×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. novembris, 2017
Drukāt

Dāmas uz medībām pulcējas Kurzemē (4)

Foto Indulis BurkaFoto Indulis Burka

Kluba „Lady HUNT” mednieces 3. starptautiskās dzinējmedības šoruden rīkoja Miķeļtorņa apkaimē. Medības notika Ances mežniecībā un uz tām bija pulcējušās mednieces no Latvijas, Lietuvas un Polijas. Savā saimniecībā dāmas uzņēma mednieks un radījuma „Uz meža takas” veidotājs Jānis Kļaviņš.

Medību dienas rīts atausa pelēks, taču starp svina pelēkajiem mākoņiem, no kuriem laiku pa laikam sijāja smalkas lietus lāses, tomēr uzspīdēja arī pa saules stariņam.

Medību vieta bija neparasta – osi (gari vaļņveida pauguri) mijās ar vigām – mitrām zāli aizaugušām ieplakām. Līdz ar to masti bija vairāk nekā divus kilometrus gari, tāpēc īpaši grūti klājās dzinējiem. Šķērsojot mitrās vietas ne viens vien piesmēla kājas un izbaudīja stindzinošu peldi, tā, ka sausa palika vien cepure.

Jau pirmā masta sākumā atskanēja cerīgs šāviens. Tiesa, Māra Dimanta, nomedītais kazlēns tā arī palika vienīgais medījums. Jāpiebilst, ka Māris uz medībām bija uzaicināts kopā ar savu Bavārijas asinspēdu suni Misiju. Viņa galvenais uzdevums bija būt gatava pārbaudīt šāviena rezultātus. Taču gan pirmajā, gan abos pārējos mastos dzīvnieki bija – gan skaisti briežu buļļi, gan brieži govs ar teļu un alnis, kuram veiksme bija laba sabiedrotā.

Secinājums? Medības ir process, kurš jāizbauda neatkarīgi no medību iznākuma, jo nekad nevar paredzēt, ko nomedīs. Tā ir lieliska sajūta – būt kopā medībās, kad dzirkstī joki un nav svarīgi, cik auksts vai dziļš ir ūdens. Kurš gan džentelmenis atteiksies pārnest pāri dziļai lāmai dzinējas!

Mednieces no Polijas uz medībām Latvijā bija mērojušas pat 700 kilometru. Viņas atzina, ka priecājas par jauko medību atmosfēru, brauks atkal un aicināja ciemos uz medībām Polijā. Tāpat atbraukušas bija vairākas mednieces un mednieki no Lietuvas. Medības filmēja arī Lietuvas raidījuma „Tauro Ragas” veidotāji. Arī viņi solījās braukt atkal.

Mednieču un mednieku prātus sildīja ne tikai lieliskā atmosfēra, ber arī garšīga medījuma zupa.

Pēc medībām pūdelētāji saņēma copei noderīgas lietas, savukārt vienīgā medījuma autors, kā jau dāmu medībās kļuvis par tradīciju, tika kronēts par šo “medību karalieni”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pretīgās plintnieces, kas tās par sievietēm, kas iet slepkavot. Nav jau ko brīnīties, savā laikā 1919. gadā Stučkas valdības laikā Rīgā arī bija plintnieces, kuras naktīs gāja šaut apcietinātos tā saucamos buržujus. Tādu draņķu jau nekad nav trūcis.

  2. Es gan neatbalstu šādu hobiju sievietēm. Sieviete ir dzīvības sargātāja, nevis nogalinātāja.

    • Tā ir jūsu izvēle. Jūs varat sargāt un maksāt kādam citam, kurš jūsu vietā nogalina. Vēsturiski sievietes ir bijušas mednieces. Tās ir jūsu tiesības dzīvot stereotipu kastītē!

      • Savā stereotipu kastītē jau dzīvojat jūs,vēsturiski nemainīgās mednieces.Sen jau iestājies cits laikmets,citi tikumi…..esat aizkavējušās savā attīstībā,laiks izlīst no meža.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27.4
Alūksne +23.2
Daugavpils +22
Saldus +26.2
Liepāja +22.9
Jelgava +27.1
Ventspils +19.5
Limbaži +24
Madona +24.5
Rēzekne +23.5
Draugiem Facebook Twitter Google+