×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Dalībai Baznīcu naktī jau pieteikušās 45 baznīcas

Foto: LETAFoto: LETA

"Baznīcu nakts" Rīgas Doma baznīcā.

Dalību Baznīcu naktī jau pieteikušas 45 tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas gan no Rīgas, gan citām Latvijas vietām, aģentūrai BNS pastāstīja Baznīcu nakts projekta vadītājs Jurģis Klotiņš.

Šogad Baznīcu nakts notiks 5. jūnijā.

“Aktīvāk piesakās luterāņu un katoļu draudzes, saņemti pieteikumi arī no baptistu un metodistu draudzēm. Piedalīties aicinātas arī pareizticīgo baznīcas,” norādīja Klotiņš.

Viņš informēja, ka pieteikumi jau saņemti no dievnamiem Alojā, Apē, Dobelē, Dundagā, Ērgļos, Jelgavā, Ģipkā, Kabilē, Klosterē, Līgatnē, Ogrē, Pāvilostā, Rīgā, Saulkrastos, Skrīveros un Valmierā. Dalību Baznīcu naktī apstiprinājuši arī divi klosteri – Māsu kalpoņu klosteris Rīgā un Betānijas dominikāņu māsu klosteris Mārupē.

Sākumā bija plānots, ka pieteikties šā gada Baznīcu naktij var līdz 15. janvārim, taču, ņemot vērā svētku laiku decembrī un janvāra sākumā, pieteikšanās pagarināta līdz 15.februārim.

“Paredzam, ka tas ļaus palielināt dalībnieku skaitu novados un mazpilsētās,” pieļāva Klotiņš.

Pieteikuma anketa pieejama mājaslapā www.baznicunakts.lv.

Pirmā Baznīcu nakts notika pērn 6.jūnijā tikai Rīgā. Baznīcās notika ekskursijas un stāstījumi, kas ļāva baudīt garīgās un kultūras vērtības – arhitektūras un mākslas skaistumu.

Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms 10 gadiem Baznīcu nakts sākās Austrijā kā kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.

Rīgā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Fonds Baznīcu nakts”. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+