×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

Dambja būvniecībai Carnikavas novadā piešķirti papildu 2,7 miljoni eiro

daugavpils_pludi7

Projektam “Plūdu risku samazināšana Carnikavas novadā” piešķirti papildu 2,7 miljoni eiro jeb nepilni 1,9 miljoni latu no Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, liecina 2013.gada 28.decembrī Carnikavas novada domes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parakstītā vienošanās.

Kā aģentūra LETA noskaidroja novada pašvaldībā, projekta kopējā summa, kura līdz šim bija apstiprināta 1 133 309 latu apmērā, ir palielināta līdz 3 074 180 latu jeb 4 374 164 eiro, un to pilnībā sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Projektā, kuru iepriekš bija plānots īstenot līdz 2015.gada 1.jūnijam, bet patlaban termiņš pagarināts līdz 1.oktobrim, tiks izbūvēti trīs dambji, tostarp “D4” Siguļu aizsardzībai, “D8” Garupes aizsardzībai, kā arī “D9” bijušās dārzkopības sabiedrības “Saule” teritorijā, norādīja Carnikavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Baltruka. Pēc viņas teiktā, tiks izbūvētas arī slūžas uz Dzirnupes, kā arī krasta stiprinājums pie Carnikavas ciema notekūdeņu attīrīšanas iekārtām.

Kā norādīja Baltruka, patlaban esot paveikts viss nepieciešamais, lai no plūdu riska pasargātu “Līdums 2” teritoriju.

Nākamajā plānošanas periodā pašvaldība plāno strādāt arī pie tā, lai piesaistītu līdzekļus papildu Gaujas krasta stiprinājumu izveidošanai, kā arī no plūdiem pasargātu teritoriju “Cēlāji”.

Projekts “Plūdu risku samazināšana Carnikavas novadā” sākts 2012.gada maijā.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā pavasarī Carnikavas novada Siguļos strauji paaugstinājās ūdens līmenis, radot applūšanas draudus vairākiem namiem. Plūdu novēršanā tika iesaistīti 25 Nacionālo bruņoto spēku kājnieku brigādes karavīri un automašīnas. Applūstošās teritorijas tika norobežotas ar smilšu maisiem un ūdens tika atsūknēts.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+