Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
4. septembris, 2012
Drukāt

Dānijā radīti digitālo tehnoloģiju kapakmeņi

Foto - LETAFoto - LETA

Dānijā izstrādāti digitālo tehnoloģiju kapakmeņi, kas piedāvā ieskatu aizgājēja dzīvē. Dānijas lielākais kapakmeņu ražotājs piedāvā īpašus kapakmeņus ar QR kodu, kas viedtelefonu lietotājus aizved uz īpaši izveidotu mājaslapu, kurā apkopota informācija par aizgājēju.

Kompānijas direktors Nīlss Kristians Nīlsens uzskata, ka digitālo tehnoloģiju kapakmeņiem ir liela nākotne.

“Es domāju, ka ikviens tādu izvēlēsies. Mēs saskatām tam lielu potenciālu ikvienā valstī,” sacīja Nīlsens.

“Tas ir labs veids, kā atspoguļot cilvēka stāstu. Un mums katram ir savs stāsts. Gan zemniekam, gan direktoram, katram ir savs stāsts. Tas arī kapu apmeklējumu padara daudz interesantāku,” norādīja Nīlsens.

Vairākus jaunos kapakmeņus jau iegādājusies Dānijas pilsēta Holbeka, lai iemūžinātu nozīmīgākos vietējos iedzīvotājus, piemēram, bijušo mēru.

“Es domāju, ka vēsture tiek aizmirsta. Bet šeit ir daudzi cilvēki, kas ir svarīgi, un es domāju, ka viņu biogrāfija un viņu paveiktais ir svarīgs. Es domāju, ka ir ļoti svarīgi, lai nākamajai paaudzei būtu šīs atmiņas,” skaidroja Holbekas pašvaldības pārstāve Hanne Korsbija.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+