Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
10. decembris, 2014
Drukāt

Dānijas analītiķi: Krievijai draud defolts (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krieviju gaida “smaga ekonomiskā vētra”, kuras dēļ valsts kompānijas vai pati valdība būs spiesta pasludināt defoltu tāpat, kā tas bija 1998.gadā, kad krīzes dēļ Maskava paziņoja par nespēju atmaksāt savu parādus, prognozē Dānijas “Saxo Bank” analītiķi savā jaunākajā pārskatā.

Starp iemesliem viņi min konfliktu Ukrainā un slikto stāvokli Krievijas ekonomikā, kas lielā mērā saistāms ar naftas cenu kritumu.

“Defolts var būt daļēji saistīts ar konflikta ekskalāciju starp Krieviju un ES un ASV vai arī to var izraisīt ierobežotā pieeja ārvalstu finansējumam,” norāda analītiķi.

Savukārt amerikāņu ekonomists, Nobela prēmijas laureāts Pols Krugmens savā blogā “The New York Times” prognozē, ka situācija Krievijā nākamgad būšot salīdzināma ar Venencuēlas krīzi 1983.gadā. Pēc viņa paustā, Krievijas ekonomiskās problēmas saistāmas tieši ar Ukrainas konflikta sekām, ne tikai ar sarūkošajām naftas cenām.

Lai gan Krievija kopumā ar kreditorvalsts, nevis debitors, pašlaik tai ir daudz ārējo parādu korporatīvajā sektorā, bet valūtas rezerves strauji izsīkst lielā mērā tāpēc, ka no Krievijas aizplūst kapitāls, norāda Krugmens.

Attiecībā uz “Saxo Bank 2014.gada prognozēm par Krieviju tās ir piepildījušās ar uzviju. Viņi iepriekš lēsa, ka šogad naftas cena samazināsies līdz 80 ASV dolāriem barelā, bet pašlaik tā jau ir noslīdējusi zem 67 ASV dolāriem barelā.

Uz slikto stāvokli Krievijas ekonomikā vēl pirms konflikta sākuma ar Ukrainu norādīja ietekmīgais izdevums “The Economist”. Novembra beigās tas publicēja rakstu ar nosaukumu “Krievijas ekonomika:tas ir strupceļš” bija sacīts, ka “līdz krīzei ir tuvāk nekā domā rietumi vai [Krievijas prezidents] Vladimirs Putins”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Acīmredzot Krievija nav tik “varena” kā ar lielummāniju sirgstošais mazais pundurnacists to bija iedomājies.

  2. NU ja tas nebeigsies ar trešo pasaules, tad ZB, auniem vienreiz ir āsamaksā, nu tad vismaz šādi. Žēl ka nevainīgi krieviņi cietīs, bet ja atbalsta kremli tad laipni lūdzu.

  3. Lai tie Dāņu analītiķi iet uz elli ar savām debīlajām analīzēm.

  4. Latvija un ASV nemaz nedrīkst samazināt savu ārējo parādu. Pretējā gadījumā tām draud defolts, kā Krievijai.. 🙂 #NAK #edvin

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+