Laukos
Politika

Dalīs 20 miljonus eiro biznesa un tūrisma attīstīšanai laukos0

Foto LETA

Lauku atbalsta dienests (LAD) šodien sāk un līdz 31.turpinās projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda Lauku attīstības programmas pasākumam “Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā”.

Atbalstāmās nozares šajā programmā ir uzņēmējdarbība un tūrisma nozare, savukārt atbalstāmās aktivitātes – būvniecība, iekārtu, kā arī tehnikas iegāde.

Atbalsta programmas mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību laukos, tā veicinot iespēju nopelnīt, palielināt nodarbinātību un mazināt migrāciju.

Kopējais publiskais finansējums ir 20 miljoni eiro, no kuriem 10 miljoni tiks novirzīti ar lauksaimniecību nesasitītu uzņēmējdarbības formu attīstīšanai. Tāpat 10 miljoni eiro tiks pisķriti tūrisma aktivitāšu veicināšanai.

Atbalsta pretendenti var būt lauksaimnieki – saimnieciskās darbības veicēji, kuru dzīvesvieta ir deklarēta lauku teritorijā, kā arī individuālie komersanti vai juridiskas personas, kuru juridiskā adrese ir lauku teritorijā.

Atbalsta intensitāte ir 25%, 35% un 40%.

Projekta iesnieguma veidlapa un pasākumu nosacījumi pieejami mājaslapā “www.lad.gov.lv” sadaļā “Atbalsta veidi”.

LA.lv