×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Pēc atmaskošanas melos atkāpjas Dānijas tieslietu ministrs (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dānijas pretizlūkošanas dienesta veiktā parlamenta deputātes izspiegošana un tieslietu ministra meli par šo nelikumīgo darbību noveduši pie vairāku amatpersonu atkāpšanās un apdraud premjerministres Helles Torningas-Šmitas valdības stabilitāti.

Ministrs sapinas melos


Pērn gada beigās atklātībā nonāca ziņa, ka valsts pretizlūkošanas dienests PET izspiegojis parlamenta deputāti no Tautas partijas Piu Kjersgārdi, lai izzinātu viņas darba grafiku. Atbildību par notikušo uzņēmās dienesta vadītājs Jakobs Šarfs, kurš atkāpās no amata. Sākotnēji taisnoties un meklēt attaisnojumus mēģināja tieslietu ministrs Mortens Bedskovs, paziņojot, ka Kopenhāgenas “brīvpilsētas” Kristiānijas apmeklējums, kurā bija paredzēta deputātes Kjersgārdes piedalīšanās, nav noticis, jo deputātu grupu tajā dienā nav varējis pavadīt Kopenhāgenas policijas priekšnieks Johans Reimans. Vēlāk tieslietu ministrs apgalvoja, ka viņam nācies melot parlamenta deputātiem, lai aizsargātu izlūkdienesta informācijas avotu, kas ziņojis, ka Kjersgārdes drošība Kristiānijas apmeklējumā būtu apdraudēta. Likumdevējus viņa skaidrojums nepārliecināja, un ministram nācās atkāpties. Kjersgārde uzskata, ka bijušais tieslietu ministrs centies nepieļaut viņas piedalīšanos Kristiānijas apmeklējumā, lai viņa publiski neuzsvērtu, ka “brīvpilsētā” turpinās aktīva narkotiku tirdzniecība.

Ierēdņi 
spēlē paslēpes


Premjerministres biroja vadītājs Kristians Tomsens noliedzis, ka viņa birojs būtu ieteicis nu jau bijušajam tieslietu ministram veikt izmaiņas paziņojumā presei. Tomsens apgalvojis, ka valdības vadītājas birojā neviens, tostarp pati premjerministre, nav neko zinājis par izmaiņām bijušā tieslietu ministra Bedskova ziņojumā parlamentam par

deputātes Kjersgārdes darba kalendāra uzlaušanu un atcelto apmeklējumu Kristiānijas “brīvpilsētā”. Izmeklētāji noskaidrojuši, ka par notikušo bijis informēts premjerministres biroja sekretārs Kristians Tomsens, kurš zinājis par tieslietu ministra Bedskova saistību ar PET spiegošanas lietu, vismaz trīs nedēļas pirms Bedskovs atzina, ka 10. decembrī melojis parlamentāriešiem. Jaunatklātie dokumenti izvirza jautājumu par premjerministres Torningas-Šmitas lomu PET spiegošanas lietā, kas jau novedusi pie divu augsta ranga amatpersonu atkāpšanās, raksta avīze “The Copenhagen Post”. Sarakste tīmeklī liecina, ka jau 19. novembrī tagad atstādinātā Tieslietu ministrijas departamenta vadītāja Anne Akselsone nosūtījusi uzmetumu paziņojumam presē, ar ko tajā pašā dienā nāca klajā Bedskovs, skaidrojot, kāpēc PET uzlauzis deputātes Kjersgārdes darba kalendāru, lai novērstu viņas piedalīšanos parlamentāriešu apmeklējumā Kopenhāgenas pašpasludinātajā “brīvpilsētā” Kristiānijā. Šajā paziņojumā Bedskovs atzinis, ka PET aizsardzībā esošo cilvēku darba kalendāru uzlaušana, lai liegtu viņiem piedalīties kādā pasākumā, netikšot pieļauta bez attiecīgās personas informēšanas. Sākotnējā paziņojumā iekļautie formulējumi liecina, ka Bedskovs bijis gatavs atzīt savu vainu jau vairākas nedēļas pirms uzstāšanās parlamenta tieslietu komitejas sēdē, taču šī atzīšanās svītrota paziņojuma galīgajā variantā, kas tika publiskots 19. novembrī. “Paziņojuma melnraksts un tā galīgais variants, kas tika nodots parlamentam, būtiski atšķiras,” intervijā Dānijas televīzijai teica kreiso partiju apvienības “Enhedslisten” pārstāve Pernila Skipere. “Tieslietu komiteja saņēma paziņojuma variantu, kurā nav atzīšanās melošanā, tāpēc izvirzās jautājums, vai premjerministres birojs bijis iesaistīts melu slēpšanā,” uzskata Skipere, kura ir apņēmības pilna noskaidrot, vai šajā lietā bijusi iejaukta valdības vadītāja. Līdzīgs nodoms ir Tautas partijas deputātei Kjersgārdei, kuras partija uzaicinājusi Torningu-Šmitu uz noklaušināšanu parlamentā, lai saņemtu paskaidrojumus, ko un kad viņa zinājusi par deputātes izspiegošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pie mums gan tā nenotiek.Mums melo bez pārtraukuma

Draugiem Facebook Twitter Google+