×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Dānijas skola ievieš “etnisko kvotu” (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Dānijā nopēlumu izpelnījusies skola, kas, cenšoties novērst dāņu skolēnu aizplūšanu, dažās klasēs noteikusi ierobežojumus etnisko minoritāšu pārstāvju skaitam.

Langkeras ģimnāzijā netālu no Orhūsas jaunākās klases skolēni sadalīti septiņās klasēs un no tām trijās noteikts 50% limits etnisko minoritāšu pārstāvjiem.

Pārējās četrās klasēs mācās tikai imigrantu izcelsmes skolēni.

Skolas direktors Jāgo Bundgords noliedz apsūdzības diskriminācijā un skaidro, ka iecere tiek īstenota, lai sekmētu integrāciju, cenšoties apturēt dāņu skolēnu aiziešanu no skolas.

“Lai klasē notiktu reāla integrācija, ir jābūt pietiekamam skaitam abu grupu pārstāvju,” viņš sacīja sabiedriskai raidorganizācijai DR.

Etnisko minoritāšu pārstāvju proporcija skolas jaunākajā klasē pieaugusi no 25% 2007.gadā uz 80% šogad.

Risinājumu raksturojot kā “vismazāk sliktu”, Bundgords sacīja, ka etnisko minoritāšu pārstāvji tiek izraudzīti, ņemot vērā, vai viņiem ir “dānisks vārds”. Viņš gan arī atzina, ka situācija ir “mainīga”.

Turcijā dzimusī komentētāja un bijusī parlamenta deputāte Ezlema Čekiča draudējusi skolu sūdzēt Dānijas Vienlīdzības padomē.

“Ja direktors ģimnāzijā izolē brūnos bērnus no baltajiem, viņš sūta signālu, ka baltie ir jāsargā no brūnajiem,” viņa skaidro sociālajā tīklā “Facebook”.

Cilvēktiesību juriste Nanna Krusa raidorganizācija “TV2” atzina: “Skolēnu sadalīšana, ņemot vērā vienīgi viņu rasi vai tautību, manuprāt, ir nelegāla.”

Dānijas izglītības ministre Ellena Trāne Norbī sacīja, ka ir pieprasījusi no skolas atskaiti, lai pārliecinātos, vai tiek ievērots likums. Viņa arī sacīja, ka grasās ierosināt likumu, lai nodrošinātu, ka ģimnāziju klasēs Dānijā būtu lielāka etniskā dažādība.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Izskatās, ka kvotas ir noteiktas dāņiem – no septiņām klasēm trijās dāņiem jābūt vismaz 50%. Jauki. Nevajag atreferēt ačgārni

 2. Dīvainā situācija,kad tavā valstī ,sāk komandēt Čekičas…

 3. Jaunākās klases skolēni sadalīti septiņās klasēs un no tām trijās noteikts 50% limits etnisko minoritāšu pārstāvjiem, bet pārējās četrās klasēs mācās tikai imigrantu izcelsmes skolēni. Izdarot vienkāršus aprēķinus, redzam, ka šajā skolā starp jaunāko klašu skolēniem tikai 20% ir dāņi, pārējie 80% – imigranti, jeb uz katru dāņu bērnu ir četri imigrantu bērni.

 4. Visi cilvēki ir vienlīdzīgi,bet daži no tiem ir vienlīdzīgāki.

 5. Lieliski! tas novedīs pie atsevišku klašu veidošanās imigrantiem un dāņiem.
  Multikulturistu utopija ir kliba uz visām kājām. Beigu beigās tā būs jālikvidē tāpat kā neuzceltā komūnisma drupas.

  • Un tad šie paši multikultūristi paudīs sašutumu, ka vajag kvotas, jo dāņu bērni nedrīkst mācīties atsevišķi. Bļaus, ka ir segregācija, kā to dara jau reibinoši veiksmīgajā integracijas paraugcitadelē asv, kur ir “”integrējušies”” ta, ka saudās uz ielām un uz policistiem ik pārdienas!
   Multikultūristiem nav labi nekā, jo viņus vada utopiskas teorijas.
   Eiropā ši politika cietīs pilnu sakāvi.

 6. jau imigranti ir “tiesīgāki” par iedzimtajiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+