Dabā
Medības

Dāmas ar sunīšiem un ne tikai dāmas mednieku festivālā “Minhauzens” 0

Foto: Indulis Burka

Medību šķirņu suņu parāde mednieku festivālā “Minhauzens” šogad pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu. Vairāk nekā divdesmit īpašnieku ieradās, lai 5. augusta dienas vidū festivāla viesiem demonstrētu savus medību kompanjonus un ģimenes mīluļus. Tikai dažiem parādes dalībniekiem līdzi bija pa vienam sunim. Atsevišķiem cilvēkiem bija divi, trīs un pat četri suņi.

Viskuplāk pārstāvētas bija Velsas springerspanielu šķirne un audzētava “Redsprings”, kuru prezentēja četri balti sarkanie spaniela tipa suņi. Tāpat piedalījās divām ģimenēm piederošie seši Veimāras putnu suņi, tostarp trīs kucēni, kas guva ļoti lielu skatītāju uzmanību. Tradicionāli suņu parādē startēja kurchāri un drāthāri, takši, labradori un zelta retrīvetri, Overņas putnu suns, jagdterjeri, Hannoveres asinspēdu dzinējsuns, Latvijas dzinējsuņs, Džeka Rassela terjers, gludspalvainais foksterjers un citas šķirnes. Pēc iepazīstināšanas ar suņu šķirnēm sākās paklausības, suņu sporta un darba iemaņu paraugdemonstrējumi. Pāros un pa vienam strādāja “Redsprings” springeri un viņu saimnieki, veimārieši un zelta retrīveri. Suņu frisbija paraugstundu publikai pasniedza kluba “Lady HUNT” vadītāja un žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska un Latvijas frisbija zvaigzne jagdterjers Sirsniņš, kā arī viņa meita Vitara. Abi šie suņi startē frisbija entuziastu kluba “Zemu lidojošie suņi” rīkotajos pasākumos.

Suņu parādes idejas autores un organizētājas ir Latvijas mednieču kluba “Lady HUNT” dāmas, kuras šo patīkamo uzdevumu uzņēmās jau otro gadu pēc kārtas. Sapulcināt kopā suņu saimniekus, aktīvākos un atvērtākos no viņiem, sagatavot materiālu par katru šķirni un tās pielietojumu, organizēt paraugdemonstrējumus un piesaistīt skatītājus ir vienlaikus sarežģīti un ļoti patīkami. Mednieku festivāla “Minhauzens” viesi ir ļoti pateicīga un ļoti uzmanīga publika. To izjuta visi suņu šova dalībnieki. Aplūkot četrkājainos medniekus bija ieradušies divi, trīs simti cilvēku ar bērniem. Katra suņa uznākšanu un uzstāšanos pavadīja ovācijas un pozitīvi komentāri. Svinīgu garu uzturēja Tas Pats Minhauzens – Gints Grāvelis.

Kā sacīja Linda Dmbrovska, šādu pasākumu svarīgākais uzdevums ir parādīt cilvēkiem, ko nozīmē labi apmācīts medību suns un, cik patīkama un lietderīga ir sadarbība ar tādu medību kompanjonu. Ir būtiski ļaut cilvēkiem iepazīties ar paklausīgiem, pozitīviem un viegli vadāmiem suņiem, lai lauztu sabiedrības stereotipu, ka medību suņi ir mežonīgi, asinskāri briesmoņi, kurus nav iespējams apmācīt un kontrolēt. Tas, ka reāli strādājoši mednieku suņi, liela cilvēku pūļa un citu suņu tiešā tuvumā konsekventi klausa savu saimnieku un precīzi pilda visas komandas, labāk par tūkstoš vārdiem un publikācijām parāda, ka suņa apmācība nav nekāds kosmoss.

Pēc oficiālās medību šķirņu suņu parādes daļas sākās pats patīkamākais – suņu un cilvēku socializācija – iepazīšanās tuvumā ar katru no parādes dalībniekiem. Minhauzena viesiem bija iespēja aprunāties ar suņu saimniekiem par konkrēto šķirni, iepazīties ar suņiem, noglaudīt un nofotografēties ar viņiem. Pēc tam visiem suņu parādes dalībniekiem tika pasniegta dāvana – unikāls izdevums latviešu valodā, žurnāla “Medības” pielikums “Medību suņi”, kur uz 104 lappusēm ir aprakstītas populārākās darba šķirnes, apmācības un medību paņēmieni, tiek klāstīts par aprīkojumu, suņu kopšanu un veselību, par psiholoģiju un fizioloģiju. Noslēgumā pieejams tiesību aktu apkopojums un likuma prasības, kas šobrīd ir spēka un attiecas uz katru suņa īpašnieku.

Galerijas nosaukums

LA.lv