×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
31. jūlijs, 2017
Drukāt

Tautas pārstāvji pakļaujas lielkapitālam. “LA” nedēļas apskats (4)

1. Nedēļas nospiedumi

1no5
Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola piedalās ārkārtas Saeimas sēdē, kurā lemj par likumprojektiem, lai nodrošinātu nodokļu politikas reformas īstenošanu. Foto - LETAMinistru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola piedalās ārkārtas Saeimas sēdē, kurā lemj par likumprojektiem, lai nodrošinātu nodokļu politikas reformas īstenošanu. Foto - LETA

Darījums. Tautas pārstāvji pakļaujas lielkapitālam

Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola piedalās ārkārtas Saeimas sēdē, kurā lemj par likumprojektiem, lai nodrošinātu nodokļu politikas reformas īstenošanu. Foto – LETA

Nodokļu reforma pieņemta. Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas plāns – vienāds nodoklis itin visu veidu ienākumiem 20% apmērā – ir tikpat kā izdevies. Gandrīz visiem strādājošajiem 20% likme iedzīvotāju ienākuma nodoklim dos reālu ieguvumu. Nodokļu palielinājums uz 20% likmi uzņēmuma peļņas nodoklī un 20% likmi dividendēm un ienākumiem no kapitāla pieauguma. Pēc šī plāna nodokļus vairs nevajadzētu “optimizēt” un domāt, kurus kurā gadījumā labāk piemērot. Visur vienāds! Tomēr viena plata sprauga tīšām atstāta.

Izņēmums ir dividendes (ar 0% likmi), ja tās jau ir apliktas ar 20% uzņēmuma ienākuma nodokli peļņas sadales brīdī. Peļņu atstājot uzņēmumā, piemēro 0% likmi, bet, to izņemot, jāmaksā pat mazāk nekā līdz šim (pašlaik valsts budžetā nonāk 23,5% no izņemtās peļņas). Pēc reformas iedzīvotāju ienākuma nodoklis par saņemtajām dividendēm vairs nebūs jāmaksā, bet UIN likme būs 20%. Tātad galvenais VID identificētais “aplokšņu algu” avots – dividendes paliek, turklāt tās izņemt būs izdevīgāk nekā līdz šim. Ne tikai Kučinska valdība padevusies lielkapitāla lobijam (Latvijas Bankai, LDDK, Komercbanku asociācijai), bet arī par tautas kalpiem dēvētie Saeimas deputāti.

 1. Nedēļas nospiedumi
 2. Cilvēks. Daniels Pavļuts atkal spēlē politikā
 3. Kauns. Sudrabas ēnā
 4. Prieks. "Pipari" uz skatuves un ielās
 5. Noslēpums. Jūrmalas pērle no Baku

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Tie jau ir vienīgi mazskaitlīgo partiju-biznesa interešu grupu virzītie pārstāvji,par kuriem tauta tikai nobalso!

 2. ”Tautas pārstāvji pakļaujas lielkapitālam”. Nepareizs formulējums. pareizi būtu – ”tautas pārstāvji” ļoti precīzi kalpo saviem saimniekiem – lielkapitālam. Un ja runājam par Sudrabas pieminēšanu Rīdzenes sarunās, tad tas ir no tās pašas operas, kā savulaik teica viens no Latvijas kapračiem, šķēle. Par vadītāju jāieliek lielākais kretīns. Doma vienkārša, tādu var raustīt aiz diedziņiem pēc vajadzības. Ļoti iespējams , ka šādu apsvērumu vadīti, arī šodien Sudraba ”ievēlēta” par komisijas vadītāju. Laiks rādīs, būs Sudrabai stingrs mugurkauls vai viss notiks ”viena tante teica” līmenī.

 3. Tautas jeb partiju kalpi? Atbildēt

  Neaizmirsīsim,ka Latvijā deputātu kandidātus izvirza tikai partijas! Un,kurš gan no “tautas kalpiem”grib,lai viņu atkārtoti neizvirzītu?!

 4. Lai retus, strīdīgus gadījumus juritu praksē atrisinātu, parasti meklē ko līdzīgu citās, agrāk izkatītās lietās, bet, nez, vai atrastu gadījumu, kad aizdomās turamā vada izmeklēšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+