×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Dānija un Zviedrija pagarina robežkontroli

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Dānija un Zviedrija trešdien paziņoja, ka līdz novembrim pagarinās pagaidu robežkontroli, lai turpinātu kontrolēt imigrācijas plūsmu.

Dānija nolēmusi robežkontroli ar Vāciju pagarināt līdz 12.novembrim.

“Pašreizējā situācijā, kad mēs vēl joprojām neesam atraduši dzīvotspējīgu risinājumu Eiropas robežu aizsardzībai, esmu priecīga, ka mums ir iespēja pagarināt robežkontroli vismaz līdz 12.novembrim,” norādīja Dānijas imigrācijas un integrācijas ministre Ingera Stejberga.

Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens tikmēr atklāja parlamentam, ka maijā reģistrēti 350 patvēruma lūgumi, kas ir mazākais skaits viena mēneša laikā kopš 2012.gada februāra.

Pagaidu robežkontrole ar Vāciju tika ieviesta 4.janvārī, kad Zviedrija ieviesa šādus pasākumus uz robežas ar Dāniju.

Pērn Dānija kļuva par tranzītvalsti nelegālajiem imigrantiem, kuri centās nokļūt Zviedrijā, kas tolaik piedāvāja ļoti dāsnus patvēruma noteikumus. Zviedrijā pērn patvērumu lūdza 163 000 cilvēku.

Dānijā pērn patvērumu lūdza 21 000 cilvēku, kas ir par 44% vairāk nekā 2014.gadā.

Kopš robežkontroles ieviešanas patvēruma lūgumu skaits Dānijā ir ievērojami krities.

Arī Stokholma trešdien informēja par robežkontroles pagarināšanu. Zviedrijas iekšlietu ministrs Anderss Igemans informēja, ka uz abu valstu robežas tiks pagarināta kontrole, kas noteikta līdz 1.novembrim.

“Eiropas Savienība (ES) ir atzinusi Zviedrijas vajadzību pēc robežkontroles, un tādēļ mēs varam pieņemt lēmumus uz ilgāku laiku un ne tikai uz vienu mēnesi vienā reizē,” viņš skaidroja.

Zviedrija veic identitātes pārbaudes visiem ceļotājiem, kas valstī ar vilcieniem, autobusiem un prāmjiem ierodas no Dānijas, šādi cenšoties ierobežot nelegālo imigrantu pieplūdumu.

Zviedrija robežkontroli atjaunoja novembrī, norādot uz ES nespēju vienoties par kopīgu migrācijas politiku.

ES piecām Šengenas zonas dalībvalstīm maijā atļāva uz sešiem mēnešiem saglabāt iekšējo robežu kontroli.

Kontrole drīkst turpināties uz Austrijas-Ungārijas, Austrijas-Slovēnijas, Vācijas-Austrijas, Dānijas-Vācijas robežām, kā arī Dānijas, Norvēģijas un Zviedrijas ostās un uz Ēresunda tilta starp Dāniju un Zviedriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+