×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Dānijas parlaments nobalso pret Palestīnas valstiskuma atzīšanu

LETA/AFPLETA/AFP

Dānijas parlaments ceturtdien noraidījis priekšlikumu atzīt Palestīnas valstiskumu, tomēr Dānijas ārlietu ministrs pieļāvis iespēju to izdarīt tuvākā nākotnē.

Kā iepriekš tika paredzēts, likumprojekts, kurā Dānija aicināta atzīt Palestīnas valsti, ceturtdien parlamentā tika noraidīts.

Tomēr par spīti balsojumam, ārlietu ministrs Martins Lidegords norādīja, ka Dānija varētu ilgi nekavēties ar Palestīnas valstiskuma atzīšanu.

Pretēji iepriekšējiem Dānijas valdības izteikumiem, Lindegords uzsvēra, ka Dānija ir gatava atzīt Palestīnas valsti pat bez divu valstu risinājuma.

“Mēs esam kopā ar tik daudz valstu, kas uzskata, ka šis lēmums ir tik svarīgs, ka mums jāgaida, līdz mēs jutīsim, ka patiesi varam ietekmēt šo miera procesu. Es nedomāju, ka tas ir tagad, bet mums nevajadzētu domāt, ka mums jāgaida līdz miera procesa beigām,” paziņoja Lindegords.

Savā mikroblogā “Twitter” ministrs “atbalstījis” Palestīnas valstiskuma atzīšanu, bet tikai tad, “kad tas palīdzēs panākt mieru”.

“Es nedomāju, ka tas ir tagad. Tam nepieciešama Eiropas Savienība (ES),” raksta ministrs.
Aktīvistu grupa “ActionAid Denmark” Lindegordam ceturtdien iesniedza petīciju ar aptuveni 35 000 parakstu, aicinot Dāniju atzīt Palestīnas valsti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+