Pasaulē
Eiropa

Dānija, Vācija un Francija pagarinās robežkontroli 16

Foto AFP/LETA

Vācija, Dānija un Francija plāno par vēl sešiem mēnešiem pagarināt robežkontroli, kas tika ieviesta pēc teroraktiem Eiropā, ziņo valstu valdības un mediji.

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs ceturtdien paziņoja, ka Vācija pagarina kontroli uz robežām.

Vācijas Iekšlietu ministrija sacīja, ka robežkontrole ietekmēs Vācijas robežu ar Austriju, kā arī lidojumus no Grieķijas uz Vāciju.

“Joprojām ir trūkumi ES (Eiropas Savienības) ārējās robežas aizsardzībā, kā arī ievērojams apjoms nelegālās migrācijas Šengenas zonā,” sacīja de Mezjērs.

“Pilnīga Šengenas zonas atgriešanās bez pārbaudēm uz robežām būs iespējama tikai tad, kad to atļaus vispārējā situācija,” viņš piebilda.

Tikmēr Dānijas valdība ceturtdien paziņojusi Eiropas Komisijai (EK), ka pagarinās robežkontroli līdz 12.maijam, ziņo aģentūra “Ritzau”.

Dānija savu lēmumu skaidroja ar nopietno terorisma risku.

Ja robežkontrole netiktu pagarinātu, tā beigtos 12.novembrī.

Kopš kontroles ieviešanas tiek īstenotas nejaušas pārbaudes vilcienos, autobusos un automašīnās uz Vācijas un Dānijas robežas, kā arī prāmju ostās.

Papildus darbu dēļ, kas radušies kontroles rezultātā, Dānija izvietojusi karavīrus uz robežas, lai tie palīdzētu policijai.

Arī Francijas Iekšlietu ministrija pavēstīja, ka pagarinās robežkontroli līdz 30.aprīlim, savu lēmumu skaidrojot ar pastāvīgajiem terorisma draudiem.

Ministrija paziņojumā ES skaidroja, ka kontrolē uz robežām ar Šengenas zonas valstīm, piemēram, Itāliju un Beļģiju, tiks “ievērots proporcionalitātes princips”.

Francijā robežkontroles pasākumi ir spēkā kopš 2015.gada novembra teroraktiem.

Reaģējot uz migrācijas krīzi, ES atļāva dalībvalstīm ieviest kontroli uz robežām arī Šengenas zonā.

Vācijas robežkontroles pasākumi beigtos 11.novembrī, ja netiktu pagarināti. Tagad tie ilgs līdz 11.maijam.

Berlīne apgalvo, ka kontrole uz robežām nepieciešama, lai cīnītos ar islāma ekstrēmistiem.

LA.lv