×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Jaunietis par VDK: Dāmas un kungi, kā tad jūs gribat uzcelt jaunu valsti? (126)

Autora fotoAutora foto

Artūrs Butāns

Autors ir Artūrs Butāns, Biznesa menedžmenta students Sidnejā, Austrālijā

Ir pienācis tas brīdis, kad par čekas maisiem runā gandrīz katrā virtuvē, bārā un gaitenī. Nu jau arī plašsaziņas līdzekļos. Brīvā Latvijā dzimušajiem viedoklis jautāts netiek. Tā, kā savā viedoklī neesmu viens, tad nolēmu padalīties. Šeit būs jauna latviešu studenta replikas par apkārt dzirdēto un lasīto.

Pirmais, kas iekrīt acīs, ka viedokli par čekas maisiem jautā tiem, kuri paši ir vairāk vai mazāk saistīti ar čeku.

Visiem ir skaidrs, ka čekisti ir pāridarītāji, bet tauta ir upuris. Tad kāpēc nevienā sižetā vai diskusijā netiek intervēti politiski represētie – tie, kuri cieta visvairāk. Tā vietā runā čekisti vai viņu laikabiedri, kuri cenšas lietu notušēt.

Ja salīdzinām šo traģēdiju ar ģimenes attiecībām, tad sanāktu, ka vīrs, kurš pamatīgi slānījis savu sievu, tagad tiek intervēts un ar gudru ģīmi spriež par to, kāpēc tā darījis un citādi neesot varējis, jo tādi laiki bijuši. Un mēs jaunie vispār lai turam muti, jo nesaprotam, ka citādi toreiz nevarēja. Turpretī sievai šādā situācijā neviens vārdu nedotu un atvainošanos viņa nesagaidītu.

Vai nesanāk tā, ka ar šo piemēru viņi audzina nākamo stukaču un sievu sitēju paaudzi?

Rokpelnis atzīstas sadarbībā ar čeku. Esot bijis VDK ziņnesis jeb stukačs. Rakstnieks saka, ka bijis vājš un naivs. Daļa sabiedrības viņam applaudē un sauc par īstu vīrieti.

Drosme atzīstama, un kalpo par piemēru citiem. Taču der nest prātā, ka cilvēks, kurš sadarbojies ar pasaules asiņaināko režīmu, klusējis pat 27 miera un brīvības gadus, sāk runāt tikai tagad, kad zeme deg zem kājām. Pie tam, savā runā tā arī nevienā vietā tautai neatvainojas.

Pirms piedodam un applaudējam, varbūt pagaidīsim arī šo personu cilvēcīgu atvainošanos(nevis attaisnošanos)?

Čekas maisus neesot vērts atvērt, jo ziņas par lielajiem čekistiem jau sen esot Maskavā.

Ja tā ir taisnība, tad kāpēc ir tik liela pretesība maisu atvēršanai?

Šajā video vēstures doktors Uldis Ģērmanis lieliski izskaidro, ka lielie čekisti jau tāpat tautai ir zināmi. Nemitīgi mums cenšas iestāstīt, ka – es jau neko, es tikai ziņnesis biju – taču jāsaprot, ka uz mazajiem ziņnešiem jau balstijās viss čekas un kompartijas darbs.

Lietuvieši atverot čekas maisus atroda tajā slaveno aktieri Donātu Baņoni. Raimonds Pauls izsakās, ka viņam vienalga vai Baņonis sadarbojies ar čeku, jo galvenais, ka labs aktieris.

Vai profesionāls talants un izdevusies karjera(diez kāpēc tik laba izdevusies?) drīkst kalpot par atrunu jebkurai nodevībai, kolaboracionismam vai pat noziegumam? Jāatceras, ka runa ir par slēptu nodevību, bez atzīšanās un piedošanas lūgšanas.

VDK izpētes komisijas vadītājs Kangeris saka, ka VDK kartotēkā ir 583 kultūras darbinieki.

Ņemot vērā, ka sabiedriskajos medijos inteliģences un ekspertu lomas pārsvarā ieņem cilvēki, kuru vecums un statuss pieļauj iespēju sadarbībai ar čeku, pirmais darāmais darbs būtu tur veikt paaudžu maiņu un diplomātiski izolēt šos cilvēkus no sabiedriskās domas veidošanas, lai, tā teikt, mēs sāktu pamazām atvērt čekas maisus arī savā domāšanā.

Noskatoties šo Ulda Ģērmaņa interviju, rodas sajūta, ka viņš to būtu teicis vakar nevis 1997.gadā. Vai esam turpat, kur bijām?

Jautājums paliek: Dāmas un kungi, kā tad jūs gribat uzcelt jaunu valsti?

Pievienot komentāru

Komentāri (126)

 1. Šīs avīzes rakstu netīkamie, bet uz patiesību vērstie komentāri tiek dzēsti. Redakcija, kāpēc? Vai Jums un Jūsu draugiem vien pa spalvai?

 2. Artūr, man paliek jautājums Tev: Kur un kā gribi dzīvot Tu?
  Veidot sev jaunu valsti vai dzīvot kādā, jau esošā? Esoša Valsts Tev ir jāpieņem ar visu viņas pagātni, kā Tu turpini savu dzīvi ar visām jaunības kļūdām. Ja to nevari, veido savu, līdz šim neapdzīvotā vietā. Vai esi gatavs aktīvi līdzdarboties savas Valsts pārvaldē?

 3. Students A.Butāns, kaut jauns būdams, spriež pareizi.
  Bet LA autore S.Upleja uzskata, ka valsti jāturpina vien “… lipināt kopā no tā materiāla, kāds nu mums ir pieejams”.
  Tad jau iznāk, ka no veciem, satrunējušiem stumbriem pacietīgi gaidām “…jaunus un spēcīgus dzinumus”.
  Bet, vai tā būs? No nespēcīga koka nekādas jaunas, dzīvotspējīgas atvases nesagaidīsim, un būs vien atkal jālipina valsts kopā ar nodevību un pagātnes sārņiem, ja jau neesam spējīgi no visa tā atbrīvoties.

 4. jaunu valsti muzigi cel ar jaunu gestapo kura aizstav jauno valsti…to vajaga saprast visiem….

 5. Ar tadiem jauniešiem nekā. Jo jauniešiem ir jādoma par nakotnī, nevis dzīvot pagatnē un vēl spriest par to! Par laiku kuru zin tikai no populiskiem rakstiem.

  • tieši tā. izliekas nezinām, ka VDK priekšnieki bij no PSKP….ka te jau tikai sīki ziņotāji- nēētiski protams, no šībrīža skatpunkta jo īpaši, bet tad jau ar – jautājums, ko tieši noziņoja un- ko nē

  • Čomak,kas nezina savu vēsturi,tam NAV nākotnes!!

  • Jūs laikam neesat īsti sapratuši galveno! Jaunie necenšas kavēties pagātnē, un viņiem arī tas nav jādara. Taču neatkarīgi no vecuma, mēs neviens nevēlamies, lai Latvijas nākotni veidotu tādi cilvēki, kuri ir vainojami pie tās iznīcības …pie kam ar apzinātu rīcību. Tā galvenā būtība ir tagad noskaidrot VDK līdzdalībniekus un viņiem pilnībā piegriezt “skābekli” politiskās domas veidošanā, tajā skaitā iespēju sēdēt vadošajos amatos, kam vairāk vai mazāk ir sakars ar valsts pārvaldi. Manuprāt tas ir ļoti pareizi. Piemēram, ja tavs pavārs regulāri ir ēdienam klāt bēris indi, kāds no taviem radiniekiem “atstiepis pedāļus” vai tu pievērsi tam visam acis, atstāsi to pagātnē un turpināsi ēst viņa pagatavoto ēdienu? 🙂 Es domāju tur bez riebuma pret šo cilvēku nu ne kādi!

 6. šamējo apsūdzēs valsts pamatu graušanā…. droši vien .

 7. PUISIS MALACIS, 100% LOĢIKA.
  >06.44. jā desu kā no čekas nebūs, bet tavs līmenis ir kūts līmenis

 8. Labs raksts!

  Atbilde jautajumam — Es gribu uzcelt jaunu valstu TAGAD! Jadar tagad! Tagad = tuleet!

  Es ceru visi Latvieshi vienalg kur vini atrodas man piekritees.

 9. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, arī savus mazvērtības kompleksus veldzējoši, apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu, “atkarību” u.c. taml. “noviržu” diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” vai vispār “apklusināt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”… Jābrīnās, kādēļ joprojām labticīgie tautieši šodienas dižķibeles apokaliptiskajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsu labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” masu apziņā?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā patiesība.”, 31.07.2009.)
  —–
  .
  Šeit (MUĻĶU zemē, t.i.).
  ( iz “O.M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 2004. gads )
  .
  Šeit svētuļi – bez Dieva,
  Un “ticīgie” bez lūgsnas,
  Šeit “viena trekna rieva”,
  Un “domātavā”… (plūksnas).
  .
  Šeit miljonus var laupīt,
  Un ‘SILES biedros tusēt’,
  Šeit sīkgrašus var taupīt,
  Un ‘pāķos’ nīkstot klusēt.
  .
  Šeit “prezidentos” ie(k)līst,
  Var, ‘ziepējoties’ “zaļi”,
  Šeit “vaukšķiem” ‘veša piesvīst’,
  Kad “valsti” ‘stūrē švaļi’.
  .
  Šeit “karakalpus” fraktē,
  Lai “misijās” šos dzītu,
  Šeit PATIESĪBU slaktē,
  Ar FALŠU “miera” mītu.
  .
  Šeit “likumi” priekš pašiem,
  Tiek “ķēķī” ‘samuļļāti’,
  Šeit “pūļa lupatlašiem”,
  Liek ‘pieliekties uz drāti’.
  .
  Šeit “struktūras” ‘ņem priekšā’,
  Pēc “shēmas”, angažēti,
  Šeit “orgāni” ‘dod iekāš(s)’,
  Kad “panti” ‘piemeklēti’.
  .
  Šeit nauda ‘nepareiza’,
  Pērk “tiesnešus” bez goda.
  Šeit “taisnā” tiesa greiza,
  Triec Temīdu ‘uz poda’.
  .
  Šeit “tiesībsargu” ‘mentiem’,
  Tiek “granti” ‘iedalīti’,
  Šeit notiesāt (par ‘centiem’),
  Var ‘reņģēdājus’, “glīti”.
  .
  Šeit ienīst “disidentus”,
  Kas “kūda glupo Tautu”,
  Šeit uzrīda tiem ‘mentus’,
  Lai “b(ļ)aurus” plosot kautu.
  .
  Šeit ‘STUKAČI’ “plūc laurus”,
  Kad “lien no skapja laukā”,
  Šeit “cieņa” = ‘stučīt’ “b(ļ)aurus”,
  Un “morāle” – kā ‘ma(č)kām’.
  .
  Šeit ķērc par “hibrīdkaru”,
  Un ZOMBĒ propagandu,
  Šeit (p)ielūdz “jeņķu” varu,
  Un “sabiedroto” bandu.
  .
  Šeit kviec, ka “krievi nākot!!!”,
  Jau gadiem “ilgtspējīgi”,
  Šeit cer, ka NA(h)TO sākšot,
  Drīz karu, “sadraudzīgi”.
  .
  Šeit “euro buferzōnā”,
  Grab tanki (“šrotā” pirkti),
  Šeit OKUPANTIEM fōnā,
  Rukšķ “patrEJoti žirgti”.
  .
  Šeit “troļļi virtuāli”,
  Tiek ‘fraktēti pa lēto’,
  Šeit zombētie vemj sāli,
  Uz Dvēselēm, kas rēto.
  .
  Šeit cena Sirdsapziņai,
  Ir ‘polšs’ un ‘bamšļa’ alus,
  Šeit maksā “plašsaziņai”,
  Lai ‘sabāž dūņās galus’.
  .
  Šeit “pūlim” sen ‘pie kājas’,
  Ko ‘ļerzā’ “varas balsti”,
  Šeit ļaudis pamet Mājas,
  Un mūk uz svešu valsti.

  Šeit “valsts” uz savu Tautu,
  Spļauj, apņirdzoties skaļi,
  Šeit nav (?), kas pretī bļautu =
  Zeļ MUĻĶU zeme, zaļi…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Ontun, ldu uzraksti par Rigas Latviesu Biedribas brutalo, prettiesisko iznicinasanu 1993. gada 18. februara naktiii!

   Ludzu izlasi manu rakstu internetaa :”Mosties, celies. strada!”

   Ludzu uz celiem nometies!

   Atmaskosim KGBistu bandu ar faktiem!

   Ja esi ticigs – uzklausi un izpildi manu lugumu no sirds! \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\[ DZILAA CIENAAM VALDIS FREIMANTALS R L B goda tiesnesis)

  • Ontun, uzraksti par MAMULAS izvarosanu 1993 gada 18. februara naktii!

  • ONTUN, LUDZU UZRAKSTI PAR mamulas IZVAROSANU 1993. GADA 18. FEBRUARA NAKTII!

 10. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 11. Jo vairāk atklātības, jo labāk!!
  Lai veicas ar maisu atvēršanu!!!

 12. Nu ko, atvērsim tos pieminētos maisus un cilvēki, kuriem tas interesēs, iepazīsies ar informāciju, atpazīs konkdētus cilvēkus, par kuriem kautkāda negatīva rakstura informācija savākta. Ko darīs tālāk šie ziņkārīgie uz negatīvām lietām? Mierigākie iespēju robežās apspriedīsies ar tuviniekiem, paziņām, nosodīs. Aktīvākie meklēs un izmantos ceļus, ka plašāk un sāpīgāk tos vēstures upurus apspļaudīt un apspļaudījuši, jutīsies apmierināti, vienlaikus aktīvi gaidot apspļaudīšanu no citiem. Šķiet , tas tad arī viss labums.

  • Joprojām visi masu mediji neko neraksta par čekas upuriem. Kā jūtas tie? Viņi JAU tika apspļaudīti, morāli sagrauti, aizliegti, ārstēti psihenēs u.t.t. Es esmu viens no tiem, bet atriebties nevēlos. Vienkārši gribu izstāstīt, kā jutāmies mēs.

   • nebūsim naivi>Kāpēc tik ļauniosaka Atbildēt

    Ja rakstītu par upuriem , tad vajadzētu ierosināt tiesu darbus un meklēt vainīgos , bet , “kuļot salmus”,
    tiek imitēta politiska darbība ar aizgājušās padomju varas “nosodīšanu”, jo visu nosaka ierēdniecība , kuras darba gaitu aizsākums sniedzas padomju režīmā .Ir izaugusi un izskolota jauna paaudze , kam
    jādod teikšana valstī , šos sovjetiskos birokrātus atbrīvojot no amatiem valsts pārvaldē .Čekas maisu sāga tiek uzturēta ar mērķi novērst uzmanību no šo veco un nenomaināmo komunistu tālākās darbības valstī ar gaidāmajām vēlēšanām , visās nelaimēs piesaucot “čekas maisus”.

 13. Nujā… Viedoklis kā… klucis. Nolika un lepns. Kā jau kārtīgs jefiņš.

 14. Mēs pat neesam tur , kur bijām – mēs esam aplaupīti un apkrāpti ar padomju bijušo ierēdniecību un boļševiku atliekām , kas atņēma varu LTF , paliekot valsts galvgalī līdz šodienai

  • LTF virsotnē nonāca komunisti Īvāns, Peters un Godmanis, kas apmānija LNNK, trimdu helsinkiešus un pat tos lojālos patriotus, kas bija LTF ierindas biedri. LTF vadība bija lielākā Latvijas nelaime šajos Atmodas laika procesos.

 15. to jurijam bogdanovam Atbildēt

  Tu pats jēdzi ko esi samālējis komentā? Kāds sakars LV čekas maisiem ar globālo pasauli?Tu vispār saprati kaut rindiņu no Butāna rakstītā?Tev kā zirgam klapes tikai ne uz acim,bet smadzenēm.Jaunatne redz kā vecais marazmātiķis Bikše nesēro pēc okupācijas dienas pie okupācojas pieminekļa un nesapņo par ceturto okupāciju pēc Saeimas vēlēšanām.Papēti tagadejo opozīciju Rīgas domē!Tur jaunie,ne brigmaņi vai turlaji,aldermanes utt.

  • to "to jurijam bogdanovam" Atbildēt

   Kad lasi komentārus kuros figurē saukļi par jaunajiem tad ir momentā skaidrs ka runa ir par neko nesaprotošiem bet ar bezizmēra ego un ambīcijām esošiem jefiņiem.

   Ne jaunums, ne vecums nav vērtība pati par sevi. Kas uz to spiež neko nesaprot no pasaules un tāpēc viņu uzklausīt ir tas pats kas iztērēt savu laiku.

  • to "to jurijam bogdanovam" Atbildēt

   Tev pašam ir problēmas ar realitātes uztveri. Esi tukšs un prinitīvs kā tads izlutināts trīsgadnieks. Ja neko nezini par to kā un kāpēc pasaule globalizējas un kā savus centienus sargā caur propagandu un atklātu oponentu nomelnošanu, tad tev vēl jāaug.

   Šī raksta autors ir kā mazs bērns kuram galva pilna ar emocijām un sevis pārvērtēšanu UN PILNĪGU REALITĀTES NEPĀRZINĀŠANU.

   • Vai tu re kāds filozofs,politologs un sazin vēl kas!Nez kāds sakars Butāna tekstam ar globalizāciju,ja ir runa par tikai Latvijā notiekošo?Ieskaitot vēsturi.Līdz globalizācijai par LV problēmām ir ļooti tālu.Jāizslauka savs pagalms pirms grābstīties par pasaules tīrumu.

 16. Cik tukšs un primitīvs, zombisks pasaulskatījums. Tupisks apsūdzētājs šī raksta autors. Viņš nesaprot, ka ir tieši tāda pati “brīvprātīgā skrūvīte” idiotiskam un represīvam režīmam ko pazīstam kā globālo pasauli, kā tie kas dzīvoja un darbojās psrs laikos.

  Cik nožēlojami aprobežota jaunā paaudze aug.

 17. Ko par to teiktu Latviešu inteliģence 1941.

 18. Jaunietis arī paliek tikai jaunietis, kurā ir degsme mainīt pasauli, bet nekādas izpratnes ne par laikmetu ne par procesiem, jo viņu pārņēmusi ”čekomānija”. Labāk lai palasa neseno V.Selecka publikāciju par šo tēmu, kurš ļoti racionāli paudis, kuri materiāli no tiem maisiem būtu nozīmīgi un būtu jāpēta, un ko pētīt nav nekādas nozīmes.

 19. Es slikti iegaumēju sejas. Ja nesanāk kādu ilgāku laiku satikt, dažkārt gadās tā, ka man prātā palikušais imidžs ir transformējies, un mana zemapziņa sejas gluži vienkārši samaina. Reiz bērnībā mēs kopā ar Senci gājām cauri Ziedoņdārzam, un pēkšņi Papus apstājās un parādīja man kādu cilvēku, kas arī pastaigājās pa parku. “Tas ir čekas izmeklētājs, kas aizmirsa mani Stūra mājas pagrabā. Viņš aizgāja atvaļinājumā, bet piemirsa, ka es esmu atgādāts no Centrālcietuma uz čekas pagrabu. Rezultātā es trīs mēnešus nodzīvoju kā karcerī. Cietumā kaut reizi dienā ieslodzītos izlaiž pastaigā, bet čekā tu sēdi tai akmens maisā cauru diennakti. Tur es sabeidzu sirdi.” Es cieši ieskatījos pretimnācējā. Nekā īpaša tur nebija – “Boloņas” putekļmētelis, hūte un izklaidīgs smaids sejā. Pašu seju nespēju atcerēties. Kad mēģinu reanimēt to savā atmiņā, sazin kāpēc rādās Putina fizionomija. Varbūt tikai vecāka un tāda kā uzburbusi.

  Bet čekā un vēlāk gulagā Sencis nokļuva kāda stukača dēļ. Detaļas nezinu, jo Papum nekad nav paticis par to runāt. Tāpēc man ir ļoti grūti šeit ko komentēt. Savām acīm esmu redzējis tikai denunciāciju uz vectēvu. Viņš bija nokavējis pēdējo laivu, bet, kad atgriezās savā mājā, tur vecfātera dzīvoklī jau bija kāds iemitinājies. Viņš ne tikai neatdeva Opapa privātās mantas, bet arī uzrakstīja vēstulīti valdīšanai, ka “fašists Volfs” ir atgriezies. Savas muļķības pēc viņš to nebija nosūtījis “orgāniem”, bet gan izpildkomitejai. Tur strādāja kāds no vecajiem kadriem, bijušajiem Opapa draugiem, kas šo papīru vienkārši nozaga. Vēlāk nejauši to uzgājām starp vecfātera papīriem.

  Jā, Sencis nomira 72 gadu vecumā. Manuprāt, čekā un gulagā iedragātās veselības dēļ, un mums visiem ļoti pietrūkst viņa. Visvairāk manām meitām, kurām tā arī neizdevās pārņemt dzīves pieredzi no šā lieliskā cilvēka.

  Tagad mēdz teikt – nu, kāds tur bija čekas ziņotājs, un tad? Vai viņš kādu nogalināja? Vai viņš personiski atbildīgs kāda priekšā? Lūk, šis informēja tikai par noskaņojumu sabiedrībā. Šis – par trimdas latviešiem. Šis vēl par kaut ko. Neviens atsevišķi taču nav vainīgs. Jādomā, ka traģēdijas notika pašas no sevis.

  Čekas maisi ir jātver, un sabiedrība ir jāinformē. Un, jo ātrāk, jo labāk.

 20. Visi jautā, kāpēc čekas maisu tēma aktualizējusies tieši tagad (vēlēšanas, novērst uzmanību u.t.t.)?
  Tomēr ir sasniegta vēsturiska matemātiska robeža, kad balsstiesīgie kurus nevar attiecināt uz PSRS laikiem (27 gadi + 16-21 gads padomijā) ir vairāk kā “vecie krabji” (cietušie arī ir pie vecajiem krabjiem)!
  Rupji 750 000 pret 695 000!
  Stukači un viņu īpatsvars būtiski samazinās!
  Tādēļ arī lielākā sabiedrības daļa vēlas zināt savu vēsturi un nesaprot slepenību!!!
  Tā kā būs vien tie maisi jāver vaļā!!!

 21. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Uzreiz gribēju uzrakstīt indīgi kritisku komentāru par Austrālijas memmīša “dziļo izpratni”, bet…
  Izrādās, ja dzīvo zemē, kurā staigā ar galvu uz leju, arī visas mūsu ačgārnības var saskatīt daudz pareizāk, smalkāk un gudrāk. Lūdzu piedošanu par pirmajām asociācijām, izlasot virsrakstu!
  Šo studenta rakstu Nacionālās partijas fīreram jāņem padusē un jādodas uz Saeimu un pie prezidenta. Studentiņš ir definējis obligāti un neatliekami nokārtojamos jautājumus, Saeimai atliek tikai rīkoties. Zinu, ka mūsu Prezidentam pietrūks dūšas vadīt un kontrolēt attīrīšanas (ne attīrīšanās) gaitu, varbūt, ka jāpieaicina pensionārs Ilvess, lai šos maisus izkrata līdz galam, ar visām konsekvencēm, protams?!

 22. Lūdzu nejaukt paaudžu maiņu ar okupācijas sistēmas cilvēku nomaiņu. Tās ir divas dažādas lietas, ņemot vērā, ka noziedzīgā režīma un sistēmas uzturētāji arī ir izaudzinājuši sev jauno paaudzi.

 23. Ko tieši ex komunistiem inkriminējam?
  Ka 1991. aizveda mūs pa gaišo, kapitālisma, prihvatizācijas ceļu?
  Varbūt nav jābūt par otrā ātruma Eiropu, bet jāieslēdz atpakaļgaita?

  Edvīns Puķe Valfrīda dēls

  • Ar viņu radīto likumdošanu nez vai izdosies kādu nosodīt, tādēļ procesam jābūt secīgi organizētiem, no organizēšanas izslēdzot jebkuru kam saistība vai radniecība ar noziedzīgo režīmu.

 24. “Vai profesionāls talants un izdevusies karjera(diez kāpēc tik laba izdevusies?) drīkst kalpot par atrunu jebkurai nodevībai, kolaboracionismam vai pat noziegumam?”
  Lai būtu neitrālāk, ņemam vācu L. Rīfenštāli, filmas “Gribas triufs” autori…
  Reti kurš noliedz viņas tālantu! Tāpat mūsu Vilis Lācis…

 25. Butāns ir no Nacionālās apvienības. Novēlu viņiem visādus rasnačveidīgos nomainīt ar spriestspējīgu jaunatni.

  • Piekrītu Tev, bet kamēr ir tik viegli uzpirkt veco padomiešu balsis (kuri sapņo par “veciem labiem laikiem” kad piešķīra dzīvokļus utt.) maz ko var mainīt.

 26. Nu ļoti saprotama un manuprāt, acīmredzama doma. Nu nevaram mēs atgūt veselīgu un garā stipru sabiedrību neatzīstot savas vainas, noliedzot savas slimības un izliekoties ka, nu kaut kur kaut kas drusku takā spiež, taisni noiet nevar bet nē, nē, nekas nekaiš – viss kārtībā. Un nav nekādas nozīmes tam, kādi vārdi tur iekšā un kāpēc katrs tur ir. Svarīgāk par uzvārdu pētīšanu ir nonākt pie mūsu neveselības saknes – pateikt: Te ir cilvēki, kuri cieta un te ir cilvēki, kuri to nodarīja. Tikai pēc tam mēs varam runāt par piedošanu, aizmiršanu un visu ko citu. Bet nekur netiksim ar – te ir cilvēki, kuri cieta un te ir eifemisms, kaut kas bezpersonisks,ā no kā cieta, bet kura itkā nemaz nav. Tātad varbūt arī neviens tā īsti necieta un vispār kas viņu zina…

  Esmu diezgan pārliecināts, ka neviens nevienu raganu nededzinās un nemedīs. Bet šobrīd esam tur, kur esam tieši tāpēc, ka turpinās meli. Atmosfēra ir ļoti neveselīga. Visapkārt ķēķa darījumi, noklusējumi un noslēpumi un “Rīdzenes sarunas” kā dabiska lietu kartība. Paradoksālākais, ka no okupācijas atbrīvojusies valsts joprojam glabā svētus okupanta noslēpumus. Es saprotu, ka Latvijai ir savi noslēpumi, ir arī NATO noslēpumi, kurus saskaņā ar līgmiem un konvencijām glabājam, bet kāda mums noruna ar jau neeksistējošo psrs par tās noslēpumu glabāšanu?

 27. Īss bet ļooti patiess raksts!Pievienojos ja varētu par visiem 1000%.Sanāk,ka VDK ir jāpasludina vai gandrīz par mātes Terēzes kantori.Tie tūkstoši kas nomira Gulagā paši skrēja uz Sibīriju?Paši sevi okupējām ,paši sevi nomērdējām un nuvēl plus visam tam patreizejie LEGĀLIE VDK piesedzēji gandrīz vai liek justies vainīgiem represētajiem.Butānam ir vairāk kā taisnība!Paskataties LTV jebkuru kanālu.Kādi feisi tur tup intervijās,diskusijās,viedokļos?Vieni un tie paši komuņagas,komsomoļci,stučītāji un zagļi.Trīs runči treknie-Birkavs,Gailis,Krištopāns!Kaktiņa viltus feiku sniedzējs laiž gaisā apmaksātus SC,ZZS reitingus.Internetā cenzūra uz velna paraušanu ja ir varas kritika!Krievu mātes vārdi dnco pa portāliem bez problēmām.Rīgas domes cūcības dziļā pagrīdē.Vai ir kādam sajūta,ka esam NEATKARĪGA,TIESISKA ES valsts?No ES vietejie zagļi tikai naudu sūc,ne demokrātiju.Stulbais Lembis laikam pat sapņo par nelieti Sorosu,okupantiem no NATO un Meroni.Tas viss iet ēterā.Bet kur ir pozitīvs uzņēmējs nezaglis,kur latvietis ne okupantu un čekistu piesedzējs?Vai tad tādu valstī vispār nav?Visi mēdiji ir ārzemju aģenti?Kapēc presi nepasūtu?TUR NAV KO LASĪT !!TV es varu izslēgt.
  Paldies Butāna k-gam par viedokli -loģisku,reālu,patiesu!! Paldies arī L.A.,ka necenzēja šoreiz.

 28. Tādu ari uzcēla…kādā dzīvoja.stučīja un zaga.Pēc padumjo laiku domāšanas…viss pieder tautai.tatad pilsoņiem…tatad var stiept uz savu māju ko un kad gribi.Tiem kam sirdsapziņa neļāva…tos par sliņķiem nosauca.Darbā iekārtojās kurā vairāk nozagt varēja…akurāt kā saeimas badmiras tagad

 29. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Labs raksts!

  Loģisks!

  Uldim Ģērmanim taisnība 100%.

  Komunistu pretlatviskie speki ir jāsadrupina, kā saka Ditta Rietuma.

  Galvenais, tomēr ir latviešu biedrību atjaunošana Latvijā! (Čeka tam pretojās 50 gadus)!

  Kolīdz atjaunosies visas latviešu Biedrības – atjaunosies Latvijā likumība un latviskums!

  Par Māmuļas iznīcināšanu 1993. gada 18. februāra naktī lasiet www :”Mosties, celies, strādā”!

  Šodien Rīga vien darbojas ap 40 000 čekas ziņotāji – tie nekur nav aizbraukuši! (Ziņo DP un SAB, kas ir KGB funkcijun parņēmēji Latvijā, lai piesegtu komunistu un čekistu noziegumus)!

 30. Man ir 80 gadi, esmu izgājis cauri visiem PSRS laikiem un – jā – esmu par jaunu valsti bez čekistiem, pat bez komunistu ēnas un smakas. Nav nekā briesmīgāka par to, kas bija it kā ceļš uz komunismu. Lai Dievs pasargā.

 31. … @ … ‘Upuru nav bijis.’

  … fabrikacijas turpinasies kamer vares … lidz izglitota un latviska jauna paaudze naks pie valsts vadibas, kurai patiesiba un taisniba ir svarigaka par visu … varbut bus par velu, skatoties sodienas notikumos !

 32. Labs teātris pirms vēlēšanām! Atbildēt

  Tūdaliņiem ir par ko cepties un pārrunāt! Man personīgi ir pilnīgi vienalga kas, kur un par ko bijis 30-mit un vairāk gadus atpakaļ. Kas no tā mainīsies, ja uzzināsim, ka piemēram kāds talantīgs aktieris, vai politiķis bijis čekists vai ziņotājs?”Toreiz bija LPSR un viņi strādāja Dzimtenes labā, tātad apzinīgi pilsoņi! Manis dēļ kaut visa valdība ir bijusi čekas ziņotāji, nekas jau no tā nemainīsies! Šodien ir jāskatās nākotnē ne jārokas pa pagatnes mēsliem, bet tūdaliņš vulgaris jau laikam bez tā nespēj!

 33. Paldies par labi argumentēto rakstu.

 34. Latvieši balsojot par zzs izvēlas dzīvot pagātnē zudušajā erzacvalsti – Latvijas Sociālistikā republika. To, kurā valdīja “labie komunisti” un čekisti: lembis, brigis, indrikso, gorbunīts u.c. Šie visi kadriņi nolaupa mūsu bērniem nākotni.

  • Man šī vienotības klonu veiktā antireklāma pret ZZSpilnīgi nemaz neiespaido, tik izraisa smieklus! Latvietis atradis jaunu mesiju – jauno komunistu partiju, kuri nu tik iznesīs Latviju saulītē! Liekas, ka liela daļa ir bērna prātā!

   • ZZS pati sevi ir “antireklamējusi” ,tur nevienam nav jāpūlas .Re,Sudrabu kopā arSC atstāja par galveno oligarhu slavinātāju un glābēju!! Vai tiešā vēl kāds balsos par tiem ,izņemot pašus oligarhus ,viņu pakalpiņus un SC elektorātu?

 35. Cik ilgi turpināsies šis rūpīgi safabricētais scenārijs. Joprojām par upuriem ne vārda. Kāds esot teicis, ka čekas maisus nedrīkst atvērt tāpēc, ka tad būšot jāpārraksta visa Latvijas kultūras vēsture. Nu un kas tur slikts? Toties tā būs patiesa vēsture. Dziedot tikai Paula dziesmas tā arī līdz paradīzei netikām. Varbūt dziedot ne vairs viena, bet gan vairāku komponistu dziesmas sanāks kaut kas labāks?

 36. Nāk vēlēšanas. Pievēršu uzmanību, ka pēkšņo entuziasmu par čekas maisiem izrāda ZZS polittehnologi. Un tad domāju, kāpēc? ZZS veidoja galvenokārt tie, kuri čeku vadīja (PSRS nevienā tās pastāvēšanas posmā nevadīja čeka)- komunistu partija. Un tad jau tur ir Lembergs, Brigmanis, un gan jau lērums citu. Par kuru stukaču biogrāfiju karjeras sākumā apliecina laikabiedri. Vēlāk jau viņi paši ieņēma posteņus, kuros deva čekai rīkojumus. Varbūt tie 583 kultūras darbinieki tiešām ir aizsēdējušies kādās ekspertu komisijās, Latvijā paaudžu nomaiņa ir svarīga. Bet tie 583 rāvās uz politiku (rāva?) pirms gadiem 20. Tagad tikai sapņo par pensijām un memuāriem. Pēdējā cerība ZZS un Saskaņai kopīgi sagrābt varu un veikt būtiskas izmaiņas Latvijā. Lai paaudžu nomaiņa vairs nepalīdzētu. Aktuālā informācija- par vairāku miljardu zagšanu LDz tiek klusēts. Tas rāda, cik presi jau ir mafijas tīkls pārņēmis kontrolē. LDz ir arī valsts uzņēmums. Tos miljardus pieņemu ka piedzīs no Latvija valsts. Tāpēc Magonem steidzīgi kārto izbraukšanu. Tur viņa pazušana būs mazāk uzkrītoša. Un Lūsis nav zem Latvijas jurisdikcijas, tāpēc aizkulisēs noteikti ir histērija. Nu nevajadzēja poļus apzagt.

 37. Atliek publicēt “čekas maisu” un Latvija uzspīdēs kā jauna valsts – visi komunistu grupējumi un korumpanti pieteiksies “čekas maisu” publicētājiem, atjaunos Abreni Latvijai, pārbaudīs visus kriminālos denacionalizācijas un privatizācijas faktus un atjaunos 1918.gada Latviju ar tās likumdošanu, konstitūciju un Vēlēšanu likumu, atcels 5 % barjeru, deputātus varēsiet ierakstīt no jebkura saraksta un ievēlēt.

  Vecie blēži lembergi , ZZS korumpanti, ko aiztur Lietuv’\a, stingri sēdēs, Vaskeviču pārvedīs uz Matīsa cietumu, atradīs, kur palika Stabiņa un Jezdakova, citi aizlaistie projām.

  Skaisti vai ne, aRTUR?

 38. Neraknajies musu algas,raknajies maisos!

 39. Kurš ir teicis, ka tiešām grib jaunu valsti ?
  Vārdos grib jaunu, bet darbos to pašu divkosīgo, veco , komunistisko … :)))

 40. lūk KĀRTĒJĀ BANDA UN PASAKAINĀS ALGAS, KO ŠIE NEKAUNĪGIE ĻAUTIŅI SAŅEM KATRU MĒNESI!?
  VALDĪBAS UN SAEIMAS ŅAUDĒŠANA PAR NAUDAS TRŪKUMU SKOLOTĀJU ALGĀM UN MEDICĪNAI IR PASAKAS! VIENKĀRŠI NEMAKSĀ ŠIEM PROFESIJU DARBA DARĪTĀJIEM! KAUNA NAV PAŅEMT MEDICĪNAI 1% NO SOCIĀLĀ BUDŽETA!??? ATKAL PENSIONĀRU NAUDA CITIEM, BET PAŠI SAVAS LIELĀS ALGAS UZSKATA PAR NORMĀLU PARĀDĪBU!? Sabiedrība grimst cenu pieaugumos katru mēnesi. Zāļu cenas atkal augšā! Kur acis sabiedrībai? Kur PF DARBOŅI ar aizstāvību pensionāru dzīves uzlabošanai? Kur pacienti un viņu rūpēšanās kopā ar mediķiem par stāvokli VM? Kur skolēnu vecāki laikā, kad NEBEIDZAS REFORMAS IZM sistēmā 26 gadus? VISS KOPUMĀ IR LATVIJAS IZNĪCĪBA, KO SEKMĒ SABIEDRĪBAS VIENALDZĪBA. Čekas maisi arī vēl nav atvērti…

 41. Pārmetums LA redakcijai Atbildēt

  Sakiet, vai ir iespējams neielaist viedokļu apmaiņā idiotus, aptrakušus un citādi prātā vājos? Proti, es jautāju par “Iz “Ontūna Mazpusāna” palagiem t.i, plānprātiņa murgiem. Vai jūs esat lasījuši šos murgus? Vai jums nav radusies pārliecība, ka šim “Mazpusānaam” ir vieta Tvaika ielā? Vai Latvijas Avīzes politika ir kļūt par mēslu bedri visu pshiski nelīdzsvarotu cilvēku murgiem?

  • Vienkārši nelasu to slimo

  • Lūk kur mūsu naudiņa…….Tiesa Vējoņa kancelejai liek atklāt visu darbinieku algas: Beidzot ir pilns saraksts!

   Pēc vairākus mēnešus ilgas stīvēšanās un apgalvojumiem, ka šādu datu atklāšana būšot personiskās dzīves aizskārums, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja beidzot ir bijusi spiesta publiskot savas jaunās – vidēji par aptuveni trešo daļu palielinātās algas.

   Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
   Kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka 3968,00
   Valsts prezidenta ārlietu padomniece Maija Manika 3421,00
   Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis 3421,00 Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomniece Kristīne Jaunzeme 3421,00
   Valsts prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons 3421,00
   Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps 2993,00*
   Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš 3421,00*
   Valsts prezidenta padomnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Zigurds Zaķis 1711,00**

   Funkciju nodrošinājuma nodaļas ekonomikas konsultante Kristīne Petrovska 1502,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas nacionālās drošības padomnieka, Nacionālās drošības padomes sekretāra palīdze Inga Matīsa 1596,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas ārlietu padomnieka konsultante Gunta Slesare 1690,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko projektu konsultante Kristīne Reisa-Dāboliņa 1690,00

   Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante plānošanas jautājumos Anda Pečule 1690,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante stratēģiskās attīstības jautājumos Zane Ozola 1502,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciāliste Kristīne Kļaveniece 1931,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciālists Toms Ķencis 912,00**
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas tulce Anna Hrapan-Gromņicka 1502,00
   Funkciju nodrošinājuma nodaļas foto un video operators Gatis Bergmanis 1482,00
   Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte 2052,00 Juridiskās nodaļas juriste Inese Kahanoviča 2052,00
   Juridiskās nodaļas juriste Madara Inkina 2052,00
   Juridiskās nodaļas personāla vadītāja Iveta Galzone 1938,00
   Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina 2147,00
   Apžēlošanas dienesta vecākā speciāliste Kristīne Vilka 1502,00
   Valsts prezidenta protokola vadītājs Renārs Vilde 2281,00
   Valsts prezidenta protokola konsultante Skaidrīte Zarāne 1824,00
   Valsts prezidenta protokola konsultante Vita Rukse 1824,00
   Sekretariāta vadītāja Laila Rutks arī Rutkis 1596,00
   Sekretariāta sekretāre Daniela Balode 1006,00
   Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Vīķei-Freibergai) Daina Lasmane 1368,00
   Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
   KancelejSekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (G.Ulmanim) Eva Eihmane 1368,00
   Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Zatleram) Zane Jurjāne 1197,00*
   Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (A.Bērziņam) Daina Bāra 1197,00*
   Sekretariāta Vēsturnieku komisijas atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins 684,00**
   Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija 1197,00*
   Ordeņu kapitula sekretārs Maira Sudrabiņa 2281,00 Finanšu uzskaites nodaļas vadītāja Inga Šteinbrika 2415,00
   Finanšu uzskaites nodaļas vecākā grāmatvede Ilona Kancāne 1931,00
   Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Jānis Mūsiņš 2281,00
   Informācijas tehnoloģiju nodaļas datorsistēmu un datortīklu administrators Kristaps Mieriņš 1824,00
   Lietvedības nodaļas vadītāja Inta Butkus 1824,00
   Lietvedības nodaļas vecākā lietvede Katrīna Briede 1254,00
   Lietvedības nodaļas arhīviste Inga Bremze (ilgstošā prombūtnē) Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ģirts Auškāps 2415,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Žanna Trankale 1596,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas fondu glabātāja Sarmīte Fogele 1395,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais saimniecības pārzinis Dzintars Kļaviņš 1254,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais ēku un teritorijas pārzinis Edgars Dauškāns 1254,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzine Katrīna Bergmane 1140,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzinis Rihards Beikmanis 1073,00
   Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas Jūrmalas rezidences pārzinis Andris Āriņš 1140,00
   nepilns darba laiks 35 stundas nedēļā *
   nepilns darba laiks 20 stundas nedēļās **

 42. Te nu vairs nekādi komentāri neprasās…

 43. No vēstures vajadzētu ko mācīties. Tikai tad faktiem ir nozīme. Bet neviens neko nemācās.
  Man šķiet, ka daudz veselīgāk būtu pasktīties, kas notiek pašreiz. Cik “šoferu dēlu” ir privilēgētos amatos? Cik viegli tikt pie amata vai fondiem, vai darba uzdevumiem, ja esi ” ne savējais”?
  Vēsturi izmainīt nevar, bet kāpēc tieši tagad tik sakāpināta interese par kaut kādiem maisiem? Mani daudz vairāk interesētu Latvijas valsts laikā notikušo procesu analīze un to personu saukšana vārdos un pie atbildības, kuru dēļ Latviju pēdējos 20 gados ” brīvprātīgi” bijusi spiesti atstāt tautas darbīgākā un uzņēmīgākā daļa.

  • No kurienes tad tiem šoferu dēliem pa lielam kājas aug? No bijušo kompartijas funkcionāru siltajām vietiņām, kur tie fiksi pēc neatkarības iekārtojās, izmantojot jucekli.

   • Atvaino, es ļoti vēlētos Tev piekrist, diemžēl realitāte demokrātiskajā pasaules daļā, kur sociālisms nekad nav piedzīvots, vēsta par vienu korupcijas skandālu pēc otra, par vienu lobējistu izbuksētu plānu pēc otra.

  • Tieši tāpēc jau Šobrīd notiek tas, kas notiek, jo maisi nav atvērti!!
   Ir ļoti viegli manipulēt ar cilvēkiem kam “aste piesieta”. Tur būs gana daudz atbildes, kāpēc pieņemti lēmumi zināmās interesēs (bet ne tautas)!

   Arī- ja jau maisi tik nenozīmīgi, tad jau var droši publicēt.
   Nenozīmīgus literārus darbus, taču, var publicēt!!!

 44. Jaunietis no Austrālijas uzdod to pašu jautājumu, ko Ļeņins uzdeva Trockim. Dzirdot jēdzienu “jaunā valsts”… ziniet, nedaudz zeme sašūpojās zem kājām. Cerams, ka jaunietis paliks Austrālijā, tur tik daudz darāmā… jaunas valsts celtniecībā… .

  • Un tu gribi palikt sarkano komunistu “sociālismā”? Es nē! Es vēlos brīvu valsti, ar pilsoņu iespēju demokrātiski izlemt svarīgos attīstības jautājumus, ar iespēju brīvi ceļot, ar brīvu iespēju pelnīt atbilstoši savām likumīgām iespējām un apmainīties ar informāciju bez cenzūras. Bez stukačiem, VDK un līdzskrējējiem. Vēlos, lai līdzpilsoņiem tiktu dota iespēja atzīties un nožēlot grēkus, lai viņus nevajātu komunistu un VDK līdzskrējēju “garā roka”. Tā kā, JĀ ES ESMU PAR JAUNU VALSTI!

   • Kad un ko tu šajā valstī esi izlēmusi??? Mēs priekš tiem tautas kalpiem bijam esam un paliksim tikai aitu un aunu bars kuru dzīs kur gribēs.Pat referendumam balsu skaitu nemūžam nesalasīsi pateicoties tiem saimes badmiram…nekad neparko ne uz kādām vēlēšanam lai neizjustu sirdsapziņas mokas par līdzdalību viņu cūcībām…āmen….

    • Stāvot malā un nepiedaloties valsts pārvaldē Tu ļauj citiem izlemt savā vietā un tā arī paliksi kā aita. Arī ļaujot Saeimas 100 “gudrām galvām” nomuļļāt VDK maisu (ne-)atvēršanu būsi tā pati aita.
     Tā kā, Jā, mīlīši, ES ESMU PAR JAUNU VALSTI! Bez stukačiem, VDK un līdzskrējējiem. Vēlos, lai līdzpilsoņiem tiktu dota iespēja atzīties un nožēlot grēkus, lai viņus nevajātu komunistu un VDK līdzskrējēju “garā roka”.
     P.S. Kaut jau ietekmējusi esmu, nesatraucies. Galvenais ir darīt.

     • Pravietisnejaukais

      Ausma, miers ar Tevi! Vai Tu domāji arī SAB, Militārā pretizlūkošanas dienesta, DP, policijas, visu iespējamo”uzticības telefonu” stukačus? Ja tā, tad es arī parakstos zem Tava teksta. Kas attiecas uz “VDK līdz-skrējējiem… Tev nāksies vien pagaidīt, līdz pēdējie apmirs, jo panākt valsti “bez ‘” viņiem, paldies Dievam nav iespējams.
      Jānās pasaules cēlēji parasti vispirms sagrauj esošo un tas izrādās ārkārtīgi tālu no sākotnējiem ideāliem… to es biju domājis, Ausma. Bet, paldies, ka neesi vienaldzīga.

 45. komuņaku saules nogurdinātais Atbildēt

  Gudrs puišelis, tikai ko viņš zin par tiem laikiem? Kāda šim daļa gar maisiem? Par maz kašķa letiņu un ne tikai letiņu starpā? Izvilksim trumpi un gāzīsim kādam pa purnu? Tfu, bauri paliek bauri …

  • Sorry, bet ja daudzās valsts iestādēs notiek acīmredzama stagnācija, par pakalpojumu kvalitāti iedzīvotāji sūdzas jau sen, ka nav Eiropas līmenis (vienalga vai slimnīcas, VID, augstskolas, vispārizglītojošās skolas, vides ministrija,pašvaldības, pašvaldību uzņēmumi utt) , tad skaidrs, ka bijušajie komuņagas vēl joprojām pilda čekas uzdevumus – visu iespējamo nolaiž līdz kliņķim. Tāds iespaids vienmēr ir, kad aizejot kaut kur pretī sēž tās 50-60-70 gadīgās vecenes un veči un vēl cenšas iegalvot, ka “mēs esam izdeguši, cik labi strādājam”, bet rezultātu kā nav, tā nav! Sorry, bet nav ko sēdēt tajos 50-60-70 gados iesildītajos pārdalītajos krēslos pa riņķi, ja nevariet panākt, lai iedzīvotāji būtu gaidīti pašvaldību un valsts iestādēs.

   • “, tad skaidrs, ka bijušajie komuņagas vēl joprojām pilda čekas uzdevumus – visu iespējamo nolaiž līdz kliņķim….”
    Nu galīgi nav tas skaidrs!! Kāpēc man, piem., Brēmenes dz/c stacijā, pastā, bankā kā potencionālajam klientam piedāvā krēslu, kur apsēsties, bet pie mums jāstāv aiz letes? To kompartija / čeka lēma? Šaubos!

  • Kā jau ierasts – pirmais uztraukums kas būs ar stukačiem, nevis kā jūtas cietušie!!
   Pilnīgi bez bažām par viņiem!!!

  • saules nogurdinātais!

   Ja bijušajiem, kas pašlaik amatos, nav jāgāž pa purnu, tad kāpēc zaglēni, visāda veida blēdīši, kas izmāna piecīti tantukam, saņem pa ģīmi, bet lielajiem noziedzniekiem pret cilvēci, savu tautu nodevušajiem, jāglauda galvas un jādod ordeņi? Kā tu to paskaidrosi?

 46. Vai nav ta ,ka james neatversim stukscu kartoteku ,tad musu vieta to izdaris Rietumu izlukdienesti un tad tas stukacu saraksts bus daudz garaks neka tas kas ir LR riciba. Cik daudz KGB generali Jelcina laika parcelas uz Rietumiem . Jus domajat ar tuksam rokam ?

 47. Varētu padomāt, ka Latvijā vēl par maz naida un šķelšanās. Rejieties, glupā tauta, šekur jums kauls pamests! Klūpiet viens otram pie rīkles, nu jau tas būs atļauts ar likumu. Pareizie varēs mest ar akmeni stukaču bērnu un mazbērnu virzienā, varēs rādīt ar pirkstu un moralizēt, īpaši, ja labi zina, kā pašu senči iztikuši no maisa laukā…
  Mēs esam maza tauta. Mums vajag meklēt to pozitīvo, kas apvieno, nevis šķeļ. Tos maisus vajadzēja attaisīt vaļā tūlīt pēc neatkarības iegūšanas, vai sadedzināt.
  Man konkrēti nav ne mazākās intereses par maisu saturu, jo 100% pārliecība, ka ne manis, ne manu tuvinieku tur nav un nekad nav bijis. Pārāk sīki gariņi esam bijuši.

 48. Bet vai tiešām grib jaunu valsti? Šķiet, daudziem patiktu tā pati vecā, tikai drusku reformēta – vairāk brīvības un mazāk atbildības.

 49. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.” 😉

  =======

  “Latviet’s es’u!!!…”
  ( “tekošajā momentā” – Muļķu Zemes SILES “valsts”
  “eurolatvānijas” zombijfans un “lojāls urrrāpatrEJots” )

  ( aktuālais blamierējums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  ””Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
  Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

  Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
  Kompartijas locekļos,
  Vodku strēbu, voblu riju,
  Kamēr – tiku partorgos.
  Prezidijos (p)ielaists tiku,
  Kongresos un plēnumos,
  Tribīnēs par politiku,
  Inteļigentna izpaudos.
  Speczakazus izpildīju,
  “Klauvētāju” aģentos ~
  “Čekas” biedriem nostučīju,
  VISU(s) savos “(d)anosos”.
  Specpajoku (p)iepelnīju,
  Cepot “presei” šedevrus,
  Kuros šķidri aptaisīju,
  “Nepareizos” tautiešus.
  Ulmaņlaikus nolādēju,
  Pad(u)mjvaru slavējot,
  “Goda bļembu” izkaulēju,
  Pufaikai šo piespraužot…

  Komuņagu “valsti” cēlu,
  Čut ne nabu uzraudams ~
  Tuč-tuč attapos par vēlu,
  Partbiļeti bučodams:
  Trešā Atmoda man teju,
  Nahrenizēs “karjeru” ~
  Nācās fiksi “mainīt seju &
  Mest uz riņķi kažoku”…
  Tagad – atkal latviet’s es’u,
  Kurš par “valsti” stāv un krīt!
  (Kaut kā ikdienišķo desu,
  Jāmango, jo – gribas rīt…)
  Latviet’s es’u “firmās” (svešās),
  Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
  Ka tik’ zicēt glaunās vešās &
  (IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
  Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
  Skaitos (vismaz – formāli):
  Kaut vai – “atbildīgs” par niekiem,
  Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

  Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
  Lai vai kādas varas nāks ~
  Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
  (Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
  Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
  “Prodžektos” liek “prom(a)ucēt”,
  Kāpēc sīkas purva dēles,
  Piezīžas, kur tik’ var spēt:
  Po(fig), vai no austrumkraja,
  “Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
  Vai no rietumširmja haja,
  Zombēt “virsvērtības” sāk ~
  Latviet’s “elastīgi” klanās,
  (Sv)īzdams frakas stērbelēs,
  Fiksi bučot …(roku) manās,
  VISIEM, kas to paģērēs.
  (Dabiski – par “grašiem sūriem”,
  Latviet’s priecīgs andelēt,
  Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
  Rubļos / centos “konvertēt”…)

  “Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Na(fig) spešal gruzīt stresu,
  KĀDS es “galvu nolikšu”…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 50. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 51. Katra Padomju pisoņa pienākums bijasadarboties ar orgāniem.
  VDK 5.Pārvalde.
  Majors J.Bērziņš.

 52. Čekas maisi un sekas.
  Atvērsim, nu un kas mainīsies? Atvērsi, ko iegūsi? Padomā.
  1. Apmierināsi ziņķārību, ieguvumu nekādu;
  2. Pārinodarījums ģimenei, bērniem mazbērniem – bakstīs, rādīs – “stukača bērns” – kurš nav vainīgs;
  3. Visi stukači – koloboranti, kuri kalpoja 1940 -1960.gadā, jau viņsaulē, bet pārējie jau tuvu tam, paliek neliels skaits, ko savervēja pēdējos 5 (?) gados pirms neatkarības;
  4. Okupācijas režīms izskatījās mūžīgs un nesatricināms un ar to sadarbojas katrs otrais Latvijas iedzīvotājs, stučīja partijai, priekšniekiem, čekai utt., kaut vienu reizi aiz greizsirdības vai nodevības un kārtības labad. Nu ko – sitīsim visus, vēl kādus 500 000 – ar troļļu ieteikumu – visi latvieši ….?
  5. Starp represētajiem bija liels daudzums stukaču – ko, represētos sitīsim, atņemsim ordeņus, ko jau izsniedza? Kas mainīsies?
  6. Radošā inteliģence – vai katrs trešais bija stukačs, kā izriet no teiktā, tad ko , sitšim, kārsim vadzī?
  7. Publicēsim, parādīsim KREMLIM – re, tie ir zināmi, pārējie tikpat daudz mums, Latvijai nav zināmi, izmantojiet tos, piespiediet stučit joprojām?!
  8. Publicēsim – beigs eksistēt organizētā noziedzība (varas un biznesa saplūšana)? Nē, tad ko tas dos, ja publicēsim? Godmanis publicēt, “nesadarbojās”un lieta “pazuda”no tiesas – ko tas deva, Godmani liņčojam par to, ko nodarīja? Tad ko dos citu publicēšana?
  9. Publicēsim – atklāsim raganu medības, pakalposim “HIBRīDKARA apstakļiem”, cita ieguvuma nav.
  10. Miers baro, nemiers posta.

  Un pats svarīgākais: aģentu (stukaču) darbs ir vajadzīgs visiem laikiem un visiem režīmiem. PUBLICĒSIM šodien, rīt publicēs šodienas aģentus. Ar to sagrausim šo tik nepeiciešamo institūtu – aģentu darbu, vairāk labuma nebūs, kā aiz naga melns.

  Aģenti, kuri ir mūsu rīcībā, viņu turpmākā ietekme ir kontrolējama, nav ko uztraukties. Tas ir cits jautājums – kas kontrolē šo jomu. Te nedrīkst būt klāt, vadit SAB, DP, tiesu, prokuratūru, TM, Saeimu. MK cilvēki, kuriem 1990.gadā jau bija virs 18 gadiem, tas ir, kuri varēja tik savervēti.

  Par to vajag cīnīties, nevis publicēt “maisus”, ja tu esi saprātīgs un domājošs cilvēks, ar dzīves pieredzi – lasījis daudz grāmatas, labi mācījies un esi godīgs, neesi ietājies organizētas noziedzības sistēmā,
  tajā skaitā neesi Maksātnespējas administrācijas atņemto sertifikātu sarakstā vai cietumā, neesi augsta ranga kompartijas funkcionārs utt.

  Rakstu, neesmu aģents, neesmu pie varas, neesmu biezais utt.

  • Par upuriem, ne vārda. Jums pašam tas nešķiet dīvaini?

  • Es Jums piekrītu!
   Bet te nākamais raksta, ka par upuriem nevārda – nevaru saprast kādā sakarībā ši jautājumā.
   Ko, viņš grib tos vēlreiz upurēt? Vai slavēt? Bet tas cits jautājums…

   • Vēlos atgādināt to laiku, kad katrs šāds stukača, vai aģenta ziņojums nozīmēja tikai vienu – izsūtījumu. Pats tajā laikā biju vēl puika, kad vienus aizveda, bet citi ar steigu ievācās aizvesto mājās, savāca aizvesto lopus un visu pārējo palikušo iedzīvi, jo droši vien zināja, ka tie vairs neatgriezīsies. Un tā arī bija. Ja šodien kāds spēj apgalvot ka tā bija pareizi un tā vajadzēja darīt, tad tas ir tāds pats alkatīgais, kādi arī šodien ne viens vien ir, arī starp tiem, kuri ir pie varas. Un ir pie varas tikai šī paša, alkatības, apmierināšanas iespēju dēļ.
    Tādēļ, ka stukačošanas pēc daudzi ir zaudējuši dzīvības un nevar šeit vairs uzstāties, IR NEPIECIEŠAMS izvērtēt KATRA stukača paveikto. Arī to, vai aiz viņa nav nomocīto ēnas.

 53. Padomju laikā biju aizliegtais komponists. Laikā no 1980.gada līdz 1995.gadam Latvijas Radio atteicās pieņemt manas dziesmas ierakstiem. Pirms tam pusgada laikā paguvu ierakstīt četras dziesmas. Aizliegts tiku tāpēc, ka 1980.gada vasarā man izdevās ierakstīt arī dziesmu “Izkapts ābelē”, kura bija vērsta pret Latvijas okupāciju. Esmu uzrakstījis savu atmiņu grāmatu par to laiku. Drīzumā tā tiks publicēta. Šobrīd grāmata “Gan jau rīts mūs atradīs” ir lejupielādējama internetā. Faila adresi var atrast manos feisbuka un draugiem.lv profilos. Manas dziesmas (60) ir dzirdamas Yoytube.

 54. Ļoti trāpīgi! Jāsāk ar sabiedrisko domu. Labāk lasu šādu prātīgu jauniešu domas nevis klausos kreitusēs un peteros.

 55. Pladies. Labas domas. Ir cerība Latvijai! Atbildēt

  Paldies Artūr! Paldies par neklusēšanu. Ja tādi, kā Tu, ir daudzi, tad iedrošini arī pārējos neklusēt! … Šis raksts ir kā balts pret melnu, salīdzinot ar komunistes Andas līces rakstu šajā pašā “patriotiskajā” Latvijas Avīzē, kur tiek aizstāvēti tautas nodevēji. … Jums, kas dzimuši brīvā Latvijā – par kādu cīnījās un atdeva dzīvības daudzi, – ir jājautā šiem komunistu un stukaču aizstāvjiem viens vienīgs jautājums: “vai jūs arī Gunāru Astru aizstāvējāt?” … Gunārs Astra ir tā Latvija uz kuru mēs joprojām ceram, bet nevis komunistu andas līces un rokpeļņu bezmugurkaula “latvija.” … Cienīsim savus varoņus un piedosim tiem kuri nožēlo izdarīto (tas attiecas uz visiem komunistiem, arī uz andu līci), bet nevis tiem kuri lepni iznāk no “skapja.” Mīlēsim savu pasauli Latviju, vienīgo vieta zem saules, kurā latvieša pasaule, domāšana var attīstīties!

 56. Sim Butanam maza saprasana par Latvijas vesturi,kad vieni karoja Waffen SS legiona,citi tika iesaukti Sarkanaja armija,jeb Latviesu divizija,vieni slepas mezos,citi kalpoja ka “istrebiteli”,kas vareja stajas kompartija ,lai varetu tikt pie labakas vietas un atalgojuma.
  Tad sodien celsim Latviju vai piepelnisimies raknadamies vestures atkritumos?

 57. Par visiem 99,9% piekrītu raksta autoram. Čekisti un viņu pēcteči turpina uzurpēt varu, jo masveidā turpinam pieļaut čekistu mūžīgo attaisnošanu un pārgudru pļurkstēšanu. Esam pārāk vienaldzīgi svarīgos jautājumos, jo tagad vairs cilvēkiem interesē pelnīt naudu un kas ir ārpus materiālā, cilvēkiem neinteresē, tikai viņi reti aizdomājas, ka tās ALGAS vai uzņēmumu peļņa jau SEN varēja būt lielāka, ja paši padomju laikos dzimušie ļaudis nebalsotu par vecajiem komunistiem un vdkšņikiem………Vēmiens nāk, ka pašvaldībās sēž tie paši,kas pirms gadiem 20, cilvēki pat neizprot STAGNĀCIJAS jēdzienu.

 58. Paldies par rakstu! Kaut vairāk būtu LOĢISKU PRĀTU mūsu sabiedrībā, tad nebūtu 27. gadu brīvībā esot vēl jāstīvējas ar šo visai nācijai tik svarīgo problēmu.
  Vajag jaunatni, ar asu un svaigu uztveri, laist pie likumu pieņemšanas, tikai tad varam cerēt uz kvalitatīvām pārmaiņām valstī!

 59. Interesanti, ko par šo jandāliņu domā pašreizējie slepenie aģenti? Jo mūsu laikos taču stučī tikai un vienīgi aiz kvēlas mīlestības pret Latviju… .

 60. nezinu kas tas Arturs Butāns tāds ir, bet uzrakstīts vienreizēji. der izlasīt tiem, kuri šo te sabiedrisko domu uztur!!!

 61. labrītiņš Artūram! Atbildēt

  Kas attiecas uz Rokpelni tad viņš nav “klusējis 27 gadus”.,ir nožēlojis un atvainojies,arī darījis zināmu čekista vārdu,ar kuru sadarbojās.Vajag drusku vairāk painteresēties par tēmu,pirms nāk klajā ar replikām.Ģērmanim,protams,kā vienmēr bija taisnība.Paldies par rakstu!

 62. Kārtējais naiveklis, kas vēlas spriest par laiku, kad nav dzīvojis. Man ir jautājums: “Ko darīja viņa vecāki padomju laikā. Godīgi strādāja?” Arī apzinīgs darbs padomju iekārtai ir kolobracionisms, jo uzturēja šo komunistu-liekēžu sistēmu, sapelnot naudu visām represīvajām iestādēm un sistēmas pastāvēšanai. Vienīgie nevainīgie ir reāli notiesātie nacionāļi, bērni, psihiski slimie un arī pļēguri, kuri nestrādāja padomju sistēmai, bet dzīvoja uz tās rēķina. Pārējie visi dzīvoja sistēmā, strādāja tai. Tāpēc visādiem soģiem labāk būtu padomāt, un pirmkārt izvērtēt savus vecāku un vecvecāku darbību padomju sistēmas labā.

  • Un ko Jūs darījāt? Bijāt dzeņa raibumā ar visu klaudzināšanu? Bijāt mazais dzenītis skolā, vēlāk paaugāties un turpinājāt urbties citu dzīvēs, savu dzīves ceļu ar represēto likteņiem bruģējot?

 63. Gaidishu un sagaidiju,ka save teiks jaunie!

 64. RE KUR NAUDIŅA GLABĀJAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 65. Visiem ministriem un prezidentam vajadzētu palikt uz minimālās algas

 66. Tiesa Vējoņa kancelejai liek atklāt visu darbinieku algas: Beidzot ir pilns saraksts!

  Pēc vairākus mēnešus ilgas stīvēšanās un apgalvojumiem, ka šādu datu atklāšana būšot personiskās dzīves aizskārums, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja beidzot ir bijusi spiesta publiskot savas jaunās – vidēji par aptuveni trešo daļu palielinātās algas.

  Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
  Kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka 3968,00
  Valsts prezidenta ārlietu padomniece Maija Manika 3421,00
  Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis 3421,00 Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomniece Kristīne Jaunzeme 3421,00
  Valsts prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons 3421,00
  Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps 2993,00*
  Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš 3421,00*
  Valsts prezidenta padomnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Zigurds Zaķis 1711,00**

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas ekonomikas konsultante Kristīne Petrovska 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas nacionālās drošības padomnieka, Nacionālās drošības padomes sekretāra palīdze Inga Matīsa 1596,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas ārlietu padomnieka konsultante Gunta Slesare 1690,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko projektu konsultante Kristīne Reisa-Dāboliņa 1690,00

  Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante plānošanas jautājumos Anda Pečule 1690,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante stratēģiskās attīstības jautājumos Zane Ozola 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciāliste Kristīne Kļaveniece 1931,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciālists Toms Ķencis 912,00**
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas tulce Anna Hrapan-Gromņicka 1502,00
  Funkciju nodrošinājuma nodaļas foto un video operators Gatis Bergmanis 1482,00
  Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte 2052,00 Juridiskās nodaļas juriste Inese Kahanoviča 2052,00
  Juridiskās nodaļas juriste Madara Inkina 2052,00
  Juridiskās nodaļas personāla vadītāja Iveta Galzone 1938,00
  Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina 2147,00
  Apžēlošanas dienesta vecākā speciāliste Kristīne Vilka 1502,00
  Valsts prezidenta protokola vadītājs Renārs Vilde 2281,00
  Valsts prezidenta protokola konsultante Skaidrīte Zarāne 1824,00
  Valsts prezidenta protokola konsultante Vita Rukse 1824,00
  Sekretariāta vadītāja Laila Rutks arī Rutkis 1596,00
  Sekretariāta sekretāre Daniela Balode 1006,00
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Vīķei-Freibergai) Daina Lasmane 1368,00
  Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
  KancelejSekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (G.Ulmanim) Eva Eihmane 1368,00
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Zatleram) Zane Jurjāne 1197,00*
  Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (A.Bērziņam) Daina Bāra 1197,00*
  Sekretariāta Vēsturnieku komisijas atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins 684,00**
  Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija 1197,00*
  Ordeņu kapitula sekretārs Maira Sudrabiņa 2281,00 Finanšu uzskaites nodaļas vadītāja Inga Šteinbrika 2415,00
  Finanšu uzskaites nodaļas vecākā grāmatvede Ilona Kancāne 1931,00
  Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Jānis Mūsiņš 2281,00
  Informācijas tehnoloģiju nodaļas datorsistēmu un datortīklu administrators Kristaps Mieriņš 1824,00
  Lietvedības nodaļas vadītāja Inta Butkus 1824,00
  Lietvedības nodaļas vecākā lietvede Katrīna Briede 1254,00
  Lietvedības nodaļas arhīviste Inga Bremze (ilgstošā prombūtnē) Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ģirts Auškāps 2415,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Žanna Trankale 1596,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas fondu glabātāja Sarmīte Fogele 1395,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais saimniecības pārzinis Dzintars Kļaviņš 1254,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais ēku un teritorijas pārzinis Edgars Dauškāns 1254,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzine Katrīna Bergmane 1140,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzinis Rihards Beikmanis 1073,00
  Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas Jūrmalas rezidences pārzinis Andris Āriņš 1140,00
  nepilns darba laiks 35 stundas nedēļā *
  nepilns darba laiks 20 stundas nedēļās **

  • Tā neko par 20 stundām. Man par 220 stundām knapi 600 eiro sanāk. Un arī strādāju valsts darbu.

  • Vai valsts augstākajai institūcijai būtu jāstrādā par minimālo? Baurim baura domāšana!

  • Vai kāds ir redzējis publisku konkursu uz šiem amatiem. Es nē. Tātad tie ir “šofera dēli un meitas” – liekēži uz valsts rēķina. Un ko vispār dara varza ar šiem ūberkruti apmaksātiem jampampiņiem?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+