×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Dancis ap Veselības ministriju (4)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Ap veselības ministra vietu ir uzsākts dancis. Paši apzināti esam ierobežojuši veselības aprūpi Latvijā.

Visus šos gadus dancojuši apkārt Veselības ministrijai. Visi vareni spēlē deju mūziku, pat maršu. Dejotāji ir, bet viens pēc otra pazūd pūlī, pat īsti neuzsākot deju. Visi aplaudē, gudri runā un spriedelē, bet nevar rast risinājumu, kā noturēties līdz dejas beigām. Spēks un izturība būtu, bet nav gribas un morālās atbildības pašos valsts augstumos. Varbūt kādreiz bija, bet tie bija “citi laiki”. Valstij nav prioritāšu, nav noteiktas mērķtiecīgas rīcības vēl joprojām. Prioritātēm būtu jābūt izglītībai un veselībai.

Gribam joprojām iztikt ar “plāksterēšanos” – ar darba grupām, kuru skaits nemazinās. Valdība, Saeima un partijas nav attiecīgi un pakāpeniski finansējušas veselības aprūpi Latvijā.

Jau pagājis laiks, kopš veselības ministres pienākumus ir uzņēmusies premjere, bet nekas manāms nav darīts. Darba grupa tika izveidota, kas laikam visu sāks no gala. Trūkst pēctecības uzsāktajām reformām. Visu atkal sākt no gala nav prāta darbs, bet darbības imitācija.

Jau pašā sākumā ir jāsāk ar profesionālu atalgojumu visam medicīnas personālam (trīs četras reizes lielākā apmērā), lai beidzot tiktu pāri caurmēra ierēdņa atalgojumam. Tas sāks mazināt ārstu un medmāsu aizbraukšanu uz ārzemēm. Runāt par ministra atalgojumu tagad nebūtu ne ētiski, nedz taktiski, gudri vai taisnīgi. Nedrīkstam notikumiem aizsteigties priekšā.

Tomēr veselības ministram vispirms ir jābūt ārstam ar visām pārējām spējām. Vai atradīsim tādu personu? Arī politiskās partijas nav atbalstījušas savus varbūtējos kandidātus. Tā pierādām savu nespēju vienoties, apvienoties, savienoties – sadoties rokās kopējā darbā valstij par labu.

Autors: Jānis J. Dimants

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Uz kā rēķina,Dimanta kungs,saglabājot pašreizējo regresīvo nodokļu sistēmu,mēs to “profesionālo atalgojumu visam medicīnas personālam (trīs-četras reizes lielākā apmērā)” maksāsim? Vēl taču nāksies tērēties ne mazākam atalgojumam kā valdēm,arī valsts kapitālsabiedrību padomēm! Un,neaizmirsīsim arī par Briselē parakstīto ilgtermiņa nolīgumu-finansiālās palīdzības sniegšanu Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK) un šiem 2% no IKP aizsardzībai!

  2. Sekosim Igaunijas piemēram: Apvienosim Veselības un Labklājības ministrijas,atjaunosim Slimokases!

  3. Cien. J.Dimanta kungs, jūs kā Vienotības biedrs, varējāt griezties V valdē nevis mēdijos. Vai Vienotība neuzklausa un nerespektē savu biedru viedokli,ja izmantojat šādu ruporu?

  4. Dancis apkārt ir lieks Atbildēt

    Uz kuru pusi tik paraugies-visapkārt mums-krievijā,Igaunijā,Somijā,Zviedrijā,Polijā un vēl tālāk-Īrijā,Nīderlandē un pat Grieķijā,Indijā,Nepālā,Japānā un Austrālijā-veselības aprūpe un sociālās lietas jau sen ir apvienotas vienā ministrijā! Pat Ekvatoriālajā Gvinejā un Svētās Helēnas salā!

Draugiem Facebook Twitter Google+