Kultūra
Kultūrpolitika

Daniels Pavļuts: Koncertzāles jautājumu varēs atrisināt tikai pēc varas nomaiņas Rīgā0

Ekrānuzņēmums no XTV.lv

“Man nelaba sajūta, ka pa īstam ar koncertzāles jautājumu Rīgā varēs nodarboties tikai tad, kad pēc nākamajām vēlēšanām nomainīsies vara. Un ja Rīga sāks beidzot sadarboties ar valsti, kā tam būtu jānotiek,” savu viedokli par akustiskās koncertzāles būvi Rīgā pauda Saeimas deputāts Daniels Pavļuts (“Attīstība / Par”) Rīga TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Pavļuts atgādināja, ka partijas oficiālā nostāja ir tāda, ka koncertzāli Rīgā vajag, un tas arī ierakstīts priekšvēlēšanu programmā, tiesa, neprecizējot celtniecības vietu, izmaksas un citas detaļas.

Paužot savu personisko viedokli, Pavļuts atgādināja, ka laikā, kad tika izstrādāts un apstiprināts Anda Sīļa mets, Pavļuts bija Kultūras ministrijas Valsts sekretārs un iesaistīts koncertzāles darba grupā: “Sīļa projekts man ir pie sirds, es uzskatu – tas bija izcils mets, izcila pasaules līmeņa koncepcija.”

Saistītie raksti

Ja Rīga grib nostāties līdzās Eiropas kultūras metropolēm, šis būtu īstais ceļš, uzskata Pavļuts, taču jāizlemj, vai valsts to var atļauties, kad ir tik daudz nebūšanu veselības aprūpē, izglītībā un citās jomās.

Pavļuts aicināja apspriest arī citas iespējamās vietas koncertzāles celtniecībai, kā arī iespēju piesaistīt finansējumu, piemēram, ceļot koncertzāli kā pasīvo ēku.

LA.lv