Dāmām septiņi zaudējumi astoņās pārbaudēs 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase pārbaudes turnīrā Kauņā pēdējā spēlē ar 65:68 zaudēja Zviedrijas valstsvienībai.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188

Aigara Neripa un Venta Kārkliņa vadītā Latvijas valstsvienība no astoņām pārbaudes spēlēm uzvarēja tikai vienu, gatavošanās posma pašā sākumā Paņevēžā pret lietuvietēm. Pārējās septiņās spēlēs piedzīvoti zaudējumi. Tiesa, visi maču galotnēs.

Šodienas spēlē pirmo reizi šovasar izlasei palīdzēja pēc pleca savainojuma atlabusī Zane Tamane. Pirmajā puslaikā latvietes ieguva desmit punktu pārsvaru, taču tas ātri tika pazaudēts un lielāko spēles daļu vadībā pārmaiņus bija abas komandas. Uzvarētājs atkal tika izšķirts pēdējā minūtē, kurā kārtējo reizi mūsējām pietrūka izteiktas līderes, pārliecība un pārdomāta rīcība. Pēdējie trīs uzbrukumi beidzās ar pašu kļūdām un bez metiena. Zviedrietes, kurās šovasar arī iztiek bez vairākām komandas līderēm, tādas kļūdas nepiedeva.

“Zaudējumam ir divi galvenie iemesli. No spēles loģikas viedokļa kļūdījos, pārturot laukumā Zani Tamani. Viņa sen nebija spēlējusi, tāpēc sakrājās nogurums un radās kļūdas. Turklāt pagaidām viņa zina tikai dažas mūsu sadarbības uzbrukumā un mūsu spēle kļuva statiskāka. Taču esmu pārliecināts, ka šis risks bija vajadzīgs, lai Zane labāk atgūtu spēles garšu un oficiālajā mačā justos vēl drošāk. Par viņas lietderību varēja pārliecināties spēles sākumā, pašsajūta ir normāla. Nešaubos, ka Zane mums daudz palīdzēs. Otrais iemesls – daudzās kļūdas otrajā puslaikā. Pirmajā kļūdījāmies 5 reizes, otrajā – 17, turklāt arī svarīgos brīžos. Neizdevās iespēlēt bumbu centriem, bija muļķīgas neprecizitātes laukuma vidū. Tas ir gan meistarības, gan koncentrēšanās jautājums. Kopumā visā pārbaudes spēļu sērijā tikai divas reizes zaudējām cīņā pie groza un arī šoreiz pārsvars bija mūsu pusē. Diemžēl šodien bija vairākas svarīgas epizodes, kurās sāncenses bija veiklākas un veiksmīgākas. Taču kopumā ar komandas sniegumu šajā spēles elementā esmu apmierināts. Mūsu galvenā problēma ir darbība viens pret vienu – gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ne visu ir iespējams piesegt ar komandas sadarbībām. Šīs grūtības bija paredzamas, katrai spēlētājai ir iespēja uzlabot sniegumu,” basket.lv spēli komentējis Latvijas izlases galvenais treneris Aigars Nerips.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo spēli Latvijas izlase aizvadīs otrdien Rīgā pret Itāliju.

Latvija – Zviedrija 65:68 (23:20, 37:34, 52:57). Krastiņa 14, Putniņa 13+9AB, Kārkliņa 10, Jansone, Niedola pa 8, Eibele 5, Šteinberga 4, Tamane 3, Priede, Reke.