Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
28. marts, 2014
Drukāt

Dānija apstiprina sešu iznīcinātāju nosūtīšanu Baltijas gaisa telpas aizsardzībai (1)

nato_iznicinatajs

Dānija apstiprinājusi sešu iznīcinātāju “F-16” nosūtīšanu Baltijas valstu gaisa telpas aizsardzībai, paziņoja Dānijas ārlietu ministrs Martins Lidegords.

Kā skaidroja ministrs, lēmumu par Baltijas valstīs patrulējušo lidmašīnu skaitu pieņems NATO.

NATO patrulēšanas misijā Baltijas valstīs iepriekš bija iesaistīti četri iznīcinātāji.

Taču, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainai piederošajā Krimas pussalā, marta sākumā Lietuvas Gaisa kara spēku bāzē ieradās seši ASV Gaisa spēku iznīcinātāji F-15C “Eagle”, pievienojoties četriem tā paša tipa iznīcinātājiem.

Kopš gada sākuma patrulēšanu Baltijas valstu un Polijas gaisa telpā nodrošina ASV Gaisa spēki.

Šauļos izvietotas arī divas lidmašīnas KC-135, kas paredzētas iznīcinātāju degvielas krājumu papildināšanai gaisā. Ar tām atlidojis iznīcinātājus apkalpojošais personāls – vairāk nekā pussimts cilvēku.

Savukārt Polijā gaisa telpas aizsardzības spēkiem pievienojušies 12 ASV bruņoto spēku iznīcinātāji “F-16” ar aptuveni 300 karavīriem.

NATO arī paziņoja, ka virs Polijas un Rumānijas teritorijas uzsāktas alianses izlūklidmašīnas patruļas.

Arī Francija piedāvājusi četrus iznīcinātājus NATO patruļām Baltijas valstu un Polijas gaisa telpā.

Papildus iznīcinātāju “Rafale” un “Mirage 2000” patruļām Francija piedāvā arī divas reizes nedēļā veikt aviācijas kontroles un brīdinājuma sistēmas (AWACS) izlūkošanas lidaparātu patruļas Baltijas valstu un Polijas gaisa telpā.

Kā skaidroja Aizsardzības ministrijā, precīza informācija par iznīcinātāju skaitu, kas turpmāk kontrolēs Baltijas valstu gaisa telpu, būs zināma tikai maijā, kad no ASV misiju pārņems Polija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atkal bildē Grippen ar Zviedrijas ģērboni

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (27)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+