Pasaulē
Eiropa

Dānijas valdība ierosina parandžu aizliegumu0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Dānijas valdība otrdien ierosinājusi aizliegt cilvēkiem sabiedriskās vietās nēsāt parandžas un citas galvassegas, kas pilnībā aizsedz seju, piemēram, slēpošanas maskas.

Dānijas tieslietu ministrs Sērens Pape Poulsens skaidroja, ka paradums aizsegt seju, tiekoties ar citiem cilvēkiem sabiedriskās vietās, ir nesavienojams ar Dānijas sabiedrības vērtībām un cieņu pret sabiedrību.

Aizliegums attiektos uz visām maskām un galvas segām, kas pilnībā aizsedz seju, tostarp nikabiem, slēpošanas maskām un mākslīgajām bārdām, bet neattiektos uz aizsargmaskām.

Aizliegums neattiektos arī uz ziemas apģērbu, piemēram, šallēm, un kostīmiem, kas tiek vilkti uz karnevāliem un Halovīna ballītēm.

Tieslietu ministrijas paziņojumā teikts, ka policija un tiesas izlems, vai aizliegums ir pārkāpts vai nav.

Personām, kas pārkāps aizliegumu pirmo reizi, varēs tik piemērota līdz 1000 kronām (134 eiro) liela sodanauda.

Par otro un trešo reizi tiks piemērotas lielākas sodanaudas, bet ceturtajā reizē jau 10 000 kronu (1344 eiro) liela sodanauda, teikts ministrijas paziņojumā.

Pirms likumprojekts par aizliegumu tiks prezentēts parlamentā, vairākas institūcijas un aģentūras tiks aicinātas sniegt savu viedokli par šo likumprojektu.

Eiropā vairākas valstis, tostarp Austrija, Beļģija un Francija ir noteikušas ierobežojumus seju aizsedzošu galvassegu valkāšanai publiskās vietās.

Dānijā aizliegumu atbalsta gan opozīcijā esošie sociāldemokrāti, gan konservatīvā Tautas partija, kas atbalsta valdošo trīs partiju koalīciju.

LA.lv