×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Dāņiem maksās par atkritumu savākšanu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lai padarītu pilsētu tīrāku un sakoptāku, Kopenhāgenas vadība gatava iedzīvotājiem maksāt par sīko atkritumu – ātro uzkodu iepakojuma, izsmēķu, kafijas krūzīšu – savākšanu.

Līdz malām pilnas atkritumu tvertnes, cigarešu izsmēķi un sviestmaižu ietinamais papīrs  pilsētas ielās un parkos pēdējos gados sagādā pamatīgas galvassāpes Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas vadībai.

Pirms pāris gadiem Kopenhāgena tika atzīta par Eiropas zaļāko metropoli. Lai pilsēta arī turpmāk varētu lepoties ar šo godu, pilsētas varas iestādes izdomājušas oriģinālu veidu, kā atbrīvot pilsētu no atkritumiem, vienlaikus ietaupot budžeta naudu.

Kā vēsta “The Local”, Kopenhāgenas vadība secinājusi, ka pilsētas ielas tīrākas un sakoptākas padarītu paši iedzīvotāji. Tāpēc gatava tiem maksāt par sīko atkritumu – ātro uzkodu iepakojuma, izsmēķu, kafijas krūzīšu utt. savākšanu.

Šīs eksperimentālās programmas īstenošanai plānots izmantot depozīta sistēmu, kas veicinātu iepakojuma efektīvāku savākšanu un nenokļūšanu dabā. Pilsētas iedzīvotāji, līdzīgi kā tas darbojas izlietoto dzērienu iepakojuma atgriešanā, par iepakojumu maksās dažas kronas vairāk. Par izlietoto iepakojumu un sīko atkritumu atgriešanu īpaši izveidotos pieņemšanas punktos dāņi saņemtu atpakaļ iemaksāto naudu.

Tādējādi iedzīvotājiem būs finansiāls stimuls neatstāt picu kastes un kafijas krūzītes parkos un uz ielas. Turklāt šādas programmas attīstīšana varētu krietni ietaupīt pilsētas budžetu. “Lai uzturētu Kopenhāgenu tīru, mēs tērējam vairāk nekā 200 miljonu kronu gadā. Ja atkritumu būs mazāk, mēs varēsim ietaupīt naudu un tērēt to kaut kam aizraujošākam nekā atkritumi,” dāņu laikrakstam “Politiken” sacījis pilsētas mēra vietnieks vides jautājumos Mortens Kabels.

Atkritumu depozīta plāns gan vispirms vēl ir jāapstiprina valdībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mūsējie valsts 100 liekēži nožņaugsies, bet iedzīvotājiem NEKO nemaksās, labāk lai valstī mēsli kāpj mutē, bet cilvēkiem atdot naudu par plastmasas pudeli vai picas iepakojumu- ko jūs, pašiem nepietiek ko zagt!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+