Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
2. maijs, 2016
Drukāt

Dānija pagarina kontroli uz robežas ar Vāciju

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Dānija pirmdien līdz 2.jūnijam pagarināja izlases veida kontroli uz robežas ar Vāciju, norādot, ka tā ir domāta, lai atturētu “ārkārtīgi lielu skaitu bēgļu un migrantu” no iekļūšanas valstī.

“Joprojām ir ievērojams spiediens uz Eiropas robežām, un (..) migranti un bēgļi atrod alternatīvus maršrutus, kad robežas ir slēgtas,” paziņoja Dānijas integrācijas ministre Ingera Stejberga.

“Kad patvēruma meklētāji bez atbilstošiem identifikācijas dokumentiem nevar doties uz Zviedriju, ir liels risks, ka daudzi bēgļi un migranti var iestrēgt šajā valstī,” viņa piebilda.

Robežkontrole ar Vāciju kopā ir pagarināta jau piecas reizes. Pēdējoreiz tā tika pagarināta līdz 3.maijam.

Pagaidu robežkontrole ar Vāciju tika ieviesta 4.janvārī, pēc tam kad Zviedrija bija ieviesusi šādus pasākumus uz robežas ar Dāniju.

Pērn Dānija kļuva par tranzītvalsti nelegālajiem imigrantiem, kuri centās nokļūt Zviedrijā, kas tolaik piedāvāja ļoti dāsnus patvēruma noteikumus. Zviedrijā pērn patvērumu lūdza 163 000 cilvēku.

Dānijā pērn patvērumu lūdza 21 000 cilvēku, kas ir par 44% vairāk nekā 2014.gadā.

Kopš robežkontroles ieviešanas patvērumu lūgumu skaits Dānijā ir ievērojami krities.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+