×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Dānija: Merkele pārāk zemu novērtējusi migrantu krīzi (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kanclere Angela Merkele bija pārāk zemu novērtējusi migrantu skaitu, kas ieplūstu Vācijā pēc viņas pasludinātās atvērto durvju politikas bēgļiem, trešdienas vakarā atzina Dānijas ārlietu ministrs Kristians Jensens.

Dānija un Zviedrija ir uz laiku atjaunojušas robežkontroli, mēģinot kontrolēt migrantu pieplūdumu, bet Jensens sacīja, ka šo problēmu lielā mērā radījusi slikta plānošana Vācijā.

“Es uzskatu, ka Merkeli ir pārsteidzis bēgļu skaits, kas dodas uz Vāciju. Viņa domāja, ka šī ir krīze, kas pakāpeniski izzudīs,” Jensens sacīja viesiem ASV domnīcā savas Vašingtonas vizītes laikā.

“Viņa faktiski ir apsūdzēta par to, ka bija tā [persona], kas bēgļiem visā pasaulē izsūtīja ielūgumus: ‘Lūdzu, nāciet uz Vāciju, jūs šeit esat gaidīti, mums ir māja un darbs un šī ir laba vieta, kur atrasties,” teica Jensens.

Uz Merkeli Vācijā tiek izdarīts intensīvs politisks spiediens, lai viņa ierobežotu migrantu pieplūdumu pēc tam, kad Vācijā pagājušajā gadā vien ieradās vairāk nekā miljons migrantu.

Tā vietā Merkele ir uzņēmusies vadošo lomu sarunās vienošanās panākšanai ar Turciju par Grieķijā ieradušos migrantu nosūtīšanu atpakaļ apmaiņā pret ES palīdzību Turcijai tikt galā ar 2,7 miljoniem bēgļu, kas atrodas Turcijas teritorijā.

“Tātad pēc nelielas kavēšanās viņa tagad uzņemas atbildību, un es domāju, ka viņa dara ārkārtīgi labu darbu,” sacīja Jensens. Viņš gan sūdzējās, ka pārējās ES valstis tiek turētas neziņā.

“Dažreiz viņai varbūt vajadzētu atcerēties informēt un uzklausīt, jo, lai cik stipra viņa varētu būt un lai cik liela un stipra ir Vācija, tā nevar lemt pārējo 27 [ES dalībvalstu] vietā,” teica Dānijas ārlietu ministrs.

Jensens arī tikās ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju, kurš viņam apliecināja, ka Vašingtona neuzskata bēgļu krīzi par Eiropas problēmu vien.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. merkeliene nav pie pilna prāta,vai tur kas cits..jebkurā gadījumā kaitniecība.

  2. visi baigi caur puķem izsakas…… jo e.S. nedrīkst runāt klaji no tribīnes. Eiropa ir APSPIESTA
    Merkeli spiež starptautiski humanitārie noziedznieki iet pret demokrātiju.

  3. …….. vai nu tur nu ir galīgs sviests Merkeles smadzenēs, vai arī aiz tā stāv pamatīgs žūksnis naudas…..

Draugiem Facebook Twitter Google+