×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Dānija apstiprina likumprojektu, kas ļauj atsavināt imigrantu naudu (1)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Dānijas parlaments otrdien apstiprināja pretrunīgi vērtētās reformas, kas domātas patvēruma meklētāju pieplūduma mazināšanai valstī.

Dānijas premjerministra Larsa Lekes Rasmusena vadītās centriski labējās mazākuma valdības rosināto likumprojektu atbalstīja 81 deputāts. Kopā Dānijas parlamentā ir 109 deputāti. Par likumprojektu balsoja arī opozīcijā esošie sociāldemokrāti.

“Vienai valstij nav iespējama vienkārša atbilde, bet kamēr pasaule nav vienojusies par kopīgu [migrācijas krīzes] risinājumu, Dānijai ir jārīkojas,” parlamenta debašu laikā sacīja deputāts no Rasmusena pārstāvētās liberālās partijas “Venstre” (“Kreisie”) Jakobs Ellemans-Jensens.

Likumprojekts ir uztverts ļoti pretrunīgi, Rasmusenam sakot, ka tas ir “visnepareizāk saprastais likumprojekts Dānijas vēsturē”.

Likumprojekts paredz atsavināt patvēruma meklētāju naudu un vērtslietas, lai segtu viņu uzturēšanās izmaksas.

Patvēruma meklētāji varēs paturēt naudu 10 tūkstošu Dānijas kronu (1340 eiro) vērtībā. Pārējo naudu, kā arī vērtslietas, kuru vērtība pārsniegs 10 tūkstošus kronu, būs jāatdod varasiestādēm.

Likumprojektā arī paredzēts uz trīs gadiem liegt patvēruma meklētāju ģimeņu apvienošanos.

ANO bēgļu lietu aģentūra UNHCR pirms likumprojekta pieņemšanas paziņoja, ka tas pārkāpj vairākas cilvēktiesību un bēgļu tiesību konvencijas.

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks vēstulē Dānijas integrācijas ministrei Ingerai Stejbergai 15.janvārī norādīja, ka rosinājumi par ģimeņu apvienošanās kavēšanu varētu nebūt savienojami ar Eiropas Cilvēktiesību konvenciju.

Sabiedriskās domas aptauju rezultāti liecina, ka 70% Dānijas iedzīvotāju migrāciju uzskata par lielāko politisko bažu avotu.

Dānija pērn uzņēma 21 tūkstoti patvēruma meklētāju.
Tiek prognozēts, ka likumprojektu tuvāko dienu laikā parakstīs Dānijas karaliene Margrēte II.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaads aarpraats!!! Nu nebrauc vinji mekleet darbu, brauc dziivot uz straadaajos’as tautas kakla!!! Pareizi dara Daanji!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+