Uncategorized

Dambis: Patlaban publiskajā telpā notiekošais nenāk par labu kultūras nozarei 0

foto – Leta

Patlaban publiskajā telpā notiekošais nenāk par labu kultūras nozarei, šodien pēc Kultūras alianses sēdes aģentūrai LETA sacīja alianses pārstāvis un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis.

Viņš akcentēja, ka patlaban arī kultūras nozarē tiek gatavots nākamā gada budžets un tāda situācija, kāda patlaban ir izveidojusies starp kultūras nozares cilvēkiem, var sašūpot laivu.

Taujāts, kāda ir Kultūras alianses nostāja brīdī, kad kultūras nozares domubiedru grupa vāc parakstus par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) demisiju, Dambis skaidroja, ka šobrīd neko par to nevēlas runāt, jo vispirms tiks apkopota visu Kultūras alianses iesaistīto organizāciju nostāja.

Dambis arī aicina sabiedrību būt vērīgiem un saprast, ka biedrība “Kultūras alianse”, kurā patlaban notiek parakstu vākšana par kultūras ministres nomaiņu, nav tā pati Kultūras alianse, ko izveidojušas Latvijas Radošo savienību padome, biedrība “Laiks kultūrai” un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija.

Neilgu pēc tam, kad starp literātiem un kultūras ministri bija radušās domstarpības un trīs kultūras biedrības nolēma veidot Kultūras aliansi, juridiska persona nodibināja biedrību “Kultūras alianse”, kas esot pilnīgi nesaistīta ar jau minētajām kultūras biedrībām. “Kultūras alianse ir mūsu biedrību kopēja vienošanās, un tā nav juridiska persona. Vajadzētu saprast, ja tiek pārstāvēta Kultūras alianse kādā konkrētā adresē, tad nav runa par triju biedrību vienošanās rezultātā izveidotu Kultūras aliansi,” sacīja Dambis.

Kā ziņots, pēdējās dienās kultūras nozarē valda domstarpības par Jaunzemes-Grendes atbilstību amatam. Domstarpības kultūras nozarē publiski kļuva redzamas pēc tam, kad Jaunzeme-Grende pretēji konkursa komisijas rekomendācijai atteicās iekļaut valdes sastāvā līdzšinējo LNO direktoru Andreju Žagaru. Pēc šī ministres lēmuma izskanējušas prasības pēc viņas demisijas.

Savukārt Jaunzeme-Grende prasībai par demisiju neredz nevienu pamatotu argumentu, – to viņa sacīja telefonsarunā ar LTV raidījumu “Rīta Panorāma”.

LA.lv