×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. maijs, 2014
Drukāt

“Dāmām priekšroka” – jauno tekstilmākslinieču izstāde Liepājā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jekaterinas Apales darbs "Pavasaris"

No 10. līdz 25. maijam Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 skatāma tekstilmākslas izstāde “Dāmām priekšroka”, kurā savus jaunākos darbus rāda četras jaunas Latvijas tekstilmākslas skolai piederīgas mākslinieces – Jekaterina Apale, Elīna Ģibiete, Irēna Andrejeva un Lilita Bauģe, portālam LA.lv pavēstīja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Izstādes nosaukums raksturo ne tikai ļoti sievišķīgo izstādes kompāniju, bet arī Latvijas tekstilmākslas skolas saturisko tradīciju, kas dominē ar izteiktu sieviešu pārsvaru.

Izstādē skartās tēmas ir sievietes dzīvesziņa, daba un tās mijiedarbība ar cilvēku. Mākslinieces savos radošajos darbos izmanto kā tradicionālās tekstilmākslas tehnikas – izšuvumu, klasisko gobelēnu, aplikāciju, tā pēdējo gadu atradumus – digitālo aušanu, sublimācijas druku u.c.

Viena no izstādes māksliniecēm Jekaterina Apale, kura Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozari absolvējusi 2007. gadā. Izstādē redzami gan viņas pašas digitālā tekstila darbi, gan viņas apmācībā veikto pārējo izstādes autoru digitālās aušanas darbi. Jekaterinas radošā darba iemīļotas tēmas ir dabas motīvi, it īpaši kaķi, kā arī apstādināti sievietes sajūtu mirkļi.

Elīna Ģibiete Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozari absolvējusi 2006. gadā ar personālizstādi “Lāči”, kas nu jau vairākus gadus kļuvuši par viņas radošās izpausmes zīmolu. Elīnas radošās domāšanas intereses tēmas ir cilvēka dzīves spēļu stereotipi, “parastās dzīves” norises un to ironiska interpretācija.

Irēna Andrejeva šopavasar absolvēs Tekstilmākslas apakšnozares Maģistrantūru, taču paralēli radošos un pedagoģiskos muskuļus trenē Tekstilmākslas katedrā, apmācot studentus grafiskajā dizainā. Lai gan Irēnas radošajā darbā dominē tekstilmākslas nozarē iemīļotas tēmas kā daba un cilvēka figūra, viņas darbi raksturojami ar spilgtu individuālu zīmējumu kā vizuālajā, tā saturiskajā ziņā.

Lilita Bauģe šobrīd izstrādā savu bakalaura darbu doc. Elīnas Ģibietes vadībā, kas jūnijā būs apskatāms Dekoratīvās Mākslas un dizaina muzejā kā viņas personālizstāde par tēmu – dzīve un tās spēles. Lilitas šā brīža aktuālie jautājumi radošajā laukā ir sievietes loma un situācija mūsdienās. 2012. gadā jaunā māksliniece saņēmusi nozīmīgo apbalvojumu “Mecenātes Ināras Teterevas stipendija mākslā”.

Izstādes “Dāmām priekšroka” kuratore ir Liepājas skartā māksliniece, Latvijas Mākslas akadēmijas Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja, docente Elīna Ģibiete.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+