×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Dalies atmiņās par Dzelzs priekškaru


Publicitātes fotoPublicitātes foto

2014. gadā pasaule atzīmēs 25. gadadienu, kas iezīmēja pavērsienu līdz tam PSRS sašķeltās Eiropas dzīvē. Tolaik tika sagrauti mūri un robežas, un Eiropas ļaudis atkal kļuva vienoti.

 

Lai fiksētu laikabiedru atmiņas par šiem notikumiem, Eiropas digitālā bibliotēka “Europeana 1989” uzsāk vērienīgu projektu, lai izveidotu digitālu kolekciju par notikumiem, kas saistīti ar Dzelzs priekškara krišanu, bet apjomīgo arhīvu varēs izmantot pētniecības, mācību vai izklaides nolūkos. Baltijas valstu kontekstā “Europeana 1989” mērķis ir elektroniski atainot vēsturiskos Baltijas ceļa notikumus projekta digitālajā kartē. Jau tagad Baltijas iedzīvotāji ir aicināti iesaistīties, pievienojot savu atmiņu stāstus, fotogrāfijas, video vai skaņu ierakstus un atzīmēt kartē to vietu, kur stāvējuši 1989. gada 23. augusta Baltijas ceļa laikā. Liecību apkopošanas dienas Rīgā norisināsies no 22. līdz 24. augustam Esplanādes parkā iepretim Raiņa piemineklim nodibinājuma “Rīga 2014” atvērtajā birojā “Esplanāde 2014”.

 

Fakti

“Europeana”

Šobrīd “Europeana” nodrošina piekļuvi 23 miljoniem digitalizētu grāmatu, filmu, gleznu, muzeja objektu un arhīva dokumentu no aptuveni 2200 satura veidotājiem visā Eiropā, tajā skaitā arī materiāliem no Latvijas. Latvijas Nacionālā bibliotēka drīzumā piedāvās vēl papildu 500 000 lappuses digitalizētu laikrakstu gan “Europeana”, gan LNB laikrakstu bibliotēkā www.periodika.lv lasītājiem.

Plašāka informācija par projektu tīmekļa vietnē: www.europeana.eu vai www.europeana1989.eu

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+