaitā Eiropas Savienības līdzfinansējums 7,5 miljoni eiro un valsts līdzfinansējums 2,5 miljoni eiro.

ZM piebilst, ka īstenotais atbalsta pasākums nedublēs jau īstenotos atbalsta pasākumus investīcijām saimniecību, atbilstīgu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvu un pārstrādes uzņēmumu modernizācijai, bet būs papildu atbalsts, nepārsniedzot kopējo investīciju projekta atbalsta intensitāti.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+