×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Damaska: “Sīrijas draugu” Stambulas sanāksme cietusi neveiksmi

damska

Tiem, kas grib panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada gāšanu, nedēļas nogalē Stambulā, Turcijā, notikusī “Sīrijas draugu” starptautiskās kontaktgrupas sanāksme bija neveiksme, norāda Sīrijas valdošās partijas laikraksts “Al Baath”.

“Neraugoties uz skaļo reklāmu, “Sīrijas ienaidnieku” konference panākusi trūcīgus rezultātus, apliecinot, ka nespēj satricināt sīriešu noraidījumu ārvalstu intervencei,” norāda laikraksts. “Dalībnieki galu galā sapratīs, ka sīriešu pretošanās, reformas, kā arī Krievijas un Ķīnas dubultais veto ļauj Sīrijai pārvarēt krīzi un uzvarēt cīņā,” lasāms publikācijā “Vēl viena neveiksme”.

Krievija un Ķīna ANO Drošības padomē izmantojušas veto tiesības, lai bloķētu rezolūcijas, kurās nosodīta Sīrijas nemieru apspiešana. Rietumu un arābu valstis, kas piedalījās Stambulas sanāksmē, pauda aicinājumu noteikt Asadam beigu termiņu, līdz kuram viņam ir jāievieš ANO un Arābu līgas īpašā sūtņa Kofi Annana Sīrijas krīzes noregulējuma plāns, kuram Damaska paudusi atbalstu. Tostarp Sīrijas opozīcijas grupējumi Annana piedāvāto miera plānu oficiāli nav pieņēmuši.

“Sīrijas draugi” nepieņēma lēmumu par nemiernieku Brīvās Sīrijas armijas apbruņošanu, kā to vēlējās dažas Persijas līča arābu valstis, tomēr norādīja, ka “turpinās strādāt pie papildu soļiem, domājot par sīriešu tautas aizsardzību.” “Al Baath” jau svētdien pauda nosodījumu “Sīrijas draugu” forumam, Stambulas sanāksmi dēvējot par “platformu Sīrijas ienaidniekiem”. “Tikai naivie un tie, kas grib skatīties ar amerikāņu acīm, spēj noticēt, ka šī ir Sīrijas tautas draugu konference,” norādīja “Al Baath”. “Saūda Arābijas ārlietu ministra Saūda al Faisala aicinājumi apbruņot teroristus, iedrošināt uz asinsizliešanu un iznīcināt infrastruktūru šo konferenci padara par platformu Sīrijas ienaidniekiem, kas spriež par visu ko citu, tikai ne sīriešu interesēm,” skaidroja laikraksts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+