×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Damaska gatava sarunām par “plašāku vienotības valdību”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

UN Syria envoy Staffan de Mistura addresses journalists after a meeting on Syria peace talks in Geneva on April 18, 2016. Syria's opposition urged the UN to pause peace talks until Damascus shows it is serious about political transition, as rebel groups vowed to strike back against alleged ceasefire violations.

Sīrijas valdība ir gatava miera sarunās Ženēvā apspriest jaunas vienotības valdības izveidošanu, tomēr prezidenta Bašara Asada liktenis paliks ārpus diskusiju robežām, paziņojis Damaskas delegācijas vadītājs Sīrijas vēstnieks ANO Bašars Džafari.

Viņš noraidoši izteicās pret sarunās ar ANO vidutāju Stafanu de Misturu izskanējušo ideju, ka Asads varētu būt ceremoniāls vadītājs pārejas struktūrai, kurā būtu iekļauti arī Augstākās sarunu komitejas – Saūda Arābijas atbalstītā opozīcijas grupējuma – izraudzīti trīs viceprezidenti. “Šī ideja netiks apspriesta, jo šis jautājums neietilpst Ženēvas sarunvedēju pilnvarās,” sacīja sīriešu diplomāts. De Mistura izteicies, ka sarunas turpināsies, neraugoties uz pieaugošo vardarbību Alepo reģionā Sīrijas ziemeļos, kas apdraud turpmāku trauslā pamiera ievērošanu Sīrijas pilsoņkara frontēs. Sīrijā 27. februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā “Islāma valsts” un “Al Nusra”. Ženēvā 14. martā sākās ANO organizētās miera sarunas starp Sīrijas valdību un opozīciju. Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011. gada, un tajā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+