×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Dānijas filmu nedēļa

labaka_pasaule_7

Dānijas Kultūras institūta sarūpētas, vienas nedēļas laikā uz lielā ekrāna iespējams novērtēt četras pēdējos gados tapušas dāņu filmas, kas plūkušas laurus dažādos kinofestivālos un diemžēl līdz “parastajai kinoiznomai” citādi uz Latvijas kinoekrāniem nenokļūtu.


 

Susannes Bīras drāma “Labākā pasaulē” ir saņēmusi gan “Zelta globusu”, gan “Oskaru” kā labākā filma ārzemju valodā un ieguvusi arī Eiropas Kino balvu par režiju. Divi puišeļi, divas ģimenes un divas pasaules – tāds ir uzstādījums šai skaudrajai drāmai, kas uzdod retoriskus jautājumus par civilizācijas lomu spēlēm un riska robežām.

Drāma “Ģimene”, kas Berlīnes kinofestivālā saņēma FIPRESCI balvu un bija nominēta “Zelta lācim”, seko attiecībām ģimenē, kur vienmēr toni noteicis tēvs, taču nu viņš ir uz slimības gultas. Piedzīvojumu filma “Vallahas stāsts” triumfēja Fantasporo kinofestivālā, un tās autors ir Nikolass Vindings Refns – tas pats, kurš uzņēmis vienu no 2011. gada visvairāk apspriestajām filmām “Drive” ar Raienu Goslingu galvenajā lomā. Provokatīvā dāņa Tomasa Vinterberga pagaidām jaunākā filma “Submarino” ir drāma par diviem brāļiem, kuri satiekas tēva bērēs.

No 23. līdz 29. martam “Splendid Palace”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+