×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Dānija apsūdz Krieviju hakeru uzbrukumā (1)

uzbruk_hakeris

Kopenhāgena pirmdien nosodījusi Maskavas “agresīvo uzvedību”, vainojot Krieviju hakeru uzbrukumā Dānijas Aizsardzības ministrijai.

Dānijas aizsardzības ministrs Klauss Jorts Frederiksens ziņu aģentūrai “Ritzau” sacīja, ka tā esot kibertelpā Krievijas uzsāktā kara sastāvdaļa.

Dānijas Kiberdrošības centra svētdien publiskotajā ziņojumā teikts, ka prokremliska hakeru grupa 2015. un 2016.gadā ielauzusies Aizsardzības ministrijas darbinieku e-pastos.

“Viņu uzlauztie e-pasti nesaturēja militārus noslēpumus, bet tas, protams, ir nopietni,” sacīja Frederiksens.

Ziņojumā hakeru grupējums identificēts kā “APT28”, kas pazīstams arī ar nosaukumiem “Pawn Storm”, “Sofacy” un “Fancy Bears”. Šie hakeri saistīti ar Krievijas valdību un drošības dienestiem un veikuši kiberuzbrukumus arī ASV valdības iestādēm.

Tiek uzskatīts, ka grupējums stāv arī aiz citiem augsta līmeņa kiberuzbrukumiem.
Dānijas Kiberdrošības centrs iepriekš šogad ziņoja, ka kiberuzbrukumu draudi pret Dānijas varasiestādēm un amatpersonām ir ļoti augsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+