×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. aprīlis, 2015
Drukāt

Daļu aizturēto ārzemnieku plāno izmitināt Valsts policijas telpās (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Somâlijas nelegâlâs imigrantes.

Valsts robežsardze, gadījumā, ja tuvāko dienu laikā tiks aizturēti vēl kādi nelegālie imigranti, vērtē iespējas viņus izmitināt Valsts policijas telpās, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Tāpat tiek vērtētas iespējas daļu personu pārvietot uz Liepāju, kur izveidotās telpas ir piemērotas tikai tādu personu izmitināšanai, kurām nepastāv bēgšanas risku.

“Ar papildu līdzekļiem ne šodien, ne rīt šī problēma nav atrisināma,” norādīja Pētersone un akcentēja, ka pāris dienu laikā neko jaunu uzcelt nevar.

Jauna centra būvniecību Rīgā Ministru kabinets konceptuāli ir jau akceptējis, taču, pamatojoties uz Valsts kancelejas ieteikumu, tiek veikta atkārtota centra būvniecības lietderības izvērtēšana.

Līdz ar Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra “Olaine” slēgšanu ar 2011.gada 1.jūniju aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs “Daugavpils” ir vienīgā nelegālo imigrantu izmitināšanas vieta Latvijā.

Lai gan centrs ir labiekārtots un vienlaikus var uzņemt 84 personas, tajā jau šobrīd ir izmitināti 80 nelegālie imigranti, iepriekš paziņojusi Valsts robežsardze.

Šogad trīs ar pus mēnešu laikā ir aizturēti jau 49 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši Vjetnamas pilsoņi. Ņemot vērā aizvien pieaugošo nelegālo imigrantu pieplūdumu Latvijā, Valsts robežsardzei ir pamatotas bažas par turpmākajām nelegālo imigrantu izmitināšanas iespējām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tās tak izskatās pēc konkurentēm Čaka ielas kontingentam, citādi nemētātos apkārt pa pasauli.

  2. Ārzemnieki nav jāizmitina un jābaro,bet,slānot ar stekiem un pātagām,jādzen pāri robežai uz turieni,no kurienes ieradušies! :@

Draugiem Facebook Twitter Google+