×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Dānijas tiesa atzīst četru apsūdzēto vainu terorismā

teroristi

Dānijas tiesa atzina četru apsūdzēto vainu terorismā saistībā ar ieceri noslepkavot laikraksta “Jyllands-Posten” žurnālistus, šādi atriebjoties par pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu.

Apsūdzētie – trīs Zviedrijas pilsoņi Sahbi ben Mohameds Zaluti, Munirs Avads un Omars Aballa Abelazms un Zviedrijā dzīvojošs tunisietis Munirs ben Mohameds Dhari – savu vainu noliedza, bet tiesa atzina viņu vainu terorismā. Tomēr tiesa attaisnoja apsūdzētos otrā apsūdzības punktā par ieroču glabāšanu.

Prokuratūra uzskata, ka apsūdzēto mērķis bija “nogalināt lielu skaitu cilvēku” laikraksta “Jyllands-Posten” redakcijā Kopenhāgenā. Trīs no četriem apsūdzētajiem 2010. gada 29. decembrī Kopenhāgenā no Stokholmas ieradās īrētā automobilī. Viņi plānoja ielauzties laikraksta redakcijā, kas atrodas pilsētas centrā, un “nogalināt tik daudz cilvēku, cik iespējams”. Dānijas policija, kas sadarbojās ar saviem zviedru kolēģiem un noklausījās aizdomās turamo sarunas, vīriešus aizturēja brīdī, kad viņi jau devās uz redakciju. Ceturtais aizdomās turamais – tunisiešu izcelsmes Zviedrijas pilsonis – šajā dienā tika arestēts Stokholmā un vēlāk izdots Dānijai. 2005. gadā “Jyllands-Posten” publicēja 12 Muhameda karikatūras, izsaucot vardarbīgus protestus visā musulmaņu pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+