LETA

Damaska lūdz ANO “nepieļaut agresiju” pret Sīriju 0

Damaska lūgusi ANO “nepieļaut agresiju” pret Sīriju, pirmdien vēsta valsts ziņu aģentūra SANA.

Reklāma
Reklāma

 

TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

“Sīrijas valdība aicina ANO ģenerālsekretāru uzņemties savu atbildību un īstenots centienus, lai nepieļautu, ka pret Sīriju tiek īstenota jebkāda agresija,” vēstulē raksta Sīrijas pārstāvis ANO Bašars al Džafari.

Vēstulē ANO mudināta panākt “politisku atrisinājumu [Sīrijas] krīzei”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sīrijas valdība no jauna atkārto, ka tā nekad nav pielietojusi ķīmiskos ieročus,” norāda Sīrijas vēstnieks.

“Pasaule sagaida, ka ASV veiks savu lomu kā miera atbalstītājs, nopietni gatavojoties Ženēvas konferencei Sīrijas jautājumā, un nevis kā valsts, kas lieto militāru spēku pret tiem, kas iebilst pret tās politiku,” uzsver Džafari.

Krievija un ASV vēl šogad deklarējušas, ka strādās pie tā, lai Ženēvā noorganizētu miera konferenci, kuras mērķis būtu rast politisku atrisinājumu Sīrijas krīzei.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien brīdināja – ja Sīrijā tiks īstenota ārvalstu militārā intervences, miera konference tiks “atlikta uz ilgu laiku, ja ne pavisam”.

Par nepieciešamību sarīkot starptautisku militāru intervenci Sīrijā, šādi sodot prezidenta Bašara al Asada režīmu par ķīmisko ieroču izmantošanu, pēc 21.augusta uzbrukumiem Damaskas pievārtē aktīvi aģitē Vašingtona.

ASV centieni izveidot koalīciju iespējamam uzbrukumam Sīrijai ceturtdienas vakarā cieta nopietnu neveiksmi, jo Lielbritānijas parlaments nobalsoja pret Apvienotās Karalistes iesaistīšanos šādā militārā operācijā.

Tomēr, neskatoties uz šo balsojumu, ASV jau paziņojušas, ka ir gatavas rīkoties vienas pašas. Vašingtona joprojām arī cenšas izveidot “intervences koalīciju”.

Tiesa gan, daudzas rietumvalstis, arī Itālija, Beļģija un Polija, kā arī jaunattīstības valstis, tostarp Indija un Brazīlija, apliecinājušas, ka neatbalstīs uzbrukumu, kas nav saņēmis ANO Drošības padomes atbalstu. Arī Vācija apliecinājusi, ka nedomā iesaistīties karā pret Sīriju.

Reklāma
Reklāma

Krievija uzskata, ka 21.augusta ķīmisko ieroču uzbrukums bijis nemiernieku provokācija. Arī Vatikāns pret nemiernieku apsūdzībām aicinājis izturēties piesardzīgi.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien nosodīja “histēriju” ap ziņojumiem par ķīmisko ieroču pielietošanu un atgādināja, ka Rietumi nav snieguši pierādījumus, ka aiz šī uzbrukuma stāv Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms.

Krievijas amatpersonas salīdzina iespējamo uzbrukumu Sīrijai ar 2003.gada ASV iebrukumu Irākā, kas tika pamatots ar, kā vēlāk noskaidrojās, nepatiesu izlūkdienestu informāciju, ka diktatora Sadama Huseina bruņojumā ir masu iznīcināšanas ieroči.

Sīrijas valdība skaidro, ka ķīmiskos ieročus Damaskas apkaimē 21.augustā ir pielietojuši paši nemiernieki, lai, uzbrukumā melīgi apsūdzot valdību, panāktu rietumvalstu iesaistīšanos karā. Opozicionāri arī cenšas nepieļaut, ka ANO inspektori izmeklē agrāk notikušos incidentus, piemēram 19.martā Han al Asalā, Alepo provincē, kur ķīmiskos ieročus pielietojuši opozicionāri.