×
Mobilā versija
Brīdinājums -3.5°C
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta
Trešdiena, 21. marts, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Dāmokla zobens virs Dimanta, kurš nav ticis tālāk par “monitoringu” (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants

Tēlaino apzīmējumu, kas nācis no seno romiešu folkloras, reiz savā runā izmantoja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga: “Jau pašlaik pār dažām galvām karājas Dāmokla zobens. Tas karājas mata galā, un vēl mēs nezinām, kur un kad tas kritīs.”

Dāmokla zobens jau sen karājies arī virs Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes un tās vadītāja Aināra Dimanta galvas. Ja kādam būtu vēlēšanās NEPLP atlaist, tad uzskaitīt iemeslus nebūtu grūti, ko daļēji arī izdarījusi Reģionu apvienības frakcija ar deputātu Artusu Kaimiņu priekšgalā. Šo opozīcijas iesniegumu negaidīti atbalstījuši arī vairāki ievērojami koalīcijas pārstāvji (Solvita Āboltiņa un Augusts Brigmanis), bet pats interesantākais, ka Dimantam pat tā īsti nav aizstāvju. Varbūt kāds vēl izsaka aizdomas par politiskajām intrigām, kas aiz tā visa stāv, taču neviens nav gatavs apgalvot, ka NEPLP savu darbu darījusi labi. Bet padomes vadītāja solījums iesniegt rakstiskus atspēkojumus visiem apvainojumiem vairāk atgādina birokrāta pieeju. Kā slavenajā Ilfa un Petrova literārajā darbā sauca aizvainotais šahists: “Piedodiet, biedri, man visi gājieni pierakstīti!” Nevienam, izņemot viņu pašu, šis saraksts gan īpaši neinteresēja. Arī par NEPLP sabiedrību vairāk interesē rezultāts, nevis process.

Asākos pārmetumus NEPLP pelnījusi par savu mazspēju informatīvajā karā, ko izvērsusi Krievija. Pēdējā laikā ne mazums diskutēts par to, ka pie rutīnas pieradušie “miera laika” politiķi nav piemēroti krīzes situācijām, kad nepieciešama daudz lielāka izlēmība, iniciatīva un spēja reaģēt uz izaicinājumiem. Tieši tas pats sakāms arī par mediju uzraugiem.

Latvijas amatpersonas nepārtraukti atkārto – ja Latvijā uzradīsies “zaļie cilvēciņi”, viņus nekavējoties likvidēs, tikmēr Kremļa propagandas “zaļie cilvēciņi” bradā pa Latvijas informatīvo telpu šurpu turpu, bet NEPLP tālāk par t. s. “monitoringu” jeb “gājienu pierakstīšanu” netiek. Daži mēģinājumi pretoties kara un neiecietības propagandai gan pērn bija, kad NEPLP uz laiku aizliedza translēt atsevišķus Krievijas televīzijas kanālus, bet, tā kā kabeļoperatori izrādījās viltīgāki, tam drīz vien atmeta ar roku.

Ērtāk izrādījās sapņot par jaunu sabiedriskās televīzijas kanālu krievu valodā, kurā varētu ieguldīt miljonus un gaidīt, kad līdzšinējo Krievijas TV kanālu auditorija steigs skatīties jauno “produktu”. Pat nevērtējot politisko un ideoloģisko pusi (Latvijas pilsoņi referendumā noraida divvalodības ideju, bet valsts to turpina kopt?), tā tomēr šķita ļoti šaubīga arī paredzamā izpildījuma ziņā, nemaz nerunājot par to, ka rezultātus labākajā gadījumā varētu pārbaudīt pēc desmit vai vairāk gadiem. Starp citu, Krieviju šāda krievvalodīga kanāla veidošana Latvijā diez vai īpaši uztrauc, kamēr vien tā ar saviem propagandas instrumentiem te var brīvi rīkoties. To pierāda arī mediju holdinga “Baltic Media Alliance” (plašāk pazīstams kā Pirmā Baltijas kanāla īpašnieks) valdes priekšsēdētāja Oļega Solodova intervija avīzei “Diena”, kurā viņš paziņo, ka ir “ar abām rokām par” krievvalodīgu LTV kanālu. “Nu palaidīs to krievu kanālu. Mums vairs nepiesiesies, jo nu ir no kā prasīt – kāpēc nav pietiekamas ietekmes, kāpēc slikta programma, kāpēc direktors ne tāds… Visi jautājumi plūstu uz turieni.” Skaidrs mājiens, ka Dimanta un Beltes ieceres netiek uztvertas kā kaut kāds nopietns traucēklis. Tieši pretēji – tas var palīdzēt Latvijas krieviskošanai. Un vēl tas pats Solodovs piebilst, ka Krievijai ir tiesības uz “pozīciju” Donbasā, jo tur esot daudz krievvalodīgo. “Krievijai ir tiesības izlemt, kam palīdzēt, kam ne,” tā PBK šefs.

Tāpēc vēlme pēc stingrāka mediju uzrauga ir pamatota. Bet paliek jautājums – vai pēc Dimanta atcelšanas tāds arī tiks meklēts?

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. 100% piekrītam!!! Atbildēt

  par šo “dimantu” 7. jūlijs, 2015 13:41 Atbildēt

  NEPLP vadītāja amatā politiķi noteikti nebija iesēdinājuši dimantu, bet gan satrupējušu, nelabu smaku izplatošu organismu. Tautā šo organismu sauc par sorozītiem, jeb sorozītu ideoloģiju – pārprastas Karla Popera idejas. Politiķi NEPLP vadību bija uzticējuši ar šo sorozītu slimību apsēstam organismam, tādējādi pārvērzdami par tautas naudu uzturētos Latvijas Sabiedriskos mēdijus par vidi, kur attīstās slimības jeb sorozītu ideoloģijas. Politiķi, šādi rīkodamies, ir pierādījuši savas domāšanas mazspēju un nespēju atšķirt ideoloģiju no demokrātiskas valsts plašsaziņas (t.i. viedokļu dažādības). Latvijas politiķi ir izlikušies par beigtiem un akliem, novēršot skatienu no acīmredzamā, un proti, kad Latvijas Kultūras ministrijas Integrācijas dept. centieni tika pārsvītroti ar NEPLP darbību. Latvijas poilitiķi izlikās par beigtiem, redzot kā NEPLP piesmej mūsu Satversmes pamatu – Valsts valodu. Jūs, politiķi, esat vainīgi par Latvijas Sabiedrisko mēdiju pārvēršanu par vienpusīgu ideoloģiju.

 2. Runa taču bija par naudas iztērēšanu, ko atklāja valsts kontrole.Ko tas Dimats jauc prātus cilvēkiem! Lai atskaitās kur lika naudu,pēc tam varēs runāt par uzbraukšanu.

 3. Nevajag tik vispusīgi analizēt un izvērtēt Dimanta darbu. Viņš, protams, jau sen bija parādījis, ka neatbilst amatam. Tipisks piemērs tam, kā vara kļūdaini iebīda pelēcību atbildīgā amatā. Tā gadās – kandidāta spējas vara pārvērtēja. Nesaprotu, kāpēc gudrais un talantīgais žurnālists K.Streips viņu aicināja uz TV debatēm. Tagad būs jāiztiek ar parastā profesora ienākumiem. Latvijā tā notiek.

 4. ir jau norijis valsts labumus taapat ka janits adamsons un urbanovics.Kremla lakstigalas paaredusas un ko nu tagad daris,vav!

 5. Lielieks raksts. Lielisks.
  t.sk. kas tad būs jaunais. Un no kurienes nevarēšanai aug kājas. Vai tagad sāksies varēšana un asa efektīva rīcība.

  • Tāds noēdies birokrāts, ka ārprāts.
   Un tā argumentēšana visu laiku ar birokrātu argumentiem, kuri man ir pilnīgi vienalga – kurš pants var piesegt viņa nestrādāšanu – kaitina pamatīgi. ne to mēs gaidam, Dimant.

 6. Dimants atklāti ņirgājas par Saeimu un LR pilsoņiem – 1- tiek vairāk ražots radio , tv krievu valodā , ja igauņi , lietuvieši pasaka krievu kanāliem nē , tad latviešiem ,to izdarīt ir sarežģīti. 2-LR5- tipiska putlerista ņirgāšanās par latviešu jaunatni!3- 1,8 milj. izšķērdēšana no nodokļu maksātāju naudas.

 7. Dāmokla zobens jau nu ne tikai Dimantam virs galvas! ja visus tos Dāmokla zobenus, kuri karājās pilsoņiem virs galvām, nodot metāllūžņos, “Liepājas Me†ālmurgam” būtu ko strādāt līdz gad-100-ta vidum!

 8. Piedodiet! Šito cilvēciņu labāk redzu ejam nekā nākam, ar visu to baru – NEPLP

 9. Ainārs Dimants taču studējis Maskavā.
  Skola v.s īstā.

 10. Dimant, noliec ieročus. Tu kalpo Kremlim.

 11. Ja nebūtu blakus poļi, igauņi un leiši, kas kanti tur, mēs ar savu pļāpāšanu un mazdūšību sen jau būtu Krievijā.

 12. Šitais NEPL ar visu ”dimantu” priekšgalā jāizdzenā kā vārnu bars…

 13. Ne Dimanta kantoris kļūs par “propagandas ministriju”; ne Dimants spēs ko vairāk par priekšsēdēšanu …

 14. Kremļa dimants …

 15. Vārgi gan šoreiz M.Antonevičs to pintiķi – prettautisko karjeristu dimantu un viņa NEPL PRETdarbību raksturojis! Ja padomā, visur visos mēdijos ir salikti tādi dimanti un viņu uzdevums NEKAD nav bijis efektīvi cīnīties pret okupantu nekaunību, kremļa propogandas karu,vai izrādīt simpātijas latviskas Latvijas vīzijai, par reālu darbību savas tautas labā pat nesapņojot. Kangari, kangareļi, mankurti, līdēji un stulbeņi – lūk šodienas 4 maija kliķes īpaši izraudzīto masu mēdiju vadības raksturojums!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai varat ieteikt slēpes, ar ko sasniegt Saeimu?

Partijas “Latvijas attīstībai” kongress sestdien vienbalsīgi atbalstīja politiskās apvienības dibināšanu un kopīga Saeimas vēlēšanu saraksta veidošanu ar partijām “Kustība Par” un “Izaugsme”. Partija “Kustība Par” par apvienības veidošanu lems savā kongresā šosestdien. Aptaujas liecina, ka šīm partijām patlaban nav tik liels vēlētāju atbalsts, lai pārvarētu 5% barjeru, kas nepieciešama, lai tiktu Saeimā.

“Kustības Par” valdes locekle Ilze Viņķele savā tviterkontā pagājšnedēļ, acīmredzot prātojot par potenciālajiem sadarbības partneriem, visai aizplīvuroti rakstīja: “Kāds ir nolēmis piedalīties, piem., slēpošanas sacensībās. Obligāts priekšnosacījums dalībai ir slēpes. Šis kāds saka – diezgan droši, ka slēpes līdz sacensībām būs. Nevis būs, bet diezgan droši. Tas nozīmē – varbūt būs. Cik nopietni šāds censonis uztverams?”

Vladimira Putina atrašanās Krievijas prezidenta amatā jūs
Draugiem Facebook Twitter Google+