Dana Rožlapa un portugālis Luis Leao-Pintu uzvar Jūrmalas MTB maratonā 0

Jūrmalas MTB maratonā, kas šogad ir Latvijā vienīgās starptautiskās kalnu divriteņu sacensības, uzvaru 81 km sporta distancē vīriešu konkurencē izcīnīja portugālis Luis Leao-Pinto, savukārt sieviešu konkurencē latviete Dana Rožlapa.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

SMSCredit.lv Jūrmalas MTB maratona 81 km sporta distancē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Portugāles čempions Luis Leao-Pinto no “Vianacyclls-Larierre cyues” komandas(2:11:11), savukārt otrais finišēja portugālis Tjago Fereira no “Bi&Esse Infotre-Protek” komandas (2:11:13). Trešo vietu izcīnīja Latvijas komandas “Alpha Baltic/Unitymarathons.com” pārstāvis igaunis Erki Putseps (2:14:33).

Abi dienvidnieki no pārējiem konkurentiem aizmuka tālu pirms finiša un divatā sadalīja uzvarētāju laurus. Pirms sacensībām par favorītu tika uzskatīts Starptrautiskās riteņbraukšanas federācijas (UCI) maratonu ranga līderis Stefens Tūms no Vācijas, taču šoreiz viņš palika tikai otrajā desmitā. Sporta klases ieskaitē labāko astotnieka no Latvijas riteņbraucējiem iekļuva tikai Matīss Preimanis, izcīnot piekto vietu.

„Vispirms vēlos pateikties organizatoriem par lieliski noorganizētajām sacensībām, esmu ļoti priecīgs būt šeit. Jāatzīst, ka biju pārsteigts par trases lēzeno reljefu, jo esmu pieradis braukt sacensībās pa kalnainām vietām. Liels paldies jāsaka arī Tjago Fereiram, ar kuru kopīgi izveidojām atrāvienu, bez viņa palīdzības man būtu bijis grūti izcīnīt pirmo vietu,” sacīksti komentēja sacensību uzvarētājs Leao-Pinto.

Sieviešu konkurencē cīņa par vietām uz goda pjedestāla izrādījās īpaši sīva. Pirmo trīs vietu ieguvējas finišu sasniedza tik līdzīgi, ka vietu kārtība tika precizēta ar fotofiniša palīdzību. Visas braucējas finiša līniju sasniedza pēc divām stundām, 44 minūtēm un 35 sekundēm. Pirmo vietu izcīnīja Latvijas pārstāve Dana Rožlapa no “Fisherteam.lv/Sport2000″, otrā finišēja Lielbritānijas pārstāve Keterina Viljamsone no “Bizhub FCF”. Savukārt trešajā vietā ierindojās vēl viena Latvijas pārstāve Lelde Ardava no “Rietumu-Delfin”.

Dana Rožlapa: „Šis ir viens labākajiem rezultātiem manā karjerā, esmu ļoti priecīga. Liels paldies arī pārējām dalībniecēm, jo mēs strādājām kopā. Jāatzīst, ka šīs ir mana tipa sacensības, kas nav pārāk tehniskas ar lēzenu reljefu, kurās var attīstīt lielu ātrumu. Es jau zināju, ka viss izšķirsies neilgi pirms finiša un tā arī bija, pēdējie desmit kilometri izrādījās būtiskākie.”

Tautas distancē jeb 47 km vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja pagājušā gada Jūrmalas MTB maratona tautas distances uzvarētājs Raivis Zīmelis (1:22:12), otrais finišēja Pēteris Janevics (1:22:13), trešajā vietā ierindojās Arnis Pētersons (1:22:15).

Sieviešu konkurencē 47 km distancē pirmo vietu izcīnīja Dace Hartmane (1:32:24), otrā finišēja Aiga Paegle (1:36:15), bet trešā – Marina Barzilova (1:40:00).

SMSCredit.lv Jūrmalas MTB maratonā šogad piedalījās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Ukrainas, Ungārijas, Lielbritānijas, Itālijas, Polijas, Portugāles, Krievijas un no Austrālijas.

Jau 22.septembrī notiks Jūrmalas skriešanas pusmaratons, kurā ikviens var startēt 21 km jeb pusmaratona distancē, 10 km, 5 km un bērnu distancē. Dalībai iespējams pieteikties, reģistrējoties oficiālajā mājas lapā www.maratoni.lvCity Fitness sporta klubos vai veikalu tīkla Fans veikalos.