Sputnik/Scanpix

Dāmu hokeja finālā čempiones noskaidro bullīšos 0

ASV izlases hokejistes ceturtdien Phjončhanas olimpisko spēļu dāmu turnīra finālā dramatiskā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Kanādas izlasi, gāžot pretinieces no olimpisko čempioņu troņa.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

ASV hokejistes par olimpiskajām čempionēm kļuva pēc 20 gadu pārtraukuma, atkārtojot 1998.gadā Nagano gūto panākumu, kad hokejistes Olimpiādē medaļas dalīja pirmo reizi. Savukārt nākamajās četrās spēlēs allaž uzvarēja Kanādas izlase, trīs no šīm reizēm finālā pārspējot amerikānietes.

Uzvaru ASV izlase nodrošināja vien sestajā “bullīšu” sērijā, izceļoties Žuslīnai Lamorū-Deividsonei. Savukārt pamatlaikā amerikānietes no neveiksmes izglābās sešas ar pusi minūtes pirms trešā perioda beigām.

Spēles rezultātu 26 sekundes pirms pirmā perioda beigām skaitliskajā vairākumā atklāja ASV izlases spēlētāja Hilarija Naita, kura vārtu priekšā pielaboja ripas lidojuma virzienu, bet otrajā trešdaļā vadību pārņēma kanādietes. Neizšķirtu 1:1 23.minūtē atjaunoja Heilija Irvina, kura izcēlās no tuvas distances, bet nepilnas piecas minūtes vēlāk hokeja dzimtenes pārstāves vadībā izvirzīja Kanādas lielākā zvaigzne Marī Filipa Pulēna.

Kanāda ilgi spēja saglabāt pārsvaru, taču sešas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām ASV izlases uzbrucēja Monika Lamorū-Morando atjaunoja līdzsvaru uz rezultāta tablo.

Pamatlaikā rezultāts nemainījās, tāpat kā 20 minūšu papildlaikā, bet pēcspēles metienos pirmajās piecās sērijās abas komandas iemeta pa divām ripām. ASV izlasē izcēlās Džidži Mārvina un Amanda Kesela, kamēr kanādietēm precīzas bija Megana Agosta un Melodī Dausta.

Savukārt sestajā sērijā Agosta nespēja pārspēt ASV izlases vārtsardzi Mediju Rūniju, kamēr Lamorū-Deividsone apspēlēja kanādiešu ripu ķērāju Šenonu Sabadosu.

Zīmīgi, ka šajā spēlē pārtrūka Kanādas izlases 24 uzvaru sērija olimpiskajos turnīros.

Abas komandas savā starpā tikās arī priekšsacīkstēs, kad ar 2:1 uzvarēja kanādietes.