×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

Dānijas Kultūras institūts Latvijā 25 gadu jubileju sagaida jaunās telpās (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tiek svinīgi atklātas Dānijas Kultūras institūta jaunās telpas.

Otrdien, 18.augustā, nosvinēta Dānijas Kultūras institūta (DKI) Latvijā 25 gadu jubileja un oficiāli atklātas biroja jaunās telpas Latvijas Nacionālās bibliotēkas 6. stāvā, LA.lv uzzināja DKI.

Pasākumā piedalījās cilvēki, kas pirms 25. gadiem uzdrošinājās tajā laikā utopisko ideju par institūta dibināšanu Baltijas valstīs novest līdz taustāmam rezultātam, nežēlojot nedz laiku, nedz līdzekļus. Oficiālās ceremonijas laikā ar runām uzstājās pats Ufe Ellemans-Jensens (toreizējais Dānijas Ārlietu ministrs), kas ne vien atklāja institūtu 1990. gadā, bet arī kopā avīzes “Politiken” galveno redaktoru Herbertu Pundiku, dzejnieku Jāni Peteru un citiem latviešu inteliģences pārstāvjiem organizēja līdzekļu vākšanu Dānijā un Latvijā, lai šādu institūtu būtu iespējams atklāt, stāsta DKI projektu koordinatore Baltijas valstīs Ilva Sinkēviča. Uzrunas teica arī Dānijas Kultūras ministrs Bertels Haarders, Latvijas Kultūras ministre Dace Melbārde, Igaunijas Kultūras ministrs Indreks Sārs, Lietuvas Kultūras viceministrs Romas Jarockis, Dānijas Kultūras institūta valdes priekšsēdētājs Mikels Kristiansens un rakstnieks Jānis Peters.

Dānijas Kultūras institūts Latvijā tika dibināta 1990. gada 18. augustā – tā bija pirmā ārvalstu institūcijas pārstāvniecība, kas atvērta kādā no Baltijas valstīm tajā laikā vēl esošajā Padomju Savienības teritorijā ārpus Maskavas, un bija nozīmīgs kultūras un politikas sakaru apmaiņas centrs, kas, sadarbojoties Dānijas un Latvijas inteliģencei, veicinājis Latvijas Neatkarības atgūšanu un bijis līdzās saspringtajā Barikāžu laikā, atbalstot ar pārtiku barikāžu dalībniekus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tur bija daudz nianšu, kuras skāra politiku, tad vēl aizmirsāt R.Paulu, toreizējo kultūras ministru.

Draugiem Facebook Twitter Google+