×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. februāris, 2013
Drukāt

Dancis ap pasēm

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Manas pases derīguma termiņš beidzas 25. martā. Izlasīju avīzē, ka no 1. aprīļa pasē atkal varēs ierakstīt tautību. Kā man rīkoties, lai izmantotu šo iespēju? Iepriekšējā pasē mana fotogrāfija, ko izgatavoja PMLP nodaļā uz vietas, iznāca briesmīga. Vai varu nākt uz PMLP nodaļu ar savu fotogrāfiju, kas uzņemta foto ateljē? 
Anita Rīgā

 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) paskaidroja, ka pase jānomaina 30 dienu laikā pēc derīguma termiņa beigām. Tātad, ja PMLP nodaļā ieradīsieties kaut vai 24. aprīlī, termiņu nebūsiet pārkāpusi.

Patiešām, valdība nolēmusi, ka no šā gada 1. aprīļa, ja cilvēks vēlēsies, pasē ierakstīs tautību. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē tiem, kas vēlas izmantot šo iespēju, drošības labad ieteica uz PMLP nodaļu doties nevis 1. aprīlī, bet nedaudz vēlāk, no 8. aprīļa.

Šogad PMLP nodaļās veidojas rindas, jo pases mainīt nāk gan tie, kuriem tās izsniedza 2003. gadā uz 10 gadiem, gan tie, kuriem tās izsniedza 2008. gadā – tikai uz 5 gadiem, jo tik īsu termiņu tolaik paredzēja Ministru Kabineta noteikumi.

Jaunu pasi izgatavo 10 darba dienu laikā (faktiski – divās nedēļās). Var arī ātrāk, 2 darba dienu laikā, bet tas maksā dārgāk.

Fotografēšanās uz vietas PMLP nodaļā ir bezmaksas. Ja vēlaties, varat nākt arī ar savām fotogrāfijām – divām, kuras uzņemtas profesionālā foto salonā. To izmēram jābūt par 1 – 3 mm lielākam par 35 x 45 mm. Ar darbnīcas zīmogu un datumu, kas liecina, ka fotogrāfijas nav vecākas par 3 mēnešiem. Varat nest melnbaltas vai krāsainas, tās uz vietas apstrādā, jo pasē ir melnbalts attēls. Momentfoto kabīnēs izgatavotās fotogrāfijas pasei neder!

Dokumentus var iesniegt jebkurā PMLP nodaļā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Rīgā pašlaik cilvēki gaida rindā pusotru – divas stundas.

Par jaunas pases izgatavošanu jāmaksā 20 lati. Ir vērts izmantot izdevību un vienlaikus pasūtīt arī personas apliecību jeb identifikācijas karti – kopā par 25 latiem. Ja karti vēlāk gribēsiet pasūtīt atsevišķi, tā maksās jau 10 latus.

Vairākām iedzīvotāju grupām ir atvieglojumi. Personām, kuras dokumentu iesniegšanas dienā nav sasniegušas 20 gadu vecumu, vecuma pensionāriem (uzrādot pensionāra apliecību), kā arī 1. un 2. grupas invalīdiem (uzrādot invalīda apliecību), par pases izgatavošanu jāmaksā 10 lati, bet par identifikācijas karti – 5 lati.

Par pases izgatavošanu divu darba dienu laikā jāmaksā 40 latu, bet par pasi kopā ar identifikācijas karti – 50 latu.

Cilvēkiem no 20 gadu vecuma jauno pasi izsniedz uz 10 gadiem. Bērniem un jauniešiem no 5 līdz 20 gadu vecuma pasi izsniedz uz 5 gadiem, bet bērniem līdz 5 gadu vecumam – uz 2 gadiem vai ceļojuma laiku.

Sīkākas ziņas var atrast mājaslapā www.pmlp.gov.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+