×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Dānijas policija imigrantu dēļ slēdz daļu autostrādes uz Kopenhāgenu (3)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Dānijas policija pirmdienas vakarā slēgusi daļu autostrādes no Redbīhavnas uz Kopenhāgenu, lai pasargātu no iespējamiem negadījumiem nelegālos imigrantus, kuri kājām devušies pa šo ceļu uz Zviedrijas robežu.

Slēgts 29 kilometrus garš ceļa posms.

Aptuveni 150 nelegālie imigranti pirmdien devās kājām uz Zviedrijas robežu, bet daudzi vēlāk piekrita doties uz policijas iecirkņiem, lai pieteiktos patvērumam Dānijā.

Svētdien Redbīhavnā, kur ir aktīva prāmju satiksme ar Vāciju, ieradās aptuveni 300 nelegālie imigranti. Kad viņiem mēģināja noņemt pirkstu nospiedumus, izcēlās sadursmes ar policiju, jo imigranti bažījās, ka tiks reģistrēti kā patvēruma meklētāji Dānijā un vairs nevarēs doties tālāk uz Zviedriju, uz kurieni daudziem jau aizbraukuši tuvinieki.

Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens pirmdien preses konferencē paziņoja, ka Dānijā pēdējo 24 stundu laikā ieradušies aptuveni 400 nelegālo imigrantu, bet pēc pāris stundām pavēstīja, ka viņu skaits jau dubultojies.

“Mēs nevaram vienkārši ignorēt mūsu pienākumus un nosūtīt viņus uz Zviedriju bez tās piekrišanas, jo tad mēs rīkotos tāpat kā daudzas citas valstis, kas ir iemesls, kādēļ Eiropas patvēruma sistēma ir pakļauta milzīgam spiedienam,” sacīja premjers.

No Redbīhavnas līdz Kopenhāgenai, ejot pa autostrādi, ir 169 kilometri. Aptuveni 100 dāņi bija sapulcējušies uz viena no tiltiem, lai izdalītu pārtiku un bērnu autiņus imigrantiem, kuri bija nogājuši tikai nelielu daļu no šī ceļa.

Laila Saieda, inženiere no Sīrijas, sacīja, ka kopā ar vīru un diviem bērniem mēnesi ceļojusi cauri Eiropai cerībā nokļūt Zviedrijā.

“Es gulēju uz ielas, es biju jūrā ar saviem bērniem,” raidorganizācijai TV2 sacīja sieviete.
Rasmusens sacīja, ka darījis zināmu Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, ka Dānija ir gatava uzņemt 100 patvēruma meklētājus no Vācijas, “ņemot vērā ļoti īpašo situāciju, kādā atrodas Vācija un Eiropa”.

Zviedrija, kas piešķir pastāvīgas uzturēšanās atļaujas visiem bēgļiem no Sīrijas, ir kļuvusi par vienu no ilgotākajiem galamērķiem nelegālajiem imigrantiem.

Tomēr Dānija centusies samazināt imigrantu pieplūdumu, izdodot pagaidu uzturēšanās atļaujas un samazinot sociālos pabalstus tiem patvēruma meklētājiem, kas nesen ieradušies.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kur vīņi iet pāri tur paliek sūdi un smirdoņa. Aiz šīm robežām vaid Eiropas zeme šo parazītu pieķēzīta un piesmieta. Tikai nevaru saprast vai tas ir valstsvīru bizness vai stulbums ka viņi ir šeit.

  2. gluži kā šausmu filmā,kur no zemes izlien karotāji

  3. man viņi riebjās,tik cūcigi uzvedās,ka tādi lopi!!

Draugiem Facebook Twitter Google+